Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Косметичні лікарські засоби і не тільки…

Підходить до завершення навчальний семестр, а студенти першого року магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінжнерія» освітньої програми «Фармацевтична біотехнологія» можуть поділитись не лише ґрунтовними знаннями з різних дисциплін, а і яскравими враженнями та емоціями, які отримали від курсу «Технологія косметичних лікарських засобів» лектором якого є доцент Оксана Ігорівна Скроцька.

Чому ж цей курс був таким цікавим? З початку семестру студенти поділились на групи і отримали окремі завдання з дисципліни, над якими вони і працювали. Як результат, на практичних заняттях студенти розповідали про різні цікавинки та новітні досягнення в галузі косметичних лікарських засобів, про які вони раніше не знали.

До прикладу, Вероніка Калабська доповіла про косметичні лікарські засоби з бактеріофагами, і показала, що фаги можуть бути корисними не лише в медицині, а й в косметології. Дана тема викликала бурну дискусію у студентів. Зокрема виникли питання, що ж, все таки, ефективніше бактеріофаги чи наночастки, про які розповідали Оксана Боднар та Іван Янчук. Після дискусії прийшли до рішення: якщо наночастинка не зможе, то бактеріофаг допоможе. Коли Вероніка перейшла до розділу про зубні пасти з бактеріофагами, то усі одноголосно вирішили, що дані засоби поступаються пастам зі смаком шампанського, шоколаду чи навіть кока-коли, про які розповідали Анна Бондаренко та Юлія Гайдук.

У свою чергу, Софія Дубянська розповіла про мила як косметичні лікарські засоби і для більшої наглядності показала студентам відео про технологію отримання мила та цікаві факти про нього. Тепер студенти знають, якщо під рукою не знайдеться мила, то можна використати звичайнісінький запарений попіл.

Анна Моцар здивувала студентів тим, що молозиво – це не лише продукт харчування, а й компонент косметичних засобів, що пом’якшує шкіру, сприяє регенерації волосся та є незамінним компонентом засобів для ротової порожнини. Для того, щоб підтвердити свої слова, Аня дала можливість спробувати на собі усім бажаючим ефект крему, компонентом якого є молозиво. На завершення вона зазначила: «Якщо в природі є харчовий продукт, який може претендувати на роль «еліксиру життя» – то це безумовно молозиво».

На цьому пізнавальні доповіді не завершились. Наталя Петренко та Анна Мартинюк, ознайомили усіх з лікувальними косметичними засобами на основі поверхнево-активних речовин (ПАР), як хімічного, так і природного походження. Тут своє місце знайшли мікроорганізми. За словами дівчат, мікробні ПАР дозволяють зменшити концентрацію консервантів у косметичних засобах. Як наочний засіб студентки презентували розчин мікробних ПАР, отриманий в лабораторії кафедри.

Анастасія Косів та Олександра Шаповалова розповіли про косметичні лікарські засоби для догляду за волоссям та шкірою голови. Дівчата констатували, що для лікування захворювань шкіри голови не обов’язково використовувати агресивні лікарські засоби, їх можна замінити лікарською косметикою або приготувати натуральні в домашніх умовах.

«Зірками» групи стали Ігор Ключка та Юлія Болкун, які не лише повідали про цілющі властивості косметичних засобів з муцином равлика, а і продемонстрували це на практиці. Черевоногі асистенти спричинили фурор на занятті, але сміливим Анастасії та Анні вдалось їх приборкати і довести на собі що натурпродукт має кращі властивості, ніж наявні на ринку косметичні засоби. Равлики справили враження не тільки на студентів, а й на лектора, Оксана Ігорівна навіть вирішила взяти декілька черевоногих додому. На заняття, коли відбувалась дана презентація завітала завідувач кафедри Тетяна Павлівна Пирог та доцент Світлана Миколіївна Тетеріна. Вони були вражені наочною демонстрацією властивостей муцину равликів, але спробувати їх дію на собі не наважились.

Магістранти захопились дисципліною, і з задоволенням шукали необхідну інформацію. Всі роботи були високо оцінені лектором, тож до зустрічі в наступному семестрі!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка