Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Шулякова Марія Олександрівна

У 2012 році закінчила Національній університет харчових технологій та отримала диплом магістра з відзнакою зі спеціальності «Промислова біотехнологія».

З третього курсу виконувала науково-дослідну роботу на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. За час навчання в університеті отримувала стипендію ректора НУХТ, стипендію ім. член-кореспондента НАН України Кваснікова Є.І., була переможцем ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з біотехнології, двічі отримувала диплом І ступеня на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, нагороджена почесною грамотою Президії Національної академії наук України. Є співавтором 5 статей у фахових журналах, 35 тез доповідей та статей у матеріалах конференцій та 1 патенту на корисну модель.

Дипломний проект на тему «Дослідження синтезу поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017 та Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241 на відходах виробництва біодизелю» виконала під керівництвом д.б.н., проф. Пирог Т.П.

Починаючи з 2012 року працює на ПрАТ «Технолог» (м. Умань ) на посаді начальника мікробіологічної лабораторії відділу контролю якості.

 

Чи з'явилися кардинальні зміни у Вашому житті після закінчення університету?

 

 Звичайно, доросле життя дуже відрізняється від студентського. Повна відповідальність за свої вчинки та їх наслідки вчить тримати все під контролем та думати на крок вперед. Особливо, коли ти координуєш та відповідаєш за роботу цілого підрозділу.   

 

 

 Які обов’язки необхідно виконувати на Вашій посаді?

Я працюю на посаді начальника мікробіологічної лабораторії. Окрім звичайних обов’язків мікробіолога, як наприклад, відбір проб сировини та пакувальних матеріалів, аналіз санітарного стану виробництва та якості готової продукції, на мені ще велика кількість роботи, пов’язана з координацією роботи лабораторії, проведенням аудитів, розробкою документації тощо.

 

Яким чином Вам вдалося досягнути такого успіху у даній компанії за такий короткий термін?

Для керівництва перш за все важливі особисті якості робітника та бажання професійного розвитку, тому його вік, а іноді й стаж, не завжди є вирішальними критеріями. За час моєї роботи на посаді мікробіолога, мабуть, ці якості помітили, особливо, коли вже через місяць після початку роботи мені вдалося успішно протягом місяця виконувати обов’язки начальника у зв’язку з його відсутністю.

 

Чи знадобилися Вам знання, отримані під час навчання в університеті?

Користуюся ними майже щодня, звичайно, знання з загальної мікробіології виявилися найнеобхіднішими. Особливо стали в нагоді практичні навички, набуті протягом наукової роботи. Окрім того, успішний досвід виступів на конференціях навчив не нервувати і впевнено відповідати на питання аудиторів.

 

Що б Ви хотіли побажати своїм молодшим колегам і співробітникам кафедри?

Найголовнішого – натхнення. Наукова робота – це не тільки робота руками, гарні результати можна отримати, лише вкладаючи душу в те, що робиш.

Ви знаходитесь тут: ПрАТ «Технолог» Шулякова Марія Олександрівна