Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

У пошуках висококваліфікованих кадрів!

Не встигло ще весняне сонце виглянути крізь сніжні зимових хмар, як в наш університет заглянув один із цих променів. До нашого університету на кафедру біотехнології і мікробіології завітали представники компанії «BioTestLab», які запрошували студентів старших курсів на офіційне працевлаштування. Адже «BioTestLab» – єдиний в Україні приватний виробник широкої лінійки ветеринарних імунобіологічних препаратів: вакцин для птахів, кроликів, свиней, великої рогатої худоби та діагностичних тест-систем, а також ведучий виробник антибіотиків, протизапальних, дезінфікуючих, антисептичних засобів та інших продуктів для сільськогосподарських тварин і птахів.

Зима не відпускає…

Коли ти здаєш всі можливі завдання з дистанційки, нарешті закриваєш практику чи тримаєш в руках написаний літогляд, з'являється неймовірне відчуття свободи!  Свобода від буденних "мегаважливих" справ, свобода від wi-fi, роботи та навчання - саме такий відпочинок подарував нам НУХТ. І хоч пройшло більше місяця після нашої подорожі, спогади про найдрайвовішу студентську зиму не відпускають досі! Це було дійсно незабутньно: 20 активістів зі всього університету (голови студ.рад, культорги, профорги, спортсмени, науковці і просто круті люди) в одному вагоні потягом їдуть відпочивати в Карпати (с. Верхній Студений) і всі разом заселяються в двоповерховий будинок! 7 днів в спільних кімнатах з двоповерховими ліжками та неймовірно крутою атмосферою. Такий собі "Дом2" NUFTversion.

Щоранку прокидатись від аромату славнозвісного карпатського баноша чи гарячого супчика – ...мммм кайф! Далі лижі, сноуборд, санки та інша розважальна програма для дорослих.

Наша випускниця – майбутній кандидат фармацевтичних наук!

Днями на кафедру біотехнології і мікробіології завітала наша випускниця 2013 року Катерина Сергіївна Бурдак (Карпюк). Свого часу Катерина виконала дипломну магістерську роботу на тему «Визначення моноклональних антитіл методом ферментативного аналізу» під керівництвом професора, доктора фармацевтичних наук Марини Іллівни Борщевської. А наприкінці березня Катерина захищатиме дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук в Національному фармацевтичному університеті. А розпочиналось усе так: восени 2012 р. Катя, будучи студенткою, відвозила на ПАТ «Фармак» певну документацію, де після розмови з Мариною Іллівною, їй запропонували офіційне працевлаштування з можливістю виконувати магістерську роботу на базі фармацевтичного підприємства. Їй довелось навчитись поєднувати навчання в університеті і роботу, що Катя успішно реалізувала.

Слід згадати, що свого часу Катерина порадила своїй землячці Лілії Вікторівні Никитюк поступати саме на нашу кафедру для отримання кваліфікації біотехнолога. До речі нині Лілія Вікторівна є аспіранткою І курсу для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», яка була ліцензована нашою кафедрою у 2016 році.

Подорож в світ створення ефективних і високоякісних лікарських препаратів на ПАТ «Київмедпрепарат»

От і настав цей час! Час, коли теоретичне переходить в практичне! Час, коли ферментер, який ти щойно креслив, постає на яву! Час, коли все упорядковується в голові! Назва ж цьому часу – технологічна та переддипломна практика!

Ми вирушили на ПАТ «Київмедпрепарат», що входить у велику корпорацію «Артеріум». Одну з передових фармацевтичних підприємств України!

З нами співпрацювала та вводила в курс усіх справ Березюк Тетяна Федорівна.

Крок до успіху в сфері фармацевтичної промисловості

Мабуть, майже всі студенти, потрапляючи на перший курс, протягом наступних чотирьох років очікують на той самий день Х. Деякі з вас подумають про Випускний або, навіть, про день, коли після тисячі недоспаних ночей студент отримає диплом Бакалавра, але мова йтиме про Практику.

“Що це за «Практика», і чому на неї так очікують студенти?”, - запитаєте  ви. Для одних – це можливість, нарешті, випробувати на практиці набуті в університеті знання, для когось – це цікавий досвід. Але погодьтесь, що абсолютно для всіх студентів, без виключень, – це можливість подальшого працевлаштування. А тому, проходження практики на такому унікальному підприємстві, як ТОВ “БіоТестЛаб”, для студенток-біотехнологів 4-го курсу Волошенюк Юлії, Гафенко Вікторії та Хільченко Марії виявилось “щасливим квитком”.

ЛАСКАВО ПРОСИМО У СВІТ ДРІЖДЖІВ

Вітання всім з культурної столиці України – м.Львів, яке славиться не тільки вузькими вулицями, історичними пам’ятками, смачною ароматною кавою, а  й дріжджами. Так-так, саме дріжджами, напевно ви пам’ятаєте те відчуття коли заходите до бабусі на кухню, бачите на столі маленький пакуночок з написом «Львівські дріжджі» і розумієте, що зовсім скоро вас почастують смачною, пухкою, домашньою випічкою. А пам’ятаєте запах тіста, яке сходить? Нам, студентам 4-го курсу – Болкун Юлії та Третяку Володимиру – випала можливість «насолоджуватись» цим ароматом впродовж нашої навчальної практики на «Ензимі».

Переступивши поріг прохідної, ми зрозуміли, що потрапили в інший світ - світ дріжджів. І вже готові розповісти вам всі секрети…

Практикантів-біотехнологів зустрічає ФФ «Дарниця»

Фармацевтична фірма «Дарниця» відкрила свої двері для студентів   IV-го курсу кафедри біотехнології і мікробіології факультету біотехнології та екологічного контролю для проходження практики. Вони отримали нагоду потрапити у справжнісіньке царство виробництва ліків.

Зустріла студентів працівник фірми Лаврик Ольга В’ячеславівна. Вона з радістю розповіла історію фірми «Дарниця», структуру та багато іншого. Історія фірми починається 1930 року, а вже сьогодні завод входить у топ-лідерів по виробництву ліків в Україні. Наприклад, за рік на «Дарниці» було виготовлено 4,2 мільярди таблеток, 460 мільйонів ампул, 50 мільйонів туб м’яких лікарських форм, 30 мільйонів флаконів стерильних антибіотиків та  15 мільйонів флаконів інфузійних розчинів.

Життя і мета біотехнолога. Як біотехнологи «борщагу» підкорювали

Не встигли ми відійти від новорічних свят, як настав цей день! День, якого кожен з нас чекав три з половиною роки! 15 січня – перший день практики. Не зважаючи на люті морози та далеку дорогу, ми – Ігор Ключка, Каріна Кондрашевська та Анастасія Сінченко, все ж подолали перешкоди та дісталися до місця призначення!

«Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» на перший погляд здавався нам таким загадковим, дивовижним, цікавим та неопізнаним. З тремтінням в ногах ми зробили перший крок до пізнання цього «зачарованого» місця – зайшли до пропускного пункту, де нас з посмішкою на обличчі зустріла працівник Відділу роботи з персоналом Анна Олександрівна. Саме вона приділила нам всю свою увагу та відкрила нам такий загадковий світ «Борщаги».

Цікаве завершення курсу дисципліни «Технологія косметичних лікарських засобів»

Сесія у розпалі, а це означає, що підходить до свого логічного завершення ще один навчальний семестр на кафедрі біотехнології і мікробіології. Для когось це були перші напружені 4 місяці знайомства з університетом, а попереду чекають незабутні роки студентського життя та ще не одна зимова сесія, з недосипами, курсовими та непідробною радістю від здачі. Але для когось, як от для нас (магістрів І року навчання), це був останній зимовий семестр… Але мова буде йти трохи не про те.

У цьому семестрі, магістранти першого року навчання за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», під керівництвом доцента кафедри – Оксани Скроцької, мали змогу познайомитися з дисципліною

Неймовірна подорож еволюцією або різноманіття тваринного світу від минулого у майбутнє…

Нещодавно наша група мала змогу відвідати зоологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час екскурсії ми поринули у дивовижний світ тварин. На прикладі величезної колекції метеликів переконались у майстерності матінки природи створювати красу. Цю колекцію, яка налічувала 550 тис. екземплярів з різник куточків світу, музею надав Лев Андрійович Шелю́жко, Проходячи між стендами, прослідкували еволюцію живих організмів, починаючи від найпростіших, губок, коралів, кишковопорожнинних, членистоногих, закінчуючи найвищою еволюційною і харчовою ланкою – ссавцями. Кількість експонатів вражає, хоча ми бачили далеко не всю частину із 680000 тис. одиниць, що міститься в фонді музею.

Магістранти-біотехнологи відвідали семінар на тему «Бібліографічна та реферативна база даних SCOPUS»

Нещодавно в науковому читальному залі бібліотеки нашого університету відбувся другий науково-практичний семінар на тему «Бібліографічна та реферативна база даних SCOPUS», який відвідали магістранти кафедри біотехнології і мікробіології разом з доцентом Оксаною Скроцькою. На семінарі завідувач відділу інформаційних технологій Інна Путіліна розповіла присутнім про основні функціональні можливості системи, а також про можливість користуватись ресурсом бази даних SCOPUS з 1 листопада 2017 р. по 31 жовтня 2018 р. через локальну мережу бібліотеки з автоматизованих робочих місць в науковому читальному залі та читальному залі періодичних видань. Магістранти нашої кафедри дізнались багато корисної і цікавої інформації, зокрема, як здійснювати пошук документів у базі даних SCOPUS, продивитись профіль автора та можливість його коригування, профіль організації, індекс Хірша, наукові журнали, які індексуються цією базою даних.

Цікава імунологія

Зовсім нещодавно, відбулася нестандартна лабораторна робота з дисципліни «Основи імунології» у студентів-біотехнологів 2-го курсу, яким випала чудова можливість наочно ознайомитися з основними органами імунної системи на прикладі лабораторних щурів. Одразу слід зазначити, що на практиці жодному лабораторному щуру не надається імені, лише порядковий номер, а найбільша кількість досліджень, як і у нашому випадку, проводиться на самцях. Зовні вони звичайно білі і з червоними очима, досить великі за розмірами і обов’язково статевозрілі.

На початку пари усі студенти за участі лектора дисципліни Інни Лич, асистентів Христини Берегової та Тетяни Белемець – уважно спостерігали за роботою професійно навченого працівника науково-дослідної лабораторії й усіма операціями, що проводилися. Спершу щурам необхідно було провести анестезію, у нашому випадку з використанням медичного ефіру. Після загальної анестезії піддослідних дістали та розпочали ряд досліджень. Відразу необхідно було розрізати та відділити від м’язової тканини по периметру черева хутро, потім вздовж вертикальної лінії розрізати м’язовий корсет, щоб накінець дістатися внутрішніх органів та наочно спостерігати биття серця.

Події у світлинах

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Абітурієнту Студенти-біотехнологи рекомендують