Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Перші кроки на шляху до мікробіології

Навчальний семестр добігає кінця, тож деякі студенти вирішили поділитись своїми враженнями стосовно вивчення дисципліни "Мікроорганізми як біологічні агенти", ось що написала студентка групи БТ-2-1 Овчаренко Катерина:

"Пари з предмету "Мікроорганізми як біологічні агенти" для мене були найцікавішими. Завдяки ним я дізналась про важливість мікроорганізмів в нашому житті, насамперед про їх важливість в переробці поживних речовин в екосистемах, в харчовій промисловості, медицині та в сільському господарстві при виготовленні органічних добрив та гербіцидів; навчилась як правильно користуватись мікроскопом та готувати препарати бактерій та грибів; дізналась більше про морфологію, будову та властивості різних видів мікроорганізмів та їх взаємодію між собою, вплив абіотичних та біотичних факторів на клітини мікроорганізмів.

Неформальна освіта – це можливість для саморозвитку та самореалізації

Війна перервала навчання в багатьох університетах України. Чимало студентів і викладачів змушені були залишити свої міста, внаслідок чого деякі курси не викладались на достатньому рівнi. З ініціативи професорки Ольги Гаращук – директорки інституту фізіології університету м. Тюбінгену (Німеччина), та співучасті її багаторічного колеги професора Володимира Лущака – завідувача кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також їхніх колег був розроблений проєкт підтримки українських студентів-біологів. У ньому пропонуються онлайн курси для українських студентів біологічних спеціальностей, які дозволять студентам надолужити втрачені дисципліни й освіжити знання. Навчання на курсах абсолютно безкоштовне. Воно проводилось командою викладачів і науковців з України та Німеччини за фінансової підтримки Німецької Служби академічних обмінів (DAAD) у рамках програми «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis». Проєкт передбачав два інтенсивні онлайн-курси – інтегрований курс «Науки про життя» та «Біоінформатика».

Конфлікт: мистецтво балансу

Конфлікт… Це те, з чим ми зіштовхуємось кожен день. Власне, кожен рано чи пізно потрапляє в конфліктні ситуації. Але одні конфлікти завершуються вигідним компромісом, інші – насиллям, одні люди виходять з конфлікту переможцями, інші – переможеними. І в наш конфліктний час, як ніколи, важливим є вміння добиватися свого в конфліктних ситуаціях та вміння безпечно з них виходити.

Тож в минулий понеділок, 14 листопада, для здобувачів вищої освіти факультету біотехнології та екологічного контролю в межах дисципліни «Ділова комунікативність» відбувся тренінг з керівницею навчальних проектів компанії «Триглав Інтернешнл» Тетяною Ковтонюк.

Інноваційність і демократичність

Як відомо, якість освіти визначається не тільки компетентністю викладачів та високим рівнем викладання, а й здатністю навчального закладу адаптуватись під потреби здобувачів освіти. В цьому плані НУХТ не пасе задніх, адже недарма славиться своєю інноваційністю, демократичністю та студентоцентричністю. Поки багато інших університетів тримаються старих традицій, уникаючи принципових змін, НУХТ втілює в життя прогресивні новації, аби іти в ногу з часом і адаптуватися до навколишніх змін. А найголовнішим тут є те, що, впроваджуючи зміни, НУХТ в першу чергу орієнтується на побажання студентів, дізнаючись суспільну думку  шляхом опитування.

Біотехнологічні студії: підвищуємо фахові компетенції!

Другий рік поспіль компанія «Ензим» організовує та проводить у Львові для студентів-біотехнологів освітній проєкт «Біотехнологічні студії». Минулого року наші здобувачки бакалаврату приймали участь у цьому триденному науково-практичному заході. І нам дуже приємно, що і цього року юні біотехнологи кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ Ростислав Коваль (БТ-4-1), Софія Олексієнко (БТ-3-1) та Олексій Латушкін (БТ-2-1) були запрошені для участі у даній події.

 

Біотехнологія та освіта

Така цікава тема піднята перед здобувачами молодших курсів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Національного університету харчових технологій (НУХТ) та Миколаївського національного аграрного університету (МНАУ).

НАС НЕ ПОБОРОТИ…

МИКОЛАЇВ – МИ З ВАМИ!

УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!

Наукові досягнення попри усе

Сучасність диктує нам нові умови життя. Вміння швидко адаптуватись до будь яких змін – це якості, якими має володіти успішна людина. Незважаючи на доволі складний час не тільки для вітчизняної науки, а й для країни, ми, учасники гуртка «BIOTECH», встигаємо не тільки вчитися на «відмінно», а й брати участь у конференціях.

«Навчальний рік вже розпочався, то ж час презентувати світу науки та поділитися із колегами-однодумцями власними науковими експериментальними дослідженнями і розпочати «осінній марафон» написання тез, які стануть «першою ластівкою», за якою з’являться й нові результати на шляху до масштабних відкриттів». Саме таке завдання поставили собі учасники гуртка "BIOTECH" Іванов Микита (здобувач ОС «доктор філософії»), Парфенюк Марія (здобувач ОС «магістр») та Благодир Дар'я (здобувач ОС «бакалавр») під керівництвом свого керівника, професора Тетяни Пирог, проводячи дослідження з впливу біологічних індукторів на синтез та біологічну  активність мікробних поверхнево-активних речовин.

Мій вибір - біотехнологія у НУХТ: гурток знову працює

Вік біотехнології ще тільки починається. Вже зараз біотехнологія пропонує величезний потенціал, користуючись можливостями генетики, біології, біохімії, а також робототехніки, хімічних та інформаційних технологій, вивчаючи живі організми в пошуках нових способів для забезпечення людських потреб. Наприклад, це і генна та клітинна інженерія, біомедицина та фармакологія, і харчова біотехнологія, за допомогою якої отримують: йогурти, закваски, пиво, вино, хлібобулочні вироби.

Саме такими цікавими, актуальними та практичними темами можуть займатись фахівці-біотехнологи гуртка «BIOTECH» у дослідній лабораторії на базі нашої кафедри біотехнології і мікробіології, а дружелюбний склад кафедри обов’язково допоможе зацікавленим студентам у науковій сфері.

Як ми знайомились з можливостями проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ

Зазвичай в середині осені в Україні відбувається досить знаменна подія – Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості «PHARMATechExpo». Здобувачі освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» в рамках навчальної дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна з основами НАССР» з радістю відвідують виставкові площі, де знайомляться із найсучаснішим фармацевтичним обладнанням з усього світу, про що ми неодноразово писали. Виставка працювала щорічно, в тому числі і в часи пандемії, але, на жаль, цьогоріч в умовах воєнного стану забезпечити візити представників іноземних компаній та цілковиту безпеку відвідувачів неможливо.

Маленькими кроками до світових наукових відкриттів

Цієї осені 2022 р., як вже багато років поспіль, розпочинається, так би мовити, черговий марафон наукових досліджень та як наслідок – написання тез на конференції, на яких кожний молодий науковець може представити свої наукові здобутки, а також обмінятися успіхами з однодумцям.

Наукова робота вже стала невідʼємною частиною студентського дорослого життя. Із кожним ранком ми з нашими колегами намагаємось перетворити буденну рутину у цікаві і нетривіальні наукові дні та покращувати спільну робочу атмосферу.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують