Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Перші кроки у світ науки

Світ довкола нас грандіозний і дивовижний. Кожен день може бути сповнений неймовірними враженнями, особливо, якщо ці враження від власно зроблених наукових відкриттів!

На кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ вже багато років існує гарна традиція – долучатися до перших кроків у науці школярів – членів Малої Академії Наук (МАН). Результатами багаторічної тісної співпраці викладачів та студентів-науковців стали перемоги «підшефних» МАНівців у конкурсах районного, міського та обласного рівнів. Не виключенням став і цей навчальний рік. Школярі з різних навчальних закладів під керівництвом викладачів кафедри і студентів-гуртківців наукових осередків «Cella mirabilis» та «BIOTECH» робили свої перші кроки у світ науки.

Виявляється мікробне навантаження таких звичних для нас спецій може бути різним і суттєво залежить від того, цілими чи меленими вони є. Ступінь мікробної небезпеки спецій та шляхи її зменшення оцінювала учениця 9-го класу Академічного ліцею імені Володимира Мельника Обухівської міської ради Київської області Оксана Яременко (науковий консультант доц. Вікторія Красінько).

Ми можемо і не замислюватися: а чи не несе небезпеку неправильно розставлені на полицях магазину сири? Це питання ґрунтовно вивчала учениця 11-го класу спеціалізованої школи № 189 Деснянського району м. Києва Ілона Фєфілова (науковий керівник доц. Вікторія Красінько). Робота школярки присвячена цікавій та актуальній темі дослідження впливу мікроорганізмів, які використовуються у харчовій промисловості для одержання сирів, на здоров’я людини.

Антибіотики широко застосовуються для боротьби з бактеріальними захворюваннями, однак не секрет, що таке лікування нерідко має такі негативні наслідки, як порушення балансу мікробіоти. Пероральний прийом призводить до дисбактеріозу, але мало хто замислюється, що зовнішнє місцеве застосування теж може порушувати захисні функції організму внаслідок впливу на нативну мікробіоту людини. Саме вплив антимікробних засобів на мікробіту людського вуха вивчала учениця 10-го класу ліцею «Наукова зміна» Дарницького району м. Києва Степчук Аліса, яка оцінювала вплив антибіотиків та популярних антисептичних засобів, що застосовуються в гігієнічніх заходах, на культури виділені з власної мікробіоти (науковий керівник доц. Світлана Тетеріна).

Ефірні олії, у більшості людей, зазвичай асоціюються з аромотерапією. Але можливості використання таких унікальних сполук природного походження не обмежуються лише цим. Так, ефірні олії можуть стати надійними «помічниками» у боротьбі як з бактеріальними, так і вірусними захворюваннями, а їх поєднання з іншими сполуками природного походження (наприклад мікробними поверхнево-активними речовинами)  посилює властивості такого комплексу, який у свою чергу може бути використаний як альтернатива синтетичним антимікробним сполукам. Можливість застосування ефірної олії чайного дерева та мікробних поверхнево-активних речовин Nocardia vacciniі IMB B-7405 і їх використання як антимікробних, антиадгезивних агентів (в тому числі і для руйнування біоплівки) вивчала учениця 11 класу Технічного ліцею Дніпровського району м. Києва Лісовська Єлизавета (науковий керівник ас. Лілія Ключка).

Ми зичимо нашим юним науковцям омріяних перемог у конкурсах робіт МАН і з нетерпінням будемо чекати їх у лавах студентів-біотехнологів.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка