Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Повернення до лабораторії: практичне занурення студентів-біотехнологів у методи контролю фармацевтичних виробництв

Після тривалого періоду онлайн-навчання, спричиненого воєнними обставинами, наші студенти третього курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» знову мали змогу відчути атмосферу реальної лабораторії. Нещодавно відбулося особливе лабораторне заняття з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв», проведене лекторкою дисципліни, доценткою Вікторією Красінько. Це заняття було не лише очікуваною подією, але й важливим кроком у підготовці майбутніх фахівців.

Лабораторне заняття було присвячене вивченню методів аналізу мікрофлори повітря та поверхонь, що є критичними в аспектах забезпечення контролю якості на фармацевтичному виробництві. Студенти мали можливість ознайомитись з двома основними методами аналізу мікрофлори повітря: седиментаційним і фільтраційним та опанувати один із них. Під час застосування седиментаційного методу мікроорганізми з повітря осідають на поверхню агаризованих середовищ на чашках Петрі, що далі дозволяє підрахувати їх кількість. Фільтраційний метод включає пропускання повітря через спеціальні фільтри, на яких затримувалися мікроорганізми.

Не менш важливим було дослідження поверхонь, де студенти використовували метод змиву та метод відбитків. Ці методи дозволяють ідентифікувати та оцінити рівень санітарної чистоти обладнання та робочих поверхонь, що є необхідним для дотримання стандартів GMP (Good Manufacturing Practice) у фармацевтичній індустрії. Окрім того, сам процес перевдягання у спеціальний одяг, призначений для певного класу чистоти фармацевтичного виробництва, який передував опануванню методики проведення змивів, теж виявився цікавим і захоплюючим!

Крім технічних навичок, це лабораторне заняття також сприяло розвитку важливих м'яких навичок (soft skills). Студенти мали можливість покращити свої уміння працювати у творчих колективах, що є дуже важливим у сучасному професійному та науковому середовищі. Зокрема, під час проведення лабораторних досліджень важливим аспектом є колективна робота над збором та аналізом даних, де кожен учасник робить свій внесок у спільний результат.

Навички колективної роботи будуть додатково закріплені на етапі опрацювання результатів лабораторної роботи, коли студенти разом заповнюватимуть шаблон-протокол та складатимуть звіт. Цей процес вимагає від кожного члена групи не тільки вміння ефективно комунікувати та формулювати свої ідеї, але й готовності до критичного аналізу і сприйняття зворотного зв'язку від інших, що значно покращує їх загальні комунікативні навички та здатність до співпраці. Ці навички стануть незамінними для майбутньої професійної діяльності студентів в галузі біотехнологій та фармацевтики, де робота в команді часто є ключем до інновацій та успіху.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Повернення до лабораторії: практичне занурення студентів-біотехнологів у методи контролю фармацевтичних виробництв