Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Стажування у ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

25 вересня до магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ завітали представники ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» – керівник напрямку навчання та розвитку персоналу Ольга Лаврик та провідний інженер-технолог Лілія Савчук. Ольга ознайомила присутніх із історією одного з провідних фармацевтичних підприємств України. Студенти навіть й подумати не могли, що історія фірми настільки «давня», адже історія створення починається з 1930 року і продовжується по сьогоднішній день. І вже сьогодні завод входить в топ-100 лідерів по виробництву ліків в Україні. Студентів приголомшили почуті цифри потужностей. Ви тільки уявіть, що за рік на «Дарниці» було виготовлено 4,2 мільярди таблеток, 460 мільйонів ампул, 50 мільйонів туб м’яких лікарських форм, 30 мільйонів флаконів антибіотиків та 15 мільйонів флаконів інфузійних розчинів. І все в мільйонах та мільярдах….

Відкриваємо марафон профорієнтаційних зустрічей

Головне завдання профорієнтаційного сектору - зацікавити майбутніх вступників нашим закладом освіти та допомогти з вибором майбутньої професії.

Саме тому, на початку вересня 2023 року студенти-біотехнологи групи БТ-2-1 Максим Клименко та Вікторія Самойленко відкрили марафон профорієнтаційних зустрічей з випускною групою біохімічного напрямку Технічного ліцею міста Києва та запросили їх в нашу дружню сім’ю БТЕК.

Старт нової освітньо-професійні програми підготовки магістрів-біотехнологів

Позаду залишились усі хвилювання, пов’язані із вступною кампанією і попереду наших студентів очікує захоплюючий світ пізнання глибин біотехнології під час навчання у магістратурі, засвоєння навичок і отримання компетенцій, які допоможуть стати справжніми висококласними фахівцями.

Надамо ж слово винуватцям святкової події, магістрантам-першокурсникам, які від сьогодні починають своє навчання зі спеціальностістю 162 «Біотехнології та біоінженерія» за новою освітньо-професійною програмою «Промислова та фармацевтична біотехнологія»:

Моя історія або керівництво до дії абітурієнту

Вже 9-й рік я не покидаю кафедру біотехнології та мікробіології! Звучить інтригуюче, правда? Ні, я не відстаючий студент, мене не відраховували і не поновлювали на навчанні. Справа лиш в тому, що навчатися у НУХТ на спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» надзвичайно класно, я б навіть сказав ефективно (не звичний прислівник для характеристики процесу навчання, правда? І зараз я вам це доведу!).

Отже, у 2014 році я, Ключка Ігор, став студентом НУХТ, випускаючої кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), обравши її серед інших через високий професіоналізм колективу і матеріально-технічне забезпечення

Вивчаємо рослинні біологічно активні речовини, як основу лікарських препаратів

Чи знали ви, що речовина карвон, яка добувається із плодів укропу запашного є чудовим спазмалітиком? Або чи чули ви про глікозид корглікон, який екстрагують із трави конвалії? Його застосовують для зменшення явища недостатності міокарда. Або що на ряду із валеріаною одним з найкращих заспокійливих препаратів є лікарський засіб на основі горицвіту. І це лише дрібка того, що обговорювалося днями на крайній лабораторній роботі із дисципліни «Промислова технологія лікарських засобів». Здобувачі-біотехнологи третього курсу об’єднувалися в бригади та досліджували індивідуальні речовини рослинної сировини та лікарські препарати виготовлені на їх основі, а після цього ділитися інформацією зі своїми колегами.

Перший курс і перший захист

В наш час широко застосовуються речовини, синтезовані бактеріями, грибами чи одноклітинними тваринами. З огляду на достатньо швидкі темпи розвитку біотехнології, можна зробити висновок, що потреба у висококваліфікованих фахівцях-біотехнологах теж росте, що підтверджує важливість для сучасного суспільства знань про використання клітин мікроорганізмів, тварин і рослин, а також продуктів їх життєдіяльності: ферментів, амінокислот, вітамінів, антибіотиків тощо.

На кафедрі біотехнології і мікробіології, де вже понад 50 років готують майбутніх біотехнологів, відбувся захист здобувачами першого курсу індивідуального завдання з дисципліни «Біологія клітин», яку викладають доцентка Вікторія Красінько та старша викладачка Тетяна Белемець.

Подорож до пивоварного заводу "Оболонь": відкриття світу пивоваріння

Подорожі завжди є захопливими і незабутніми подіями в житті кожної людини. Вони дають можливість дізнатись про нові місця, культуру та традиції, розширюють наші горизонти та надихають на нові досягнення. Днями студенти першого курсу факультету БТЕК мали унікальну можливість вирушити у захоплюючу подорож до заводу "Оболонь". Ця подія стала важливою частиною нашого студентського життя, відкриваючи нові горизонти та надаючи незабутній досвід.

Зайшовши на територію заводу "Оболонь", ми відчули неймовірну атмосферу виробництва і від першого кроку були оточені запахом солоду та хмелю, що збуджувало наші смакові рецептори та цікавість. Нас зустріла екскурсовод Альона Григорівна, яка з великим ентузіазмом та експертними знаннями розповіла нам про кожний етап виробництва пива та історію пивзаводу «Оболонь».

Біотехнології навколо нас. Завершальний день проведення заходу «Біотехнологічні студії»

Останній день проведення заходу «Біотехнологічні студії», організований кафедрою біотехнології і мікробіології, став неперевершеним досвідом і залишив незабутні враження у всіх присутніх. Під керівництвом висококваліфікованих викладачів учасники отримали можливість побачити, як біотехнологія впливає на наш повсякденний світ. Практичні демонстрації та лабораторні експерименти зуміли розкрити потенціал біотехнології у реальному житті.

Темою завершальної студії була «Біотехнологія навколо нас». Завідувач кафедри біотехнології і мікробіології, доктор технічних наук Віктор Стабніков змістовно розповів про широкий спектр застосувань біотехнології у різних сферах життя, про використання біотехнологічних методів, а також провів цікаву вікторину на тему «Біологічні агенти».

Біотехнологічні студії: день четвертий. Будівельні блоки життя

Нещодавно, 19 травня відбувся четвертий надзвичайно цікавий захід «Біотехнологічних студій». Білки – основа всього живого, тому цього разу майбутні абітурієнти мали нагоду ознайомитись з лекцією на тему «Будівельні блоки життя», яку із задоволенням прочитав доцент кафедри біотехнології і мікробіології, кандидат технічних наук Юрій Пенчук. Основним матеріалом обговорення були незамінні амінокислоти, будова білків та досліди з ними. Також кожного разу під час лекційного матеріалу викладач заохочував абітурієнтів до дискусії, ставив питання і кожен, хто мав певні знання з даної теми, міг дати відповідь.

Біотехнологічні студії: таємниці коду ДНК

Біотехнологічні студії продовжуються. Їхніми учасниками стали здобувачі Шпитьківського ліцею «Скіф», а також інші учні та ліцеїсти. Подорож у цікавий світ спеціальностей Національного університету харчових технологій почалася з кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв. Лектори кафедри ділилися цінними думками про необхідність кваліфікованих спеціалістів на ринку праці, можливість розвивати свій потенціал у розробленні нових технологічних рішень та устаткувань. Була чудова нагода побачити на власні очі справжню лінію розливу негазованих напоїв в функціонуючому стані, міні пивоварню, в якій можна приготувати крафтове пиво та насолодитися глибоким та незабутнім смаком, хімічний реактор неймовірних масштабів, та інші важливі апарати, завдяки яким ми отримуємо якісні продукти на полицях магазину. Враховуючи той факт, що більшість із нас поціновувачі естетики, велика увага також приділяється дизайну упаковки, тому наш університет готує фахівців у галузі комп’ютерних технологій дизайну та виготовлення упаковки. Було продемонстровані роботи студентів у вигляді 3D-моделях, макетах, що насправді свідчить про талановиту молодь та уважне ставлення викладачів.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують