Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Вчення про формені елементи крові засвоєно!

Насичено, яскраво, якісно – саме з таким кредо проживають свої роки юнацтва студенти-біотехнологи у Національному університеті харчових технологій! Адже коли, як не зараз, закладати міцний фундамент для свого світлого майбутнього? Однак чи є щось можливим без міцного здоров’я? Правильно, абсолютно нічого, бо здоров’я, як відомо, не придбати ні за які гроші світу! І чого може бути варта лишень одна освіта без навичок та знань, котрі не тільки дають додаткові «скіли» для злету кар’єри, але й допомагають якнайдовше залишатись здоровими, гарними і молодими!

Саме даного життєвого принципу дотримуються також викладачі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, оскільки знання які вони дарують студентам, будуть корисними і в повсякденному житті. Однією з таких дисциплін, інформативне наповнення якої у світі сьогодення без перебільшень є базовою для життя, це «Імунологія та основи імунобіотехнологій». Тому зовсім нещодавно «святкову ходу» відкритих занять розпочала старший викладач Тетяна Белемець з лекцією про «Формені елементи крові» для студентів другого курсу денної форми навчання за спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія».

Лектором було охарактеризовано усі клітини імунної системи: як лімфоїдного, так і мієлоїдного ряду, їх субпопуляції та функції. Зокрема під час дискусії студентами було встановлено, що всі клітини крові розвиваються із спільної мультипатентної гемопоетичної стовбурової клітини локалізованої у червоному кістковому мозку. Крім того, біотехнологами було засвоєно, що саме кровотворна стовбурова клітина є родоначальною аж для чотирьох рядів клітин крові: еритроїдного, мегакаріоцитарного, мієлоїдного та лімфоїдного. Особливо дивовижним відкриттям для студентів стала унікальна властивість стовбурових клітин, яка полягає у їх безсмерті!

Лекція Тетяни Олександрівни була прочитана на високому науковому рівні з урахуванням сучасних тенденцій та викликів сьогодення, що згодом із великим задоволенням відзначили присутні на лекції викладачі кафедри БТМ на чолі з завідуючим кафедрою, доктором технічних наук Віктором Стабніковим. Демонстрація матеріалу лекційного заняття супроводжувалась мультимедійною презентацією, яка містила наочні схеми, фото- та відеофрагменти. Загалом, варто відмітити активну взаємодію старшого викладача – Белемець Тетяни Олександрівни – зі студентами усіх чотирьох груп протягом усієї лекції, під час якої охочі мали змогу поставити хвилюючі запитання та отримати на них ґрунтовні відповіді.

Дуже приємним моментом можна відзначити подяки лектору від зацікавлених студентів-біотехнологів наприкінці заняття, адже вони, як ніхто інший, тепер розуміються на життєво важливих особливостях імунної системи, боротьба якої за життя не зупиняється ні на хвилину!

 

 

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка