Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Міжнародне співробітництво

Міжнародна співпраця для вирішення актуальної проблеми забруднення довкілля мікропластиком

Відомо, що наші студенти із великим захопленням долучаються до участі у різних міжнародних програмах та обмінах. Тож, магістрантка кафедри БТМ І року навчання, Ірина Ковшар скористалася такою нагодою і стала повноправною виконавицею Міжнародного Українсько-Латвійського проєкту «Мікробно-зв’язаний мікропластик в нейстоні міжфазної поверхні вода-повітря та його вплив на довкілля річкових та морських біотопів» (The microbially-coated microplastics in neustonic water-air interphase and their environmental impacts on aquatic biotops).

Ірина працює над проєктом під керівництвом завідувача кафедри, професора Віктора Стабнікова. Також у проекті беруть участь асистент кафедри, здобувач освітньо-наукового рівня «доктор філософії» Віктор Удимович та студентка ІІІ курсу освітнього ступеню «бакалавр» Єва Фофанова. З Латвійської сторони проєктом керує професор Маріс Клавінс (Maris Klavins, University of Latvia, House of Nature, Riga, Latvia).

Міжнародна зимова наукова школа чекає на молодих науковців!

Відділ біогенної сировини Науково-дослідного інституту економіки корисних копалин та енергії Польської академії наук  сердечно запрошує взяти участь у Зимовій школі #MonGOS для здобувачів ОС "Магістр" та phD, які цікавляться сталим розвитком, екологічними науками та інженерією, екологічним менеджментом.

Захід проводитиметься з 22 по 26 листопада 2021 року за стандартною формулою віч-на-віч у Кракові, Польща, згідно з усіма чинними санітарними обмеженнями.

! Участь БЕЗКОШТОВНА.

Європейський досвід від фахівця-практика

Ні для кого не секрет, що найбільш актуальні знання та практичний досвід можна отримати від того, хто володіє не лише ґрунтовними теоретичними відомостями, а й сам в реальних виробничих чи лабораторних умовах перевірив на практиці ефективність тих чи інших технологій і методів. Тому, спілкування з фахівцями-практиками сприяє підвищенню професійного рівня здобувачів освіти. Студенти-біотехнологи, як ніхто цінують такі можливості. Ось і цього разу, коли їм запропонували приєднатись до гостьової лекції від провідного наукового співробітнику Центру Біомедичних Досліджень Медичного Інституту СумДУ Сергія Кириленка на тему «Від лабораторії до виробництва: як це відбувається у ЄС», вони відгукнулись і ні на мить не пошкодували про таке рішення. Адже лекція виявилась не лише надзвичайно змістовною, й певною мірою мотивуючою.

Симбіоз промислової біотехнології та біогеотехніки – майбутнє сучасних міст: досвід провідних науковців

Для студентів-біотехнологів справжньою несподіванкою було, вивчаючи дисципліну «Метотоди молекулярної біотехнології», отримати запрошення на гостьову лекцію у рамках проведення наукової конференції Університету Східного Лондона «Nature Inspired Solutions for the built Environment: integrated natural and engineered systems». Лекція складалася з двох частин: першу частину на тему «Imitating Natural Materials: A Philosophical Perspective» (Імітування природніх матеріалів та перспективи їх використання) провів Генрі Дікса (Dr Henry Dicks, Centre for the History and Philosophy of Science, University of Leeds, England), лектором другої, не менш цікавої частини – «Influence of fungal networks on soil behaviour» (Вплив грибного міцелію на геотехнічні показники ґрунтів)був Dr Grainne El Mountassir, University of Strathclyde, Scotland.

Міст для пошуку знань в умовах пандемії

Карантин не є перешкодою для саморозвитку в галузі Біотехнології та біоінженерії. Маючи натхнення в пошуку та пізнанні чогось нового, виникає питання: а де ж дізнатись, що досліджують сучасні науковці? Першим на думку спадає пошук інформації в інтернеті, книгах, наукових публікаціях тощо. Проте іншим сучасним варіантом є віртуальні наукові конференції.

Існує декілька шляхів як відвідати конференціїї такого формату. По-перше, пошук безкоштовних конференцій, проте в більшості випадків вони стосуються суто загальних тем. По-друге, пошук платних від зарубіжних університетів. І третім, найбільш оптимальним варіантом є отримання гранту на відвідування.

 

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Міжнародне співробітництво