Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Лекцію читають випускники кафедри біотехнології і мікробіології

Нещодавно на лекцію з дисципліни «Молекулярна біотехнологія», яку викладає доц. Скроцька Оксана Ігорівна, завітала випускниця кафедри біотехнології і мікробіології (2012 р.), а нині менеджер-мікробіолог з продажів компанії «Памір Сервіс» – Олексієнко Зоя Іванівна. Отримавши диплом магістра за спеціальністю «Екологічна біотехнологія та біоенергетика», Зоя Іванівна одразу влаштувалась на роботу головним мікробіологом на харчове підприємство з виробництва харчосмакових добавок «Апогей». Також працювала мікробіологом на Київському вітамінному заводі та ТОВ «БіоТестЛаб».

Зоя Іванівна ознайомила студентів з сучасними методами моніторингу критичних точок на харчових підприємствах згідно системи НАССР та можливостями використання експрес-тестів: АТФ-тест, тести на визначення різних груп антибіотиків у молоці тощо. Також цікаво було почути про дифузійний тест для визначення залишкових кількостей антибіотиків і миючих речовин в молоці і молочних продуктах.

Нині для характеристики чистоти поверхні використовують змиви з подальшим мікробіологічним контролем, але даний метод є досить тривалим (2-5 діб). АТФ-тест дозволяє визначити наявність як мікробного аденозинтрифосфату (АТФ), так і АТФ у залишках харчової продукції, витративши на аналіз кілька хвилин. Суть методу полягає в наступному: АТФ вступає в реакцію з люциферин-люциферазою, що наявна у тест-системі, при цьому відбувається емісія світла, яку реєструє люмінометр. Чим більша інтенсивність світіння, тим вищий рівень АТФ.

Далі студенти мали змогу наочно побачити використання АТФ-тесту, зокрема зробити змив з рук, використовуючи тест AquaSnap Total, який є простим у використанні. Унікальний рідкий стабільний реагент, що входить до складу тесту, в поєднанні із запатентованим дизайном тесту забезпечує високу точність і відтворюваність результатів. Далі студенти ознайомились із принципом дії люменометрів SystemSURE Plus і EnSURE. Результати нашого експерименту ми отримали вже через 15 секунд, що свідчить про надзвичайно швидке визначення загальної кількості АТФ.

Кульмінаційним моментом лекції стала дискусія між нашею гостею та студентом Іваном Лабовкою, який суміщає навчання і роботу: займає посаду регіонального менеджера з продажів компанії «bioMérieux». Обидва спеціалісти-конкуренти дали змогу студентам краще зрозуміти молекулярні механізми взаємодії речовин, які є основним принципом роботи приладів, що використовуються для експрес-діагностики у харчовій та фармацевтичній промисловостях.

Проте, враховуючи всі переваги відповідних тест-систем, ми як біотехнологи, не повинні забувати і про давно відомі нам мікробіологічні методи, які в порівнянні з вищезазначеними тестами дають більш достовірні, хоча і довготривалі результати.

Ми дуже вдячні нашій випускниці Олексієнко Зої Іванівні за цікаву і незабутню лекцію!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Лекцію читають випускники кафедри біотехнології і мікробіології