Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

З ДОСВІДОМ У МАЙБУТНЄ

-         Ну що, поступила?

-         Так! – посміхаюся.

-         І ким же ти тепер будеш?

-         Буду біотехнологом, – гордо відповідаю.

-         Справді? А хто це?

Чесно сказати, то ми і самі ще не розуміли хто ми є і ким ми будемо потім, коли відповідали на такі питання.

Відповідь на питання «Чи на ту спеціальність я вступив?» приходить на практиці

Для кожного студента четвертий курс - це нова сходинка до омріяного майбутнього, відповідальний момент, коли ти стоїш на роздоріжжі свого життя. Перед нами постає одразу велика кількість питань: «Вступати до магістратури чи ні?», «Працювати за спеціальністю чи ні?», «Чи на ту спеціальність я вступив?». Зараз саме той період, коли ми маємо право на помилки та сумніви. Однак, всі вони розвінчуються, коли настає час технологічної та переддипломної практики. У момент, коли потрапляєш на фармацевтичне підприємство, приходить розуміння: «Так, це саме те що я хотів». Проходження практики – це можливість зарекомендувати себе як фахівця, втілити в життя всі набуті за роки знання.

Vivat генетика!

В наші часи можна почути безліч негативних висловлювань стосовно генетично модифікованих рослин, але ця галузь все ж таки має велике майбутнє. І хоч для більшості маніпуляції з генами – це щось на рівні неземних цивілізацій, та для нас студентів ІІІ курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»  це звична справа.

У жовтні минулого року розпочалась наша наукова робота у Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Упродовж трьох місяців ми здобули багато корисних навичок та не менш цікавих знань, ніж в університеті. Спочатку було трохи боязно зробити щось не так: побити посуд, неправильно приготувати поживне середовище, зламати pH-метр, але під пильним наглядом нашої магістрантки другого року навчання Наталії Жалій нам було набагато спокійніше і вдавалось уникнути помилок. І хоч інколи в нашому середовищі з меристемами проростають гриби, ми продовжуємо відточувати свої вміння.

Чому саме БІОТЕХНОЛОГІЯ?

В світі існує багато важливих і цікавих професій: лікарі, політологи, юристи, вчителі... Всі вони надзвичайно корисні і потрібні. А Ви чули колись про біотехнологію? Чи замислювались Ви над тим, як багато вона дає нам для життя?

В першу чергу – це їжа: хліб, який ми їмо, сир, йогурти, вино і квас було б неможливо отримати без знань з біотехнології та мікробіології. Безліч ліків, антибіотиків і вітамінів, які щодня рятують тисячі життів ми отримуємо тільки завдяки мікроорганізмам. Доречі про мікроорганізми, саме вони – головні об’єкти біотехнології, наші вірні друзі і крихітні помічники, які роблять неоціненний вклад в життя кожної людини. Тому на нашій кафедрі студенти з I курсу вивчають будову, функції мікроорганізмів, а також як використовувати їх на практиці. Ледь не забула сказати, що безліч полів рослин, які ми щодня використовуємо в їжу загинули б, якби не добрива, що виготовляються за допомогою бактерій. Але для того, щоб розповісти вам всю користь біотехнологій, потрібно буде написати книгу.

Цікаві основи екобіотехнології

Навчальний семестр підійшов до кінця, попереду Новий рік, і приємною згадкою для студентів 4 курсу стала дисципліна «Основи екобіотехнології», лектором якої є Красінько Вікторія Олегівна. Впродовж семестру студенти активно вивчали різноманітні методи біотехнології в забезпеченні захисту і відновлення довкілля. На кожному практичному занятті вони активно проявляли всі свої творчі здібності, щоб донести одногрупникам певні механізми, технології та обладнання, що використовуються для очищення ґрунтів, повітря, води, переробки органічних та неорганічних відходів та знешкодження забруднень. Серед форм донесення інформації мали місце виступи з презентаціями, відеоролики, різноманітні цікаві опитування і кросворди з заохочувальними призами.

Захист курсових робіт з Загальної мікробіології і вірусології: надії, звершення та сподівання

Засніженого, зимового і навіть чарівного ранку розпочався захист курсових робіт з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія». Недоспані ночі, безліч випитої кави, хвилювання та стрес, і ось настала довгоочікувана мить, коли можна з упевненістю похизуватися вміннями, які ми здобули під час написання курсової роботи.

Шлях до цієї миті був непростий та виснажливий. Але сьогодні ми готові показати все, на що здатні. Під час написання курсової роботи ми навчилися користуватися іноземними науковими базами даних: «Mycobank», «PubMed», «KEGG» та ін. Також користувалися науковими журналами та базами патентів різних країн. Ці навички пошуку та аналізу інформації знадобляться нам в подальшому, як для написання дипломної роботи, так і для опублікування наукових статей.

Косметичні лікарські засоби і не тільки…

Підходить до завершення навчальний семестр, а студенти першого року магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінжнерія» освітньої програми «Фармацевтична біотехнологія» можуть поділитись не лише ґрунтовними знаннями з різних дисциплін, а і яскравими враженнями та емоціями, які отримали від курсу «Технологія косметичних лікарських засобів» лектором якого є доцент Оксана Ігорівна Скроцька.

Чому ж цей курс був таким цікавим? З початку семестру студенти поділились на групи і отримали окремі завдання з дисципліни, над якими вони і працювали. Як результат, на практичних заняттях студенти розповідали про різні цікавинки та новітні досягнення в галузі косметичних лікарських засобів, про які вони раніше не знали.

Замітки юного науковця

З вересня місяця я розпочала свою наукову роботу на кафедрі біотехнології і мікробіології під керівництвом Пирог Тетяни Павлівни. Вже 3-ій місяць я проводжу багато часу в лабораторії А-433. Але що ж я там роблю?

За ці насичені місяці я багато чому навчилась. Робила все: починаючи від підготовки посуду, культивування мікроорганізму-продуцента до обробки мікробними поверхнево-активними речовинами різних овочів. Суть моїх експериментів – перевірити ефективність цих метаболітів для подовження терміну зберігання овочів. Якісь навички для мене були зовсім новими, якісь просто удосконалила, так як багато чому навчилась під час виконання лабораторних робіт. Та скільки всього ще попереду...

Вражаюча наукова перемога на конференції ПАТ «Фармак»

Фантастично, інформативно, вражаюче! Скільки ще можна підібрати прислівників щоб описати вчорашню подію? Ні, ніхто з нас не виграв у лотерею, однак, повірте, відчуття – ніби «щасливий білет» – у нас в кишені! Не будемо говорити загадками і передаємо вітання з VI науково практичної конференції «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво», яку традиційно організовує флагман фармацевтичної індустрії нашої країни ПАТ «Фармак». Вже другий рік поспіль молоді науковці нашої кафедри беруть участь у роботі конференції. Цьогоріч BIOTECHівці, представляли результати власних наукових досліджень у постерних доповідях: «Antiviral activity of interferon and Ceria on the Vesicular Stomatitis Virus model in vitro» (Оксана Боднар, магістрант І року навчання), «Пробіотичні властивості пігментсинтезувальних штамів бактерій роду Bacillus з метою перспективних для створення нових пробіотиків на їх основі» (Віталій Гриненко, студент 4 курсу), а також «Destruction of bacterial biofilms under the action of surface-active substances Nocardia vaccinii IMB B-7405» (Лілія Ключка, аспірант).

Один захоплюючий день студентів-біотехнологів 4 курсу

Поглибити практичні знання з дисциплін «Мікробіологія, санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР» та «Основи проектування біотехнологічних виробництв», відвідуючи Міжнародну виставку Labcomplex, яка ще триває в «КиївЕкспоПлаза», - чудова нагода, якою ми не могли не скористатись.

Для нас це була не просто цікава екскурсія по стендах із найновітнішим обладнанням у сфері фармацевтичного виробництва та біотехнологій: «збери власну біотехнологічну лабораторію», в ході якої ми наполегливо шукали знайоме із занять обладнання та ставили мільйон запитань представникам відомих фірм, знайомились з новітніми апаратами представленими на виставці: сучасними хроматографами, магнітними мішалками, мікроскопами, автоматичними аналітичними установками, апаратами для зберігання культур та ще багато з чим іншим.

Стажування у ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

25 вересня до магістрантів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ завітали представники ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» – керівник напрямку навчання та розвитку персоналу Ольга Лаврик та провідний інженер-технолог Лілія Савчук. Ольга ознайомила присутніх із історією одного з провідних фармацевтичних підприємств України. Студенти навіть й подумати не могли, що історія фірми настільки «давня», адже історія створення починається з 1930 року і продовжується по сьогоднішній день. І вже сьогодні завод входить в топ-100 лідерів по виробництву ліків в Україні. Студентів приголомшили почуті цифри потужностей. Ви тільки уявіть, що за рік на «Дарниці» було виготовлено 4,2 мільярди таблеток, 460 мільйонів ампул, 50 мільйонів туб м’яких лікарських форм, 30 мільйонів флаконів антибіотиків та 15 мільйонів флаконів інфузійних розчинів. І все в мільйонах та мільярдах….

Участь у проекті Farmak_Lab: практичний досвід від фахівців фармацевтичної галузі

Навчання в магістратурі завжди потребує постійного вдосконалення своїх знань та умінь на практиці, саме таку можливість студентам нашої кафедри дав проект Farmak_Lab, організатором якого є ПАТ «Фармак». Даний захід проводився вдруге, перший раз – весною (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/praktychna-pidgotovka-studentiv/proekt-pat-farmak-farmak-lab), в якому також прийняли участь наші студенти.

19 вересня проект Farmak_Lab зібрав понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни, для того щоб його учасники змогли підвищити свій рівень знань і побачити, як працює сучасна інноваційна фармацевтична компанія. Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології – Оксана Боднар, Анна Моцар, Іван Янчук, а також доцент кафедри Карлаш Юрій Васильович в рамках проекту Farmak_Lab прослухали лекцію на тему: «GMP: вимоги та провадження системи якості».

Події у світлинах

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Абітурієнту Студенти-біотехнологи рекомендують