Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

«КОЖНОМУ – ПО МІКРОБУ, З КОЖНОГО – ПО ПРЕЗЕНТАЦІЇ»

Саме так розпочинається допис Володимира Вербіяна (БТ-1-1) про досвід, отриманий під час виконання і захисту роботи, яка стала квінтесенцією вивчення дисципліни «Біологія клітин» і першим кроком на довгому і тернистому шляху опанування нелегкої науки складання наукової та нормативно-технічної документації у галузі біотехнології та біоінженерії. Надаємо слово Володимирові:

«20.05.2021 відбулося бойове хрещення групи БТ-1-1 – перший захист курсової роботи. Для когось наукові роботи – звична справа, створення ділових презентацій та написання наукових текстів закладене на рефлекторному рівні багаторічною роботою в МАН, а для інших – курсова робота з біології – перша «проба пера», а її захист – вирішальне випробування.

9:57. Вступна промова закінчилась і настав час кожному з нас вийти перед суворий суд і відстояти не тільки свою честь, але й честь та гідність «свого" мікроорганізму, що за це півріччя став кожному з нас рідним. Спершу на арену подій вийшли добре відомі кожному мікроорганізми, що зараз широко використовуються в промисловості, а саме – Saccharomyces vini та Saccharomyces cerevisiae, а також маловідомий та рідко використовуваний нині Rhodobacter sphaeroides, який знайде широке застосування у майбутньому завдяки своїй універсальності. Але чим далі ми заходили у джунглі мікробіології, тим незвичайніші та дивовижніші організми нам траплялися. І кожен з нас був своєму мікробу промоутером і піар-менеджером, що демонстрував на публіку резюме і райдер свого мікроорганізму. Строгі ділові презентації чергувались з яскравими, художньо оформленими слайдами. І кожного разу: «Морфологічні ознаки, Культуральні ознаки, Фізіолого-біохімічні ознаки, Екологія, Практичне застосування, Висновки, Дякую за увагу, Морфологічні ознаки, Культуральні ознаки, Фізіолого-біохімічні ознаки, Екологія, Практичне застосування, Висновки, Дякую за увагу, Морфологічні ознаки, Культуральні ознаки…» Крок за кроком – до пізнання неосяжного і невидимого мікросвіту. Крок за кроком – до здобуття професії».

Доповнює враження Володимира своїми Маргарита Ворожбит:

«Йшли ми до цього довго… Спочатку було дуже важко, іноді здавалося, що тобі дістався мікроорганізм, про якого нічого взагалі не відомо… Але прочитавши величезну кількість літератури, дійшовши до двадцятих сторінок Google,  все ж, ми це зробили!

Захист – це , мабуть, одна з найприємніших частин роботи. Не зважаючи на дуже сильне хвилювання, все пройшло чудово. Тетяна Олександрівна з Вікторією Олегівною зробили все, щоб ми почували себе впевнено і менше хвилювались, захист пройшов з посмішкою на обличчі: як у викладачів, так і у здобувачів. Особисто у мене залишились тільки приємні враження після завершення захисту курсової роботи».

Не соромиться ділитися своїми переживаннями і Михайло Галецький (БТ-1-1):

«Найважливіший день для кожного студента – захист курсової роботи. Сьогодні я відчув усе, що відчуває кожен, хто захищає свою курсову роботу, а саме декілька умовних стадій. Перше, це – хвилювання, на початку доповіді я сильно нервував, хоча знав, що готувався. Пливли слова у голові і не давали зосередитись. Згодом я відчув спокій, бо прийшла впевненість, що у темі курсової роботи я – як риба у воді. А, «відстрілявшись», я відчув, ніби великий камінь упав з моїх плеч. З такого виду діяльності я виніс великий досвід, який надалі допоможе у моєму житті».

А на завершення надаємо слово Анні Косяк (БТ-1-1), яка тепер точно впевнена:

«Відтепер ми – офіційні студенти! Як казали усі мої друзі та знайомі: «Ти станеш справжньою студенткою тільки після захисту першої курсової роботи». У четвер, 20 травня, пройшов перший в моєму житті захист індивідуального завдання з дисципліни «Біологія клітин», яку викладає Красінько Вікторія Олегівна. Темою моєї роботи були морфолого-культуральні особливості, екологія та практичне значення бактерій Streptomyces aureofaciens. Впродовж цілого семестру я плідно працювала, і хотіла поділитися своїми здобутками. Як і зазначено в плані, доповідачу надається 3 хвилини для виступу, а після викладачі ставлять запитання за тематикою індивідуального завдання. Я вважаю, що добре виконала поставлену задачу та початок справжнього студентського життя вже покладено. І ніякі карантинні обмеження цьому не завадили!»

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують «КОЖНОМУ – ПО МІКРОБУ, З КОЖНОГО – ПО ПРЕЗЕНТАЦІЇ»