Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Біотехнологічні студії: день четвертий. Будівельні блоки життя

Нещодавно, 19 травня відбувся четвертий надзвичайно цікавий захід «Біотехнологічних студій». Білки – основа всього живого, тому цього разу майбутні абітурієнти мали нагоду ознайомитись з лекцією на тему «Будівельні блоки життя», яку із задоволенням прочитав доцент кафедри біотехнології і мікробіології, кандидат технічних наук Юрій Пенчук. Основним матеріалом обговорення були незамінні амінокислоти, будова білків та досліди з ними. Також кожного разу під час лекційного матеріалу викладач заохочував абітурієнтів до дискусії, ставив питання і кожен, хто мав певні знання з даної теми, міг дати відповідь.

Біотехнологічні студії: таємниці коду ДНК

Біотехнологічні студії продовжуються. Їхніми учасниками стали здобувачі Шпитьківського ліцею «Скіф», а також інші учні та ліцеїсти. Подорож у цікавий світ спеціальностей Національного університету харчових технологій почалася з кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв. Лектори кафедри ділилися цінними думками про необхідність кваліфікованих спеціалістів на ринку праці, можливість розвивати свій потенціал у розробленні нових технологічних рішень та устаткувань. Була чудова нагода побачити на власні очі справжню лінію розливу негазованих напоїв в функціонуючому стані, міні пивоварню, в якій можна приготувати крафтове пиво та насолодитися глибоким та незабутнім смаком, хімічний реактор неймовірних масштабів, та інші важливі апарати, завдяки яким ми отримуємо якісні продукти на полицях магазину. Враховуючи той факт, що більшість із нас поціновувачі естетики, велика увага також приділяється дизайну упаковки, тому наш університет готує фахівців у галузі комп’ютерних технологій дизайну та виготовлення упаковки. Було продемонстровані роботи студентів у вигляді 3D-моделях, макетах, що насправді свідчить про талановиту молодь та уважне ставлення викладачів.

Біотехнологічні студії продовжують свою роботу: день другий

16 травня 2023 року у Національному університеті харчових технологій  на факультеті Біотехнології та екологічного контролю на кафедрі біотехнології і мікробіології триває захід «Біотехнологічні студії» для майбутніх вступників на спеціальність «Біотехнологія та біоінженерія».

Учні та ліцеїсти 10-их, 11-их класів, що взяли участь у цьому заході, змогли відвідати лабораторії кафедри біотехнології і мікробіології під керівництвом декана факультету Біотехнології та екологічного контролю Наталії Грегірчак, послухати теоретичну лекцію від Вікторії Красінько та Віктора Удимовича, а також закріпити прослуханий матеріал живою дискусією з викладачами.

Біотехнологічні студії розпочали свою роботу: день перший

В понеділок 15 травня розпочались "Біотехнологічні студії" для старшокласників, щоб розповісти їм більше про таку наукову сферу як Біотехнології, та таким чином зацікавити їх продовжувати вивчати саме цю галузь в університеті. Першим лектором виступила декан нашого факультету БТЕК — Наталія Миколаївна Грегірчак з цікавою лекцією "Біотехнології — твій шлях до успіху". Абітурієнтам детально розповіли наскільки  корисною є професія біотехнолога в сучасному суспільстві та те, що роботодавці потребують працівників з такою освітою.

Знайомство з ПрАТ «ІНДАР» – підприємством з виробництва генно-інженерних інсулінів

Наприкінці – квітня здобувачі молодших курсів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» мали нагоду відвідати ПрАТ "ІНДАР" - підприємство з повним технологічним циклом виробництва генно-інженерних інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм.

Під час екскурсії нас ознайомили з історією заводу, розповіли про структуру підприємства, про весь процес виробництва інсуліну, починаючи з отримання сировини і закінчуючи пакуванням готового продукту, про забезпечення холодового ланцюгу від виробництва до споживача, що таке логери та для чого їх використовують.

БХФЗ привідкриває таємниці фармацевтичної галузі здобувачам молодших курсів

21 квітня ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» гостинно прийняв здобувачів-біотехнологів I-II курсів і успішно провів ознайомчо-навчальну екскурсію.

Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод відомий своїми високотехнологічними виробничими потужностями та сучасними технологіями виробництва медичних препаратів. Відвідування студентами цього заводу дало змогу познайомитися з процесом виробництва фармацевтичних засобів та ознайомитися зі стандартами якості, які діють у цій галузі.

Студактив на профорієнтаційному марші

Профорієнтаційна робота в університеті займає значне місце, вона забезпечує безперервність ступенів освіти та залучення більшої кількості абітурієнтів. Отож, минулого тижня студенти-біотехнологи Єлизавета Дон та Артур Захаров, як представники студентського самоврядування факультету, вирішили запросити талановитих випускників до навчання в нашій дружній родині БТЕК. Здобувачі відвідали СЗШ номер 162 Святошинського району м. Києва та проінформували абітурієнтів про освітньо-професійні програми, що викладаються на факультеті, можливості працевлаштування та всі переваги навчання за спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія" саме в НУХТ.

Гостьова лекція – мандрівка до царства грибів

Гриби – дивовижні створіння нашої планети, які не можна віднести ні до рослинного, ні до тваринного світу. А ще гриби – цікаві біотехнологічні об’єкти і дізнатися про їхні таємниці дуже корисно і повчально для майбутніх біотехнологів.

На запрошення лекторки дисципліни «Біологія клітин» доцентки Вікторії Красінько до здобувачів-біотехнологів першого курсу завітала кандидатка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України Маргарита Ломберг, яка цікаво і змістовно розповіла про харчову цінність грибів та основні напрямки сучасного грибівництва в Україні.

Пивоварня «2085 brewery» відкриває таємниці біотехнологічного процесу здобувачам ІІ курсу

В понеділок, 10 квітня, студенти ІІ курсу мали можливість відвідати офлайн екскурсію на пивоварню «2085 brewery».

Загалом, пивоварня «2085 brewery» невелика, але має все необхідне приладдя. Нам дуже сподобалось послухати теорію та побачити апарати для певних етапів виробництва пива та як вони працюють, дізнатись про те, як саме створюються різні смаки та види пива. Нам навіть давали спробувати солод, з якого виготовляють пиво - карамелізований, кавовий та звичайний сушений ячмінний солод, і, до речі, це було дуже смачно! Також ми мали можливість продегустувати пиво трьох видів, яке було щойно відібране з апарату виробництва.

Відео-екскурсія виробничими потужностями компанії «Danone»

Здобувачі 4 курсу ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» в рамках вибіркової дисципліни «Технології пробіотиків і вакцин» разом з лектором Світланою Старовойтовою здійснили віртуальну екскурсію виробництвом компанії «Danone».

Компанія «Danone» є однією з найбільших виробників молочної продукції та йогуртів (збагачених пробіотичними мікроорганізмами) у світі, яка займає провідну позицію на ринку здорового харчування. Продукція «Danone» продається в більш ніж 120 країнах світу і має широку аудиторію споживачів.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують