Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

«Фармак»

Луцай Дар’я Андріївна

У 2017 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Роль поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 у руйнуванні біоплівок» виконувала під керівництвом д.б.н., проф.Пирог Т.П.

У 2019 році закінчила магістратуру НУХТ та отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітня програма «Фармацевтична біотехнологія»).

Починаючи з третього курсу, виконувала науково-дослідну роботу на базі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. Дипломну роботу на тему «Біологічні властивості поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241, синтезованих на промислових відходах» виконала під керівництвом завідувача кафедри, проф., д.б.н. Пирог Тетяни Павлівни.

Здобула ІІІ місце в VI науково-практичної конференції школи молодих науковців ПАТ «Фармак» «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво». За результатами магістерської роботи опубліковано 3 статті у фахових журналах та 14 тез у матеріалах конференцій.

З 2019 р. працює на АТ "Фармак". Працювала фахівцем з адміністрування, а нині (жовтень 2021 р.) працює експертом з проектної діяльності Служби директора з розвитку бізнесу АТ «Фармак». Також навчається в НУХТ (заочна форма) на IІІ курсі аспірантури за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» для здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії.

Голімбйовська Альона Леонідівна

В 2017 році закінчила Національний університет харчових технологій та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Починаючи з третього курсу, виконувала науково-дослідну роботу на базі Інституту харчової біотехнології і геноміки НАН України. Упродовж навчання брала участь у конференціях, за результатами яких було опубліковано 2 статті та 1 тези у матеріалах конференцій.

Захистила дипломну роботу на тему: «Культивування Pichia anomala з метою одержання ліпідів, як сировини для біодизелю» під керівництвом д.б.н. Красінько В.О.

Нині (березень 2018 р.) працює хіміком аналітичного контролю у відділі контролю якості ПАТ «Фармак», заочно навчається у магістратурі за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Скажіть, будь-ласка, чи важко Вам було знайшли роботу?

Харченко Євген

У 2016 році закінчив бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримав диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Антифітовірусна дія наночасток діоксиду церію» виконував під керівництвом к.б.н., доц. Скроцької О.І.

У 2018 році закінчив магістратуру НУХТ та отримав диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія».

Дипломну роботу на тему «Біологічні властивості нанокомпозиту діоксиду церію з фактором некрозу пухлин» виконав під керівництвом к.б.н., доц. Оксани Ігорівни Скроцької та к.б.н. Надії Михайлівни Жолобак (с.н.с. відділу проблем інтерферонів та імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України).

Приймав участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2016/2017 н.р. за напрямом «Біологічні науки» та за спеціальністю «Біотехнологія». Упродовж навчання приймав участь у вітчизняних та міжнародних конференціях. За результатами магістерської роботи опубліковано 2 статті у фахових журналах, 2 статті та 6 тез у матеріалах конференцій.

З березення 2018 р. по травень 2020 р. працював техніком технологом з приготування асептичних лікарських засобів виробничої дільниці №2 (РЛЗ у ампулах та флаконах) цеху №5 АТ «Фармак». З травня 2020 р. і по нині (жовтень 2021 р.) працюю на посаді інженера сектору процесного інжинірингу рідких лікарських засобів у відділі трансферу технологій (департамент R&D) АТ «Фармак». Також навчаюсь в НУХТ (заочна форма) на IV курсі аспірантури за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» для здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії.

Пономаренко Ганна Володимирівна

У 2016 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Дослідження перекисного окиснення ліпідів у  Cladosporium cladosporioides в умовах хронічного низькоінтенсивного опромінення» виконувала під керівництвом доц. Антонюк М.М.

У 2018 році закінчила магістратуру НУХТ і отримала диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» за спеціалізацією «Промислова біотехнологія». Починаючи з третього курсу, виконувала науково-дослідну роботу на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України у відділі фізіології і систематики мікроміцетів. Упродовж навчання брала активну участь у конференціях, за результатами яких було опубліковано 3 статті та 7 тез у матеріалах конференцій.

Брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за спеціальністю «Біотехнологія», де моя наукова робота була удостоєна диплому ІІІ ступеня.

Захистила дипломну роботу на тему «Про- та антиоксидантний статус живих організмів як критерій впливу гама-опромінення» під керівництвом д.б.н., проф. Пирог Т.П.

Петренко Ірина Ігорівна

У 20018 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій (заочна форма навчання) та отримала диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія».

Дипломну роботу на тему «Сучасний стан та перспективи використання одноразових ферментаційних систем» виконала під керівництвом к.т.н., доц. Красінько В.О.

З 2015 року і по нині (березень 2018 р.) працюю на ПАТ «Фармак» майстром зміни.

 

Чи подобається Вам працювати за фахом?

Звісно подобається, адже подібна робота дає змогу постійно розвиватись, рости над собою, постійно вдосконалювати свої знання, самонавчатись, навчає вирішувати складні та нестандартні ситуації.

Чернишенко Анастасія Сергіївна

У 2004 році закінчила Національний університет харчових технологій та отримала диплом спеціаліста зі спеціальності «Промислова біотехнологія» за спеціалізацією «Технологія біохімфармпрепаратів».

Одразу після закінчення університету знайшла роботу за фахом - займалася виробництвом вітчизняного онкопрепарату на основі ДНК та платини. З часом змінила кілька місць роботи, але завжди залишалася у фармацевтичній промисловості. Нині (грудень 2017 р.) займаюся підготовкою реєстраційної документації лікарських засобів на ПАТ «Фармак».

 

Скажіть, будь-ласка, як Ви знайшли роботу, або може вона «знайшла» Вас?

Роботу знайшла шляхом розміщення резюме на інтернет-ресурсі, мені зателефонували і запросили на співбесіду.

Павлюковець Ірина Юріївна

У 2015 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Синтез метаболітів з поверхнево-активними і емульгувальними властивостями за умов росту Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 на олієвмісних субстратах» виконувала під керівництвом д.б.н., проф. Пирог Т.П.

У 2017 році закінчила магістратуру НУХТ та отримала диплом магістра зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія» з відзнакою. Починаючи з третього курсу, виконувала науково-дослідну роботу на базі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ під керівництвом Пирог Т.П. Переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015/2016 н.р. за галуззю науки «Екологія та екологічна безпека» (диплом ІІ ступеня). Не менше часу, за період навчання, відводилось на культурне життя факультету, зокрема на участь у різних заходах («Дні Факультету», спортивні змагання та ін.)

На відмінно захистила магістерську роботу на тему: «Інтенсифікація синтезу поверхнево активних речовина Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 на відпрацьованій соняшниковій олії».

Нині (жовтень 2017 р.) працює техніком-технологом з наповнення ін’єкційних лікарських засобів ПАТ «Фармак». Почала працювати одразу після закінчення навчання.

Мілян Владислав Олександдрович

У 2015 році закінчив бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримав диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Дослідження властивостей пробіотичного, каротинсинтезувального штаму Bacillus subtilis sp. 1.1» виконував під керівництвом д.м.н., проф. Авдєєвої Л.В.

У 2017 році закінчив магістратуру Національного університету харчових технологій та отримав диплом магістра за спеціальністю «Промислова біотехнологія». Захистив магістерську дипломну роботу на тему: «Біологічна активність поліглутамінової кислоти штаму Bacillus sp. М20-Г» виконаної на базі Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного під керівництвом д.м.н., проф. Авдєєвої Л.В.

Починаючи з 10 серпня 2016 р. працюю на посаді техніка технолога з наповнення на ПАТ «Фармак».

Починаючи з ІІ семестру ІІІ курсу, виконував наукову роботу в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного під керівництвом Авдєєвої Л.В. та Хархоти М.А. Щиро кажучи за час мого перебування там я познайомився з дуже приємними і освіченими людьми, які неабияк допомогли мені у дослідженнях та усіляко допомагали в їх проведенні. На основі проведених дослідів у співавторстві написано 1 статтю та 6 тез конференцій.

Розкажіть про навчання в університеті?

Навчання в університеті розпочав з 2011 року, здавши зовнішнє незалежне оцінювання та пройшовши конкурс у ВНЗ. Навчання протікало швидко й майже непомітно, оскільки, було цікавим та напрочуд легкозасвоюваним.

Горобець Ольга Володимирівна

У 2015 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Вплив ін’єкцій цільної популяції клітин плаценти та цільної плазми на тривалість життя мишей лінії FVB/Cg» виконувала під керівництвом к.т.н., доц. Красінько В.О.

У 2017 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій та отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія». Захистила магістерську роботу на тему «Влив потенційних геропротекторних фармацевтичних препаратів за умов їх комбінованого застосування на життєздатність експериментальних мишей», виконану на базі ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАНУ» під керівництвом зав. лабораторії відділу ендокринології к.б.н., с.н.с., Дубілей Т.О. і к.т.н., доцента кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ Красінько В.О.

За представлену роботу на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2015/2016 н.р. за напрямом «Біологічні науки» нагороджена дипломом за активну участь та оригінальність роботи.

Нині (березень 2017 р.) працює на посаді хіміка лабораторії хроматографічного контролю у відділі контролю якості на ПАТ «Фармак». 

Дарчик Вікторія Василівна

У 2015 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Продовження тривалості життя мишей лінії СВА/Са за використання пептидного комплексу «Eni-Sala 3»» виконувала під керівництвом к.т.н., доц. Красінько В.О. 

У 2017 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій та отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія». Дипломний проект на тему «Дослідження впливу фулерену С60 на метаболічні показники та тривалість життя мишей лінії СВА/Са» виконала під керівництвом – к.т.н., доц. кафедри Красінько Вікторії Олегівни та за консультативної підтримки д.б.н, зав. лабораторією ендокринології Пішель Ірини Миколаївни та к.б.н. Дубілей Тетяни Олексіївни на базі Інституту геронтології імені Д.Ф. Чеботарьова НАМН України.

З 2013 р. на третьому курсі почала займатися науковою діяльністю, яка висвітлена у дипломній роботі. А з 2014 р. почала  працювати в лабораторії ендокринології та патофізіології лаборантом І категорії на базі Інституту геронтології.

Нині (березень 2017 р.) працює в ПАТ «Фармак» на посаді хіміка лабораторії хроматографічного контролю відділу контролю якості департаменту контролю якості служби директора з якості.

Ведмідь Олена Сергіївна

У 2014 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Біосинтез субстанції антрациклінового цитостатичного препарату Даунорубіцин» виконувала під керівництвом к.т.н., доц. Воронцова О.О. 

У 2015 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій та отримала диплом спеціаліста зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія».

Дипломний проект на тему «Виробництво антибіотичного препарату Даунорубіцину для ін’єкцій» виконано під керівництвом к.т.н., доц. Воронцова О.О. 

Під час навчання на 5 курсі (вересень 2015 року) почала працювати фахівцем з реєстрації у відділі реєстрації ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум».

З квітня 2016 р. працює фахівцем з реєстрації в департаменті маркетингу експортних ринків ПАТ «Фармак».

Кістенюк Наталія Станіславівна

У 2014 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Наночастинки церію як засоби для інактивації вірусів» виконувала під керівництвом к.б.н., доц. Скроцької О.І.

У 2015 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій та отримала диплом магістра з відзнакою зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія».

Починаючи з третього курсу, виконувала науково-дослідну роботу на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України у відділі проблем інтерферону та імуномодуляторів. Упродовж навчання брала активну участь у вітчизняних на міжнародних конференціях, за результатами яких було опубліковано 5 статей та 11 тез у матеріалах конференцій.

За представлену роботу на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з біологічних наук на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича була нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

Захистила дипломну роботу на тему «Противірусний ефект структурних аналогів тилорону на моделі герпетичної інфекції» під керівництвом к.б.н., доц. Скроцької О.І.

З квітня 2015 року працює майстром дільниці твердих лікарських засобів ПАТ «Фармак».

Бурдак Олександр Степанович

У 2012 році закінчив бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримав диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Розробка кондуктометричних біосенсорів на основі ацетилхолінестерази для визначення афлатоксинів і пестицидів» виконав під керівництвом д.б.н., проф. Карпова О.В.

У 2013 році закінчив магістратуру Національного університету харчових технологій та отримав диплом магістра зі спеціальності «Екологічна біотехнологія та біоенергетика».

Дипломну роботу на тему «Кондуктометричні біосенсори на основі холінестераз для екологічного моніторингу» виконав під керівництвом д.б.н., проф. Карпова О.В. та к.б.н. Солдаткіна О.О. на базі Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.

Починаючи з 2013 року працював апаратником змішування на дільниці твердих лікарських засобів ПАТ «Фармак». З лютого 2014 року працює на посаді фахівця лабораторії розробки технологій фармацевтичних препаратів ПАТ «Фармак».

Чим Ваше життя сьогодні відрізняється від студентського?

Студентство можна назвати одним з найбезтурботніших моментів у житті. Звісно, у постійному робочому тонусі мене тримав навчальний процес, наукова робота, старостат та мій улюблений волейбол. Проте нині це залишилося як низка теплих та приємних спогадів… Настали суворі трудові будні, коли необхідно думати про кар’єрний ріст, житло, сім’ю. А колись ми просто мріяли нормально здати сесію (посміхається). Саме цим і відрізняється «доросле» життя від «майже дорослого» – студентського.

Самойленко Юлія Олександрівна

У 2012 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Дослідження поширення розповсюдження Вивчення вірусу жовтої мозаїки квасолі в Україні» виконувала під керівництвом доц., к.б.н. Буценко Л.М. 

У 2013 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій та отримала диплом магістра за спеціальністю «Промислова біотехнологія».

Дипломний проект на тему «Створення діагностичної тест-системи на основі імуноферментного аналізу для виявлення вірусу жовтої мозаїки квасолі» виконала під керівництвом доц., к.б.н. Буценко Л.М. (консультант – Кириченко А. М.) на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України.

Починаючи з 2011 року працювала на посаді інженера в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України в лабораторії репродукції вірусів. З червня 2013 року працює в ПАТ «Фармак» на посаді технолога ін’єкційних лікарських засобів.

 

В чому полягає Ваша робота, чи легко з нею справлятись?

Моя робота дуже непроста, адже процес виготовлення ін’єкційних  лікарських препаратів повинен відбуватися в максимально асептичних умовах. Тому мені, як технологу та асептичному оператору, потрібно стежити за процесом наповнення, запобігаючи мікробіологічному забрудненню та бути пильним під час проведення будь яких маніпуляцій при виготовленні розчинів.

Карпюк Катерина Сергіївна

У 2012 році закінчила бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримала диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Вплив хронічного іонізуючого опромінення на особливості функціонування антиоксидантної системи ряду поколінь Cladosporium cladosporioides» виконала під керівництвом д.б.н., проф. Карпова О.В. 

У 2013 році закінчила магістратуру Національного університету харчових технологій та отримала диплом магістра зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія».

Дипломний проект на тему «Визначення моноклональних антитіл методом ферментативного аналізу» виконала під керівництвом професора, доктора фармацевтичних наук Борщевської Марини Іллівни.

Починаючи з 2012 року працює на посаді фахівця лабораторії розробки технології фармацевтичних препаратів ПАТ «Фармак».

 

Які кардинальні зміни відбулися у Вашому житті після закінчення університету?

 

Назвати зміни після закінчення університету кардинальними важко, адже я почала працювати вже після того, як закінчила 4 курс, тому 5 рік навчання мені довелося поєднувати університет і роботу. Проте, напевно, завдяки цьому я змогла поступово адаптуватися до дорослого самостійного життя.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: ПАТ «Фармак»