Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Косметичні лікарські засоби і не тільки…

Підходить до завершення навчальний семестр, а студенти першого року магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінжнерія» освітньої програми «Фармацевтична біотехнологія» можуть поділитись не лише ґрунтовними знаннями з різних дисциплін, а і яскравими враженнями та емоціями, які отримали від курсу «Технологія косметичних лікарських засобів» лектором якого є доцент Оксана Ігорівна Скроцька.

Чому ж цей курс був таким цікавим? З початку семестру студенти поділились на групи і отримали окремі завдання з дисципліни, над якими вони і працювали. Як результат, на практичних заняттях студенти розповідали про різні цікавинки та новітні досягнення в галузі косметичних лікарських засобів, про які вони раніше не знали.

Замітки юного науковця

З вересня місяця я розпочала свою наукову роботу на кафедрі біотехнології і мікробіології під керівництвом Пирог Тетяни Павлівни. Вже 3-ій місяць я проводжу багато часу в лабораторії А-433. Але що ж я там роблю?

За ці насичені місяці я багато чому навчилась. Робила все: починаючи від підготовки посуду, культивування мікроорганізму-продуцента до обробки мікробними поверхнево-активними речовинами різних овочів. Суть моїх експериментів – перевірити ефективність цих метаболітів для подовження терміну зберігання овочів. Якісь навички для мене були зовсім новими, якісь просто удосконалила, так як багато чому навчилась під час виконання лабораторних робіт. Та скільки всього ще попереду...

Вражаюча наукова перемога на конференції ПАТ «Фармак»

Фантастично, інформативно, вражаюче! Скільки ще можна підібрати прислівників щоб описати вчорашню подію? Ні, ніхто з нас не виграв у лотерею, однак, повірте, відчуття – ніби «щасливий білет» – у нас в кишені! Не будемо говорити загадками і передаємо вітання з VI науково практичної конференції «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво», яку традиційно організовує флагман фармацевтичної індустрії нашої країни ПАТ «Фармак». Вже другий рік поспіль молоді науковці нашої кафедри беруть участь у роботі конференції. Цьогоріч BIOTECHівці, представляли результати власних наукових досліджень у постерних доповідях: «Antiviral activity of interferon and Ceria on the Vesicular Stomatitis Virus model in vitro» (Оксана Боднар, магістрант І року навчання), «Пробіотичні властивості пігментсинтезувальних штамів бактерій роду Bacillus з метою перспективних для створення нових пробіотиків на їх основі» (Віталій Гриненко, студент 4 курсу), а також «Destruction of bacterial biofilms under the action of surface-active substances Nocardia vaccinii IMB B-7405» (Лілія Ключка, аспірант).

ПЕРШОКУРСНИКИ НА ВАРТІ СУЧАСНИХ ЗНАНЬ

Нещодавно на базі виставкового комплексу «КиївЕкспоПлаза» відбувалася IX Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості «PHARMATechExpo», а також ХІ Міжнародна виставка «Labcomplex».

Ми, першокурсники групи БТ-1-1 разом зі своїм наставником Віктором Удимовичем, не могли пропустити цей захід. Попри те, що ми студенти лише першого року навчання, але вже сьогодні не втрачаємо можливості ознайомитись із обладнаннями і технологіями для опанування майбутньої професії.

Один захоплюючий день студентів-біотехнологів 4 курсу

Поглибити практичні знання з дисциплін «Мікробіологія, санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР» та «Основи проектування біотехнологічних виробництв», відвідуючи Міжнародну виставку Labcomplex, яка ще триває в «КиївЕкспоПлаза», - чудова нагода, якою ми не могли не скористатись.

Для нас це була не просто цікава екскурсія по стендах із найновітнішим обладнанням у сфері фармацевтичного виробництва та біотехнологій: «збери власну біотехнологічну лабораторію», в ході якої ми наполегливо шукали знайоме із занять обладнання та ставили мільйон запитань представникам відомих фірм, знайомились з новітніми апаратами представленими на виставці: сучасними хроматографами, магнітними мішалками, мікроскопами, автоматичними аналітичними установками, апаратами для зберігання культур та ще багато з чим іншим.

Біотехівці можуть все!

Літо…Для багатьох – це асоціація з канікулами, морем, тими днями, коли життя – суцільне свято. Проте є і ті, хто навіть у цю пору намагається поєднати два зовсім непоєднуваних терміни: літо і виконання науково-дослідної роботи. Цьогоріч таким екстремалами були наші біотехівці – Клименко Наталя, Ярош Марина та Гейченко Богдана. Натхнення дівчатам додавав той факт, що уся робота – основа майбутнього диплому бакалавра. А який же диплом без ТЕО (техніко-економічного обґрунтування). Простішими словами ТЕО – візитівка диплому, відповідь на запитання «Навіщо розробляти ту чи іншу технологію отримання мікробних препаратів?».

Тож цікаво дізнатися з перших вуст, що ж лягло в основу ТЕО цих наполегливих дівчат.

Перший курс - перші враження!

Літо, на жаль, закінчилося і настала осіння пора навчання. Хтось з нетерпінням чекав її початку, хтось зрозумів, як сильно сумував за парами, а хтось вже рахує дні до її завершення. Проте є і такі, які ще не знають чого їм чекати від початку нового студентського життя. Чого вони бояться більше: запізнитися на пару, не знайти потрібну аудиторію чи забути написати протокол з лабораторної? Про все це ми запитали в наших "бізончиків". Ось які емоції пережили новачки-біотехнологи:
«Я відчувала певне хвилювання, оскільки нам, "зеленим" першокурсникам, доведеться не лише пристосовуватися до нового ритму життя, познайомитися зі своїми одногрупниками та викладачами, а й навчитися орієнтуватися на території університету» – каже Тетяна БТ-1-1.

Перший крок у світ біотехнології

На календарі лише 5 вересня 2018 р., а у нас, на кафедрі біотехнології і мікробіології, наче перед сесією: всі студенти з книгами, методичками та трішки наляканими очима. Ні, це не студенти-боржники, а наші третьокурсники, які протягом осіннього семестру будуть знайомитися з профільними кафедральними предметами. Цьогоріч їх ряди поповнилися повноцінною групою студентів-скорочеників (випускників коледжів), яким випала честь першими побувати на лабораторній роботі з дисципліни «Загальна мікробіологія та вірусологія». Для «бувалих» студентів не секрет на скільки ця дисципліна є важливою, а вимоги до її вивчення – високими. Тай наші «новенькі» теж готові вчитися, тому сьогодні ні світ ні зоря (а це у 7.50 ранку) вони у красивих білих халатах чекали викладача і були готові до всього, що їх чекає за стінами лабораторії А-437.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ МАГІСТРАНТІВ-БІОТЕХНОЛОГІВ

В університеті завершився щорічний конкурс на Кращу академічну групу НУХТ. Традиційно конкурс проводиться у два етапи: перший полягає у визначенні кращої групи на рівні факультету чи інституту, другий – на рівні університету. Відповідно до Положення про проведення конкурсу оцінювання діяльності груп здійснюється за такими критеріями: середній навчальний бал, відвідування аудиторних занять студентами конкурсної групи, їх наукова діяльність та активна участь у культурно-громадському і спортивному житті університету. Отож, для того щоб посісти призові місця у конкурсі його учасникам мало лише гарно навчатись, необхідно жити на повну, бути всебічно та гармонійно розвиненими, сучасними студентами.

«Моєю метою було відчути кожну неповторну мить студентського життя!» – Татарчук Ірина

Відверто кажучи, на моє майбутнє вплинула звістка про вступ на бюджетну форму навчання. Після закінчення Першого Київського медичного коледжу та проходження практики на підстанції швидкої допомоги, я хотіла вступати до ВУЗів медичного напрямку, проте мене завжди цікавила комерційна діяльність та менеджмент в сфері охорони здоров’я, фармації, медицини. І хоч я все таки вступила на бюджет і до медичного університету в м. Чернівці, вирішити, що робити далі мені підказала сама доля. Від своєї подруги я дізналась, що в НУХТі є можливість реалізувати себе не лише в навчанні, а й є можливість розкрити свої таланти, організаторські вміння та багато іншого поза стінами університету.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують