Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Перша педагогічна практика: враження від нового досвіду

Ще ніби тільки вчора я був серед лав абітурієнтів, з легким переживанням робив крок у майбутнє, обравши стати доктором філософії з біотехнології, а вже сьогодні, промайнув майже цілий рік навчання, сповненого кропіткою науковою працею.

Незважаючи на військовий стан на території України та супутні цьому труднощі, цього року я серед першовідкривачів, які ступили ще на «недосліджену доріжку». Так, згідно навчального плану докторів філософії обов’язковим компонентом освітньої програми є педагогічна практика у нашому університеті. Відповідно зараз я опановую не тільки науково-професійні навички, а й закріплюю на практиці знання отримані на заняттях «Педагогіки та психології вищої професійної школи», проводячи практичні заняття у здобувачів 3 курсу з дисципліни «Біохімічні основи мікробного синтезу».

БІОТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ 3-ГО КУРСУ: ВІД ПЕРШИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ДО ІНЖЕНЕРНОЇ КУРСОВОЇ РОБОТИ

У здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» 3-й курс є «переломним» за такими причинами.

По-перше, саме на третьому курсі здобувачі отримують «постійну прописку» на випусковій кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ), оскільки з цього часу більшість освітніх компонент освітньо-професійної програми є дисциплінами фахового професійного спрямування, які викладаються на кафедрі БТМ. Крім того, третьокурсникам призначаються постійні наставники з науково-педагогічних працівників кафедри БТМ, під керівництвом яких вони виконуватимуть курсові і кваліфікаційні дипломні проєкти (роботи).

Пробіотики, пребіотики, метабіотики, кобіотики……?! Хто вони?

Чи багато з вас може відповісти на запитання: Що таке пробіотики? Гадаю, що більшість зможе. А чи зможете ви пояснити, що таке: пребіотики, метабіотики, постбіотики, кобіотики, парапробіотики тощо? Чи знаєте ви різницю між симбіотиками та синбіотиками? Чи можете відрізнити гомопробіотики, гетеропробіотики від аутопробіотиків? А здобувачі 4 курсу спеціальності 162 “Біотехнології та біоінженерія” вже знають і можуть легко відповісти на всі ці запитання, а також запропонувати технології одержання всіх цих видів препаратів. Не дивлячись на певні труднощі та виклики, які сьогодні постають перед кожним українським студентом, майбутні біотехнологи впевнено здобувають знання необхідні для майбутньої фахової діяльності. Сьогодні вони поділились своїми враженнями та думками.

«Основи біобезпеки і біоетики» – новий погляд на вивчення дисципліни

Війна вносить свої корективи у низку сфер життя. В умовах воєнного стану вивчення навчальної дисципліни «Основи біобезпеки і біоетики» виявилося надзвичайно актуальними. Тому здобувачі були дуже зацікавлені у проведенні онлайн занять.

Своїми враженнями від занять з дисципліни ділиться здобувачка групи БТ-4-1, Загороднюк Тетяна: «Тижні вимушених канікул через збройну агресію РФ не змогли зламати духу студентства університету, тому здобувачі 4 курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» з новими силами та натхненням приступили до занять у дистанційній формі. Завдяки нашому викладачу, Олені Гудзенко, ми мали змогу відволіктись від сумних подій, які хвилюють серця кожного українця та небайдужих в усьому світі, та які залишаться у пам’яті на довгі роки.

Курс «Кризова психологічна допомога»: не розгубитись самому та надати психологічну допомогу іншим

У сьогоднішніх реаліях багато людей відчувають кризові психологічні стани, тому дуже важливо розуміти що з нами відбувається та що можна зробити для покращення самопочуття. Зараз як ніколи актуальними є знання у галузі кризової психологічної допомоги, які можна отримати на курсі «Кризова психологічна допомога», розробленому Наталією Шейко - психологинею Центру психологічної підтримки Національного університету харчових технологій. Весь курс розрахований на 4 заняття, сумарно 10 годин роботи, включаючи перегляд лекцій та виконання домашніх завдань. Своїми враженнями після проходження курсу ділиться здобувачка групи БТ-3-1, Охмакевич Анастасія:

Навчання онлайн продовжується: екскурсія пивоварнею «Ципа»

Онлайн-навчання у цей, вкрай непростий для нашої України, час залишається чи не єдиним можливим способом не перервати підготовку висококласних фахівців, так потрібних нашій Батьківщині. Не зважаючи на такий суттєвий недолік дистанційної освіти як відсутність безпосереднього контакту між учасниками освітнього процесу, вона все ж має і ряд переваг. Зокрема це і можливість залучити різні неформальні технології навчання, серед яких і цікаві, змістовні онлайн-екскурсії. Так, деканка нашого факультету, Наталія Грегірчак, організувала екскурсію гуцульською крафтовою пивоварнею «Ципа», до якої мали можливість долучитись здобувачі та викладачі кафедри біотехнології і мікробіології, а також колеги з кафедри біотехнології бродіння і виноробства. Своїми враженнями від такого заходу поділились здобувачі-біотехнологи групи БТ-3-3.

Робимо світ добрішим

Пташки летять до годівнички:

Уже і горобці, й синички

Танцюють у зимовій тиші,

І вітер пір’я їм колише.

Ніч у зимових білих шатах…

Хотіли голод втамувати,

Уже немає де їм сісти!

Йой, не лишилося що їсти!

Спадковість поколінь здобувачів: крок за кроком до мети

Всього лише рік минув з того часу, як, тоді ще першокурсниця Зоя Заярнюк розповіла нам про те як з легкої руки сестрички намріяла стати студентом НУХТ і поділилась першими враженнями від навчання та захватом від втілення мрії! Тепер нам випала нагода поспілкуватись із Зоєю у статусі повноцінного студента:

«Я вважаю, що перші враження про університет та факультет є основними, які формують репутацію того чи іншого ЗВО, але не вирішальними. Ще з школи я розуміла, що біотехнологія – це мультигранна спеціальність, особливо, коли кожного разу моя сестричка Моцар Анна розказувала із захватом про її спеціальність та предмети, які вона вивчає в університеті.

«Системи менеджменту якості у виробництві» в умовах карантину очами здобувачів

Ще один начальний семестр добігає кінця. Зважаючи на пандемію, вже звичним став режим роботи on-line як для студентів, так і для викладачів. Звичайно, для студентів-біотехнологів досить важливим є вміння як пошуку, так і опрацювання необхідних матеріалів. Тож, настав час підвести підсумки і розповісти, як магістри опановували невіддільні від подальшого працевлаштування дисципліни. А хто краще самих студентів  може про це розповісти? Тож, передаємо слово здобувачам:

Олександр Жолобко, група ФБ-1-2м: «Очікування іноді можуть не співпадати з реальністю. Так, у вересні, на початку навчального року, студентам-магістрам була представлена дисципліна «Системи менеджменту якості у виробництві». Чи може вивчення аспектів стандартизації лікарських засобів, нормативної бази фармацевтичної розробки, систем управління якістю фармацевтичної продукції, фармакологічного нагляду бути цікавим? Виявилось, що так.

Мій вибір біотехнологія у НУХТ: мрії мають втілитись у життя!

Нещодавно ми розпочали цикл публікацій, що покликані висвітлити відгуки здобувачів-біотехнологів щодо їх шляху до біотетехнолога у НУХТ та вражень від першого семестру навчання. Отже, продовжуємо! До вашої уваги відгуки студентів групи БТ 1-4:

Москаленко Руслана: «Як тільки я прийшла подавати документи, то люди, що знаходились в аудиторії, були дуже хороші та привітні. І це дуже тішило, адже ми, вступники, робили перший крок у доросле життя і були в невідомості перед майбутнім. І от уже минуло півтора місяці навчання в НУХТі на факультеті біотехнологій... Час летить дуже швидко – наче вчора ми знаходились в актовій залі на посвяті і дивились на захоплююче свято для нас!

Події у світлинах

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують