Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Взаємодія зі стейкхолдерами

Освітня програма від «Галичфарм» «З досвідом у майбутнє»: застосування мікробіологічних методів для забезпечення якості лікарських засобів

АТ "Галичфарм" (ТМ "Артеріум") працює в галузі, що дбає про одну з найбільших людських цінностей – здоров'я та життя людини. Понад дві тисячі співробітників корпорації щодня роблять вагомий внесок у досягненні цієї гуманної мети. В основі філософії діяльності корпорації і взаємодії з кожною людиною та організацією лежить принцип «Ближче до людей». Керуючись цим принципом, сьогодні корпорація «Артеріум» займає провідні позиції в українській фармацевтичній галузі і планомірно розширює свою присутність на ринках європейських країн.

Освітня програма від «Галичфарм» «З досвідом у майбутнє»: виготовлення лікарських засобів на основі рослинної сировини

Нещодавно ми вже розповідали Вам про те, як здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) долучилися до освітньої програми «З досвідом у майбутнє», започаткованої найбільшим виробником готових лікарських засобів, фіто-хімічних субстанцій на основі екстракції рослинної лікарської сировини АТ «Галичфарм» (ТМ Артеріум»).

Чергова відео-конференція була присвячена виготовленню лікарських засобів на основі рослинної сировини, спікером якої став керівник групи розробки екстрактів та рідких лікарських форм фітопрепаратів Андрій Смагло.

Україна має багатий енергетичний потенціал і всі можливості бути цілком енергонезалежною!

Здобувачам кафедри БТМ пощастило відвідати лекцію на тему: «Альтернативне паливо: чи не запізно Україна запускає «двигун»?», яку провів керівник компанії UTC Processing Equipment™ (Українська технологічна компанія) Євген Лукашевич.

Використовуючи такі сучасні напрямки, як біотехнологія і біоенергетика, компанія UTC реалізує на своїх виробництвах технології одержання біоетанолу, біогазу, ректифікованого спирту, біодобрив, зрідженого діоксиду вуглецю (СО2), електричної та теплової «зеленої» енергії, біокормів DDGS, кукурудзяної олії.

Освітня програма від «Галичфарм» «З досвідом у майбутнє»: виробництво стерильних лікарських засобів

Одним з провідних напрямків сучасної біотехнології є фармацевтичне виробництво. В свою чергу розвиток фармацевтичного сектора в Україні характеризується збільшенням частки наукоємної, високотехнологічної продукції, що відповідає міжнародним стандартам, яких дотримуються найвідоміші світові лідери фармацевтичної індустрії. І звичайно ж для розвитку галузі необхідна достатня кількість кваліфікованого персоналу, яким вже понад півстоліття кафедра БТМ Національного університету харчових технологій успішно забезпечує провідні фармацевтичні підприємства.

Біотехнологія – понад усе!

Двадцять перше століття називають століттям біотехнології. І дійсно, в наш час біотехнологія відіграє ключову роль у багатьох аспектах людського життя, а пептиди, рибонуклеотиди та дезоксирибонуклеотиди значать зараз не набагато менше ніж андрони, фотони чи тахіони. То що, виходить, бути біотехнологом нині модно? І чим нині зайняті уми найвидатніших біотехнологів сучасності?

Нещодавно досвідчені викладачі та молоді науковці зібрались на ІІ міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Проблеми та досягнення сучасної біотехнології», що проходила попри воєнні дії. В інтернет-конференції взяли участь вчені з провідних університетів України та іноземні спеціалісти, а також здобувачі освітніх рівнів «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії» кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Розширюємо горизонти співпраці

Освіта у XXI столітті – це розкриття природних здібностей, вибір здобувача, а також можливість максимально вигідно підготуватися до наступного навчання, вибору професійних компетентностей та конкуренції на ринку праці. Тобто сучасна освіта не для того, щоб усі мали однаковий мінімум знань, а для того, щоб отримати необхідне саме для свого подальшого професіонального шляху.

Стейкхолдери-випускники кафедри активно долучаються до навчального процесу

Мабуть кожен здобувач освіти прагне постійно навчатися чомусь новому і якомога якісніше опанувати матеріали, представлені викладачами, щоб в подальшому мати змогу отримати кваліфікацію, яка з часом дасть можливість реалізувати себе в якості успішного фахівця – професіонала своєї справи. Але як відомо, лише теоретичних знань замало для того, щоб бути всебічно обізнаним в такій досить цікавій та сучасній галузі – біотехнології, яка є одним із ключових інноваційних напрямів міжнародної торгівлі. Тому студенти потребують практичних навичок та живого спілкування із провідними фахівцями, які можуть наочно продемонструвати всю суть процесу виробництва.

Освіта молоді – основа відбудови України! Стейкхолдери підтримують юних біотехнологів!

Вже вкотре наша країна доводить, що наші фахівці – це наше майбутнє. Тому, в рамках роботи секції «Біотехнології та біоінженерія» 88-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті»  організовано зустріч з провідними фармпідприємствами України. В заході прийняли участь такі фармацевтичні гіганти як Корпорація «Артеріум», АТ «Фармак» та «Юрія-Фарм». Незважаючи на воєнний стан, компанії продовжують працювати, тим самим підтримуючи нашу армію та економіку країни, а також не забувають про важливість роботи з майбутніми спеціалістами – біотехнологами.

Випускники бакалаврату на роздоріжжі: як обрати вірний шлях? Зробити вірний вибір допомагають стейкхолдери

Наші здобувачі-четвертокурсники зараз постають перед непростим вибором: що робити далі, по закінченні навчання на бакалавраті, – йти працювати чи продовжувати студентське життя? Треба зазначити, що цей вибір є не таким вже і простим, особливо зважаючи на дуже складні реалії нашого воєнного сьогодення. Зазвичай на прийняття рішення з цього питання суттєво впливають стереотипи, які залишилися з минулих часів або нещодавно виникли. Тому допомогти розібратися у ситуації, окреслити всі перспективи навчання в магістратурі кафедри біотехнології і мікробіології справді можуть ті, хто вже пройшов цей шлях.

Співпраця зі стейкхолдерами – випускниками кафедри триває

Ніхто не буде заперечувати те, що студентські роки – це найяскравіший період у житті, а університетські товариші дуже часто залишаються найвірнішими друзями, а іноді – найріднішими на все життя. Alma mater – це те місце, куди хочеться вертатися незалежно від віку й того, скільки років пройшло після закінчення університету. І дуже важливо знати, що рідна кафедра завжди радо зустріне своїх колишніх вихованців.

Днями на кафедру біотехнології і мікробіології завітав її випускник 2015 року, а нині – провідний спеціаліст з фармацевтичної розробки технологічної лабораторії Дослідного центру корпорації «Артеріум», Антон Івасюк. Наш випускник завітав з цікавими пропозиціями стосовно проведення спільних досліджень у рамках підготовки фахівців для фармацевтичної галузі та запрошеннями для випускників кафедри спробувати себе на вакантних інженерних посадах корпорації «Артеріум».

Освітній проект #Farmak_Lab – 2021: В кращих традиціях інновацій

Наш час – це час боротьби. Боротьби людського генію проти безжальної тиранії природи. Ми змогли перемогти більшість шкідників, навчились боротись з посухами та повенями, але найбільший наш ворог – хвороби. Хвороби супроводжували людство впродовж усієї історії, але зараз, коли за рахунок цивілізації якість та тривалість життя значно зросли, а вірогідність померти від голоду, бути з’їденим хижаком чи загинути насильницькою смертю значно зменшилась, старіння та хвороби стали основною причиною смерті, а значить основною перепоною на шляху до технологічного раю, в якому люди здобудуть щастя і безсмертя. Але людський розум веде запеклу боротьбу проти хвороб. Провідну роль в цьому протистоянні грають європейські та американські фармацевтичні компанії та дослідні центри, що винаходять нові препарати та проводять перші випробування. Але важливо не тільки вигадати нові ліки, а й зробити препарат загальнодоступним. І цим якраз займається АТ «Фармак» – українська компанія з виробництва генериків і біосимулярів.

«Наука в основі всіх процесів» або як стати членом команди АТ «ФАРМАК»

Саме такою була тема вебінару, організованого представниками АТ «Фармак» – Іриною Воскрес (фахівець з підбору та адаптації відділу підбору персоналу) та Валентином Моцаром (інженер-технолог відділу технологічної розробки) для здобувачів 3 та 4 курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Як завжди своїми враженнями від зустрічі діляться наші здобувачі.

Марта Шульга, здобувачка БТ-4-2: «Компанія з 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України, являється європейським підприємством сучасного рівня та найбільшим експортером лікарських засобів, тому слухати доповідачів від компанії саме задоволення.

Вчимось виступати он-лайн

Ми все більше звикаємо до нової реальності: віддаленої роботи, зустрічей по зуму, віртуальних виступів. Та як зробити, щоб наші активності в он-лайні були не менш ефективні, ніж докарантинні? Відповідь проста: правильно підготуватися. Своїми лайфхаками з ефективної підготовки до онлайн-виступу зі здобувачами четвертого курсу поділилася менеджерка з навчання та розвитку персоналу корпоративного університету «Артеріум» Ольга Назарук.

Від спікерки студенти дізналися про основні етапи ефективної підготовки:

  • презентуєте ви в офлайні чи онлайні – виступ потрібно підготувати і відрепетирувати;

Що таке біотехнологія і її практична реалізація?

Про це наші студенти-першокурсники дізнаються, вивчаючи дисципліну «Вступ до фаху». Маючи поняття про біотехнологічний процес, здобувачі більше починають розуміти, для чого ми вивчаємо в університеті цілий блок хімічних дисциплін, фізику, інформатику, процеси та апарати виробництв, основи комп’ютерного програмування, вищу математику. Адже без базових знань з цих дисциплін складно буде організувати біотехнологічне виробництво, розуміти питання утилізації відходів біотехнологічними способами і на кінець одержання лікарського засобу чи харчового продукту за допомогою біотехнологічних прийомів.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами