Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наші випускники - наша гордість

Біотехнологи НУХТ ‒ фахівці широкого профілю!

Ось і промайнули роки навчання на бакалавраті та магістратурі. Здобувачі, які випускаються з університету вже геть не ті, що були колись на першому курсі, коли не знали, що таке біотехнологія, ким вони будуть після випуску і де будуть працювати. Але зараз вони змогли реалізувати себе та розвинути свої найкращі здібності і навички, та отримати хорошу підготовку як теоретичну, так і практичну у стінах рідної кафедри, що вказує на те, що молодь не помилилась обравши спеціальність «Біотехнології та біоінженерія». На момент випуску більшість здобувачів вже мають постійне місце роботи за фахом, що також доводить, що біотехнологи НУХТ ‒ це фахівці широкого профілю, які були і будуть затребуваними на ринку праці!

Мрія втілена в реальність

Здається тільки вчора я, як і всі абітурієнти зараз після школи, цікавилась університетами перед вступом, хвилювалась через найважливіший вибір свого життя. Єдине, що я на той момент могла чітко розповісти про себе – як мені імпонує все, що пов’язано з хімією і біологією. Так доля мене і привела до вибору такої перспективної професії майбутнього, як біотехнолог.

Добре пам’ятаю день, коли перший раз переступила поріг нашого університету і зрозуміла, що саме тут я хочу навчатись. На той момент я ще і уявити не могла, що це місце стане моєю другою домівкою, де мене чекає шлях від студента до асистента кафедри біотехнології і мікробіології.

Випускники-біотехнологи незважаючи ні на що рухаються назустріч мріям

Студентські роки здобувачів-біотехнологів завжди сповнені подій, особливо для студентів магістратури. Саме тому 1,5 роки навчання у магістратурі, навіть незважаючи на переважне дистанційне навчання, виявилися сповненими цікавих подій: зустрічі із випускниками кафедри біотехнології і мікробіології, лекції від провідних фахівців фармацевтичної галузі, участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, здійснення наукової роботи, участь у конкурсах студентських наукових робіт тощо.

Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2022 року.

Світлана Бондарук:

- учасниця школи молодих науковців АТ «Фармак» (2020-2021 рр.);

- учасниця команди № 3 у хакатоні «Farmak Science Start» (II місце, 2020 р.);

Пишаємось випускниками! Біотехнологи НУХТ, уперед до підкорення нових вершин!

Навіть в умовах воєнних дій та боротьби з російським агресором важливо пам’ятати про створення сприятливих умов для навчання та професійного розвитку. Адже у сучасному суспільстві професія становить невід’ємну частину індивідуальності. Так, студентський час є важливим етапом самовизначення людини, визнання себе як фахівця своєї справи. У період навчання в магістратурі здобувачі мають можливість трансформувати свої інтереси і захоплення в професійні навички, а їхні наставники-викладачі усіляко допомагають їм спрямовувати ці прагнення в необхідне русло.

Для біотехнологів – вихованців кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ – питання професійного самовизначення не є однозначним, адже за їхніми плечима чималий багаж крос-дисциплінарних знань та навичок, що дозволяє їм успішно реалізуватись у різних професійних сферах. Підтвердженням цього є випускники 2022 року, які зарекомендували себе не лише як сумлінні талановиті студенти кафедри, але й як цінні професійні кадри на провідних підприємствах України.

Отже,  продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2022 року.

Софія Цапко (фахівець Відділу аудитів Сектору кваліфікації постачальників Департаменту управління якістю АТ «Фармак»):

Смаколики для військових: кожен важливий на своєму місці

Напередодні світлого Великодня особливо відчувається, наскільки важливим є родинний затишок, мир і злагода. Особливо нині! Війна, яка розпочалася ще вісім років тому, після 24 лютого цього року повномасштабно змінила долі більшості з нас: відірвала від дому, родини, звичних справ. Наші мужні захисники і захисниці здійснили і продовжують здійснювати неймовірне: успішно протистоять рашистській навалі. І їм, так далеко від рідного дому, надзвичайно важливо відчувати наші увагу і турботу. Саме тому праця волонтерів, які дарують нашим військовим частинку родинного затишку, є надзвичайно важливою.

Мрії, відтерміновані війною

Ми завжди пишаємось успіхами і здобутками наших випускників. І хоча не всі з них пов’язали свою долю з біотехнологією, нам все одно приємно дізнаватися про мрії наших випускників та їх здійснення, про творчі плани та їх реалізацію…

Олексій Крохмалюк, випускник кафедри 2011 року, завжди виявляв неабиякий творчий потенціал. Жоден творчий захід факультету БТЕК та Університету не обходився без запальних бальних танців у виконанні Олексія. Брав він участь і у написанні сценаріїв та зйомках відеофільмів, які яскраво та з гумором висвітлюють особливості навчання біотехнологів на нашій кафедрі і які і нині із задоволенням переглядають як нинішні студенти-біотехнологи, так і наші абітурієнти.

Випускники НУХТ на крок ближче до успішного майбутнього!

Ось і настав час випуску ще одного потоку висококваліфікованих магістрів зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». І хоча Національний університет харчових технологій невпинно продовжує кувати професіоналів своєї справи не один десяток років, однак цей випуск значно відрізняється від попередніх. Так, пандемія внесла свої корективи і, на жаль, в стінах рідного університету теперішні випускники провели не так багато часу, як того хотілось би. Однак це жодним чином не відзначилось на якості отриманої освіти, про що яскраво свідчать отримані нагороди та публікації наших здобувачів. Тому немає жодних сумнівів, що через декілька років випускники з радістю будуть навідуватися до рідної Alma mater, щоб побачити улюблених викладачів, провести здобувачам інформативні лекції, майстер-класи та розповісти історії успіхів.

«Кожного дня є чому навчатися!»

Саме такою фразою прощалась з нами нещодавня випускниця магістратури кафедри Біотехнології і мікробіології (БТМ) поспішаючи в справах, а їх у неї чимало. Як ми по-доброму заздримо таким молодим людям, які щиро вірять в те, що кожного дня їх професійна діяльність допомагає робити світ кращим. Такі цілеспрямовані романтики і рухають наш світ! Приємно, що нашу співрозмовницю теж можна з упевненістю віднести до цієї когорти. Отож, передаємо слово нашій гості:

«Мене звати Наталія Клименко, я випускниця магістратури 2021 року кафедри БТМ Національного університету харчових технологій (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»). Своє покликання я знайшла в клінічних дослідженнях, що знаходяться на межі двох наук, які завжди мене цікавили: між медициною та біотехнологією.

Працювати з достойною мотивацією – велике досягнення для кожного фахівця!

Зовсім нещодавно викладачі кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), долучившись до участі у ІХ Науково-практичній конференції Школи молодих науковців АТ «Фармак», мали приємну зустріч з випускником кафедри БТМ НУХТ 2014-го року Ярославом Андрущенком, який наразі є інженером з валідації комп'ютеризованих систем АТ «Фармак». Ярослав доповідав на тему: «Інтеграція інструментів штучного інтелекту у життєвий цикл продукту. Роботизація та автоматизація» англійською мовою, демонструючи власну високу професійну кваліфікацію. Ми завжди радіємо всім досягненням наших випускників, а Ярослава досить часто зустрічаємо на різноманітних заходах від АТ «Фармак», зокрема таких як «Farmak_Lab».

Інколи для успішного старту слід правильно обрати трамплін!

Найбільшим досягненням професійної діяльності кафедри є її випускники, які знайшли себе в житті. Завжди дуже приємно зустрітися із колишніми студентами, які без перебільшення стверджують: «Університет, кафедра стали трампліном у моїй кар'єрі!». Надамо слово для більш докладної розповіді про себе випускнику магістратури 2017 року, Ткачуку Миколі, який нещодавно провідав свою alma mater:

«Всім привіт! Нині я працюю у Науково-дослідному пункті СТОВ «Дружба-Нова», що входить до складу агрохолдингу Кернел (Kernel) на посаді агронома-дослідника з мікробіології ґрунтів. Навчаючись більше 5ти років на факультеті я отримав необхідний багаж знань, який і допомагає мені у трудової діяльності. Дуже важливо опрацьовувати багато різнопланової інформації під час навчання, оскільки не можна знати наперед чи знадобиться тобі той чи інший навчальний курс у майбутньому.

Сумлінна праця – гідне життя!

Навчання в університеті – тривалий та важливий період в житті кожної людини. За цей час студенти встигають не тільки опрацювати сотні або  навіть тисячі джерел літератури, виконати безліч розрахунків на практичних заняттях, провести численні лабораторні дослідження, впевнитися в правильності вибору майбутньої професії під час проходження практики, а й знайти справжніх друзів, як то кажуть, «на роки». І дуже приємно, коли в число таких друзів входить рідна кафедра, з якою навіть по закінченню навчання, радо діляться подіями зі свого життя наші випускники.

Визнання досягнень наших випускників – краща нагорода для нас

Зовсім нещодавно надійний партнер кафедри – Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України (ІМБіГ НАНУ) – похизувався присвоєнням звань старшого дослідника своїм співробітникам, серед яких цілком передбачувано є і колишня студентка спеціальності «Біотехнологія» – Шкотова Людмила Василівна.

Отже, Наказом Міністерства освіти і науки України від 27 вересня 2021 року № 1017 за підписом Директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації Світлани Криштоф вчене звання старшого дослідника зі спеціальності 091 – Біологія присвоєно Шкотовій Людмилі Василівні – к.б.н., ст. наук. співробітнику відділу біомолекулярної електроніки.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Наші випускники - наша гордість