Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Наукове життя першокурсника – реальність?

Чи знаєте Ви, що таке краса..?

Краса – це створення ансамблів молекул, запах щойно добутої грушевої есенції, висіяна тонким штрихом Sarcina flava, ідеально виконаний дослід… Таку красу й не тільки, я, Рачковська Антоніна, студентка-першокурсниця кожного дня пізнаю у своєму рідному Національному університеті харчових технології.

Уперше я потрапила у стіни НУХТ на олімпіаду для абітурієнтів з хімії. Уже тоді я була впевнена, що хочу навчатися тільки тут. Скажете: «Як можна з першого враження приймати такі рішення?». А я Вам розповім.

«Катастрофа в пустелі»

Кажуть, що "Язик до Києва доведе". Цей вислів зовсім не про столицю, а про те, як багато в нашому житті важить спілкування. Доведено, що "правильне" оточення – це 50% нашого успіху, адже розширюючи коло знайомств, ми автоматично розширюємо коло наших можливостей.

У сучасному світі вміння бути комунікабельним відіграє головну роль у побудові успішної кар’єри після закінчення університету. Нормальне і повноцінне існування в рамках соціуму вимагає від людини обміну інформацією з іншими людьми, взаємодії з ними, виконання певних функцій в обмін на соціальні блага.

Сучасні аспекти раціонального харчування

Вважаєте, що знаєте все про здорове харчування? Наукова конференція – чудова можливість це перевірити! 14-15 травня 2019 року в Києві відбулася XII Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні аспекти раціонального харчування». Юлія Гайдук – магістрантка кафедри біотехнології і мікробіології І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» прийняла участь у головному заході, присвяченому проблемам харчування. Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров’я, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Асоціація дієтологів України, група компаній «Мед експерт» та Генеральним спонсором виступила компанія «Herbalife Nutrition».

Фестиваль науки в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Занурення у світ науки – це завжди цікаво і захоплююче! У цьому змогли пересвідчитися студенти-біотехнологи другого і третього курсів, які у супроводі доцента кафедри біотехнології і мікробіології Вікторії Красінько відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. З нагоди Всеукраїнського Фестивалю науки в Інституті проводились дуже цікаві заходи, покликані популяризувати діяльність цієї, відомої далеко за межами України, науково-дослідної установи.

Приємно було почути привітальні слова від заступника директора з наукової роботи, д.б.н., Лауреата премії ім. О.О. Богомольця НАН України Любові Бучинської. Любов Георгіївна ознайомила гостей з основними профілями роботи і досягненнями провідних вчених Інституту.

МОЛОДЬ І ПОСТУП БІОЛОГІЇ

На базі Львівського національного університету ім. Івана Франка в Інституті біології клітини НАН України відбулась ХV міжнародна наукова конференція студентів і аспірантів «Молодь і поступ біології», що була присвячена 135 річниці від дня народження Я. Парнаса. В конференції прийняли участь 294 науковці, серед яких була Анна Бондаренко – магістрантка кафедри біотехнології і мікробіології І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Анна виступила зі стендовою доповіддю на тему «Synthesis of metabolites by sulfate-reducing bacteria under influence of polymeric and rubber materials».

Полімеразна ланцюгова реакція: від теорії до практики

22 квітня в рамках дисципліни «Молекулярна біотехнологія» для магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відбулась гостьова лекція на тему «Полімеразна ланцюгова реакція: від теорії до практики» від провідного фахівця напряму агрогеноміки компанії «BioLabTech» Вадима Копича.

Лекція відбулась у формі дискусії, а Вадим в доступній формі пояснив тонкощі методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) від історії відкриття Кері Маллісом до сучасних модифікацій. На початку Вадим вирішив дізнатись рівень підготовки наших студентів, тому задав велику кількість питань присутнім, типу «Структура ДНК та принцип комплементарності», «Суть методу та етапи ПЛР», «Роль Thermus aquaticus у реалізації ПЛР» тощо. Студенти відповіли на поставлені питання і наш гість був приємно вражений, що йому не потрібно детально зупинятись на теорії, а відразу перейшов до огляду модифікацій даного методу, що використовуються у сучасних лабораторіях.

Біотехнологія XXI століття: перемоги не закінчуються!

19 квітня на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Біотехнологія XXI століття", що була присвячена 185-річчю з дня народження Дмитра Івановича Менделєєва. Традиційно кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ охоче та із зацікавленням долучається до таких заходів. Цього року представником кафедри стала магістрантка І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Оксана Боднар.

Декан факультету біотехнології і біотехніки КПІ Олексій Дуган був радий вітати всіх охочих пізнавати нові здобутки біотехнології. На цій конференції усі присутні мали можливість ознайомитись з науковими напрацюваннями у сфері біотехнології рослин співробітників Інституту клітинної біології та генетичної інженерії, з яким співпрацює даний факультет.

Як стати успішним у виборі майбутньої роботи?

Закінчення навчання і отримання диплому вже не за горами. Саме тому магістри першого року навчання, які навчаються за освітньою програмою "Фармацевтична біотехнологія", та бакалаври четвертого року навчання вже сьогодні задаються питанням працевлаштування в провідних фармацевтичних компаніях України.

Які навички потрібно мати для того, щоб почати свою кар'єру на виробництві? - є вельми актуальним питанням серед студентів. Тому біотехнологів відвідали представники компанії «Артеріум», які розповідали про можливості проходження стажування на виробництві та про вакансії для випускників.

Марія Атрасевіч, фахівець з підбору персоналу, розповідала про процес і етапи відбору при проходженні співбесіди, про можливості кар'єрного розвитку в рамках компанії.

Освітній проект #Farmak_Lab – 2019 (продовження)

19 квітня співробітники фармацевтичної компанії «Фармак» вже вчетверте провели зустріч зі студентами вищих навчальних закладів в рамках освітнього проекту #Farmak_Lab. Нам дуже приємно, що на даний захід знову були запрошені студенти НУХТ спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» і 161 «Хімічні технології та інженерія», яких супроводжувала доцент кафедри біотехнології і мікробіології Оксана Скроцька.

Зустрічали відвідувачів фахівці відділу управління персоналом Леся Домбровська та Лілія Оропай, які ознайомили гостей із правилами поводження на підприємстві та етапами нинішнього заходу. Завдяки Богдану Костащуку, інструктаж з техніки безпеки пройшов весело та невимушено, а студенти зрозуміли, що фотографувати етапи технологічного процесу суворо заборонено.

Активний понеділок з корпорацією «Артеріум»

8 квітня. Ранок. Понеділок – початок тижня та просто тяжкий день після вихідних. Магістри-біотехнологи кволо йшли до університету за черговою порцією знань. Однак, давалось їм це дуже тяжко, адже надворі весна, сонечко пригріло, пташки співають та зеленіють дерева…

Так би й провели цей день наші магістри – кволо та повільно! Якби не черговий драйвовий тренінг-гра від корпорації «Артеріум», яку провели Старикова Юля – менеджер з навчання персоналу, Воробйова Маша - фахівець з навчання та розвитку персоналу та випускниця кафедри біотехнології і мікробіології, а тепер і фахівець з навчання та розвитку персоналу – Дехтяренко Альона. Студентів розділили на 2 групки по 9 людей: перша група мала назву «СБО», а друга – «Ракета». Кожній з групок роздали завдання, де були написані правила. В чому ж вони полягали?

Студенти-біотехнологи зачаровані Українським Парламетом!

Нещодавно студенти-біотехнологи першого курсу на чолі з куратором групи БТ-1-1 Удимович Віктором Миколайовичем відвідали єдиний законодавчий орган нашої Батьківщини – Верховну Раду України.

Щодня з екранів телевізорів, у стрічці новин в Інтернеті, з радіопередач ми отримуємо інформацію про те, як депутати ухвалили той чи інший закон, який безпосередньо впливає на життя кожного громадянина України. І багатьом людям цікаво побачити, у якій атмосфері депутати приймають ці рішення.

Тому, отримавши пропозицію відвідати Верховну Раду, прийняли рішення скористатися цією нагодою.

Як АФІ стають лікарськими препаратами або основи розробки лікарських засобів

За вікном весна, починає пригрівати сонце… Зазвичай у такий період студентів можна зустріти в парку на лавці, а не на лекції за партою. Але це абсолютно не стосується студентів магістрів першого року навчання, адже лектор Лич Інна Валентинівна попіклувалась аби зацікавити студентів і зробити лекції захопливими і пізнавальними. Замість «сухого» викладення робочого матеріалу студенти мають нагоду поспілкуватись з професіоналами своєї справи, спеціалістами у сфері фармацевтичних виробництв.

Так, на минулому тижні на лекцію до студентів-магістрів знову завітала представниця корпорації «Артеріум» експерт з питань GxP Краснощок Любов Михайлівна. Всі присутні затамували подих у очікуванні, адже Любов Михайлівна вже не вперше завітала до нас. Попередня її лекція «Забезпечення якості лікарських засобів» викликала у студентів багато позитивних емоцій та запитань, на які вони отримали ґрунтовні та професійні відповіді.

Події у світлинах

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Вступнику Студенти-біотехнологи рекомендують