Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

Вірусологія, людяність і наука без меж: лекція Христини Малишевої

Зустріч із пані Христиною Малишевою, викладачкою Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Ґжицького, залишила надзвичайно сильні враження. Лекція розпочалася із трагічного моменту — хвилини мовчання за студентом пані Христини, який, навчаючись на другому курсі, пішов захищати Батьківщину, і загинув. Такий момент глибоко зворушив кожного присутнього, підкреслюючи людяність і силу духу нашого незламного народу, особливо молоді.

У своїй доповіді пані Христина продемонструвала глибокі знання та захопленість своєю справою. Вона розповідала про життєвий цикл аденовірусів, зосереджуючи увагу на ключових етапах:

Від теорії до практики: здобувачі 3 курсу презентують інновації в біотехнології

На початку поточного тижня на кафедрі біотехнології та мікробіології відбувся захист курсових робіт з дисципліни "Загальна мікробіологія і вірусологія" студентів 3 курсу спеціальності 162 "Біотехнології та біоінженерія". Керівником проєктів виступила асистент кафедри Ірина Ковшар, яка надала студентам підтримку на всіх етапах виконання їхніх досліджень — від вибору теми до підготовки результатів до захисту.

Представлені роботи охоплювали широкий спектр тем, які відображають актуальні напрями розвитку мікробіології та біотехнології. Студенти глибоко вивчили процеси створення і застосування антибіотиків, досліджували механізми дії та способи підвищення ефективності ферментів, розглядали технології виробництва молочнокислих продуктів із пробіотичними властивостями. Крім того, були представлені роботи, присвячені біопрепаратам для аграрного сектору, які спрямовані на підвищення врожайності культур та боротьбу з різноманітними патогенами.

SCIENTIA AD OMNES! SCIENTIA ET LIBERUM ACCESSUM AD INFORMATIONEM INSEPARABILIA SUNT

Найперша, найважливіша і найскладніша складова частина будь-якої роботи, будь то курсова, чи кваліфікаційна – це пошук інформації. Саме дані з літературних джерел – фундамент і каркас роботи. Вимоги до таких робіт передбачають використання актуальних наукових публікацій.

Але в сучасному світі, де інформація є в першу чергу цінним товаром, далеко не усі наукові статті можливо знайти у вільному доступі, особливо, якщо мова йде про наукові дослідження останніх років.

Мистецтво біотехнології: перші кроки до майбутньої професії

Осінь – час красивих осінніх краєвидів та прохолодних вечорів, але водночас це період розвитку, зростання та заглиблення у захоплюючий навчальний процес. Осінь сьогодення не тільки не є виключенням, ба навіть більше, на лабораторних заняттях з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія. Модуль 1. Мікроорганізми як біологічні агенти» робота просто «кипить».

Не секрет, що запорукою успіху кожної справи є досконалий розбір та опанування теорії. Тому перш ніж приступати до відточення практичних навичок, на першому етапі осіннього марафону лектор дисципліни – доцентка Оксана Скроцька змістовно та доступно викладає новітній лекційний матеріал, щоб кожен здобувач мав змогу докорінно розібратись у положенні мікроорганізмів у системі живого світу, особливостях морфології різних видів мікроорганізмів, їх взаємодії, а також впливі біотичних та абіотичних факторів на клітини.

Прокачуємо soft skills: «акули» біотехнологічного бізнесу на практичному занятті з новітніх напрямів біотехнології та фармації

Для біотехнолога важливим є не тільки знати матеріал основних навчальних дисциплін, але й орієнтуватися у світовому ринку біотехнологій. Тому на практичному занятті з дисципліни «Новітні напрями у біотехнології та фармації» було проведено ділову гру «Біополія», в рамках якої здобувачі магістерської освіти за програмою «Промислова та фармацевтична біотехнологія» мали змогу відчути себе «акулами» біотехнологічного бізнесу, визначаючи напрямки розвитку та розширення продуктових портфелів таких підприємств, як «Фармак» чи «Оболонь», інвестувати гроші та отримувати прибутки.

Святкуємо Міжнародний день мікроорганізмів 2024

Сьогодні неможливо уявити життя без мікроорганізмів. Вони широко застосовуються в різних сферах промисловості, таких як фармацевтика, харчова індустрія, біотехнології та охорона навколишнього середовища. Більш того, є Міжнародний день мікроорганізмів, який присвячений цим мікроскопічним створінням. Викладачка дисциплін «Загальна мікробіологія і вірусологія. Модуль 1. Мікроорганізми як біологічні агенти» та «Генетика» запропонувала здобувачам ІІ та ІІІ курсів бакалаврату доєднатись до даного міжнародного дня. Здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ активно долучилися до цієї події, створивши різні тематичні композиції.

Методи контролю: від теорії до інтерактивних ігор – як зробити навчання захоплюючим

Як зробити вивчення складної теми не лише ефективним, але й захоплюючим? Сьогоднішнє практичне заняття з дисципліни "Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних та харчових виробництв" під керівництвом доцентки Вікторії Красінько стало чудовим прикладом того, як можна перетворити навчання на цікаву та інтерактивну подію. Студенти 3 курсу ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, екологічна» факультету БТЕК проявили креативність, організувавши низку унікальних активностей, які зробили пару живою і динамічною.

Біоетика – погляд на морально-правові проблеми біотехнології: старт практичних занять з дисципліни «Біобезпека та біоетика»

У сучасному світі біоетика стала невід'ємною частиною науки, особливо на тлі швидкого розвитку біотехнологій, медицини та біології. Ця дисципліна допомагає вирішувати правові та моральні виклики, пов’язані з науковими досягненнями та правами людини. Головною метою біоетики є не лише дотримання етичних стандартів у впровадженні нових технологій, але й захист прав людини та довкілля, що відповідає цілям сталого розвитку, спрямованим на забезпечення здоров’я, добробуту та екологічної стійкості для майбутніх поколінь.

Навчаємось, працюємо та завжди бажаємо дізнатись нове!

Чи замислювалися ви, як відбувається процес піногасіння у біотехнологічних циклах? Саме це питання стало основною темою однієї з останніх лабораторних робіт з «Загальної біотехнології» під керівництвом старшого викладача Тетяни Белемець. Здобувачі груп БТ-2-1 і БТ-2-2 мали можливість ознайомитися з різними способами піногасіння, відтворити їх практично в умовах мікробіологічної лабораторії та порівняти ефективність.

У цей погожий сонячний день лабораторія була наповнена захоплюючою атмосферою для кожного із здобувачів завдяки детальному розбору процесів піноутворення/піногасіння й їх ролі під час аеробного глибинного культивування мікроорганізмів.

Захоплюючий світ молекулярної біотехнології

У весняному семестрі здобувачі ОС «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» опановували дисципліну «Методи молекулярної біотехнології», лектором якої є доцентка Оксана Скроцька.

На лабораторних заняттях здобувачі опанували методики виділення ДНК з клітин мікроорганізмів та рослин. Працюючи з грам-негативними бактеріями Escherichia coli, магістранти навчились виділяти плазмідну ДНК з використанням методів лужного гідролізу та кип’ятіння. На цьому ж занятті присутні дізнались, що під дією температурного фактору та високого рН суперспіралізована плазмідна ДНК не руйнується на відміну від основної геномної ДНК. Здобувачі, які не мали змоги відвідувати заняття в лабораторії НУХТ опановували цей матеріал на платформі «Labster».

Використовуємо сучасні можливості віртуального 3D-середовища для прокачки hard та soft skills: віртуальний симулятор лабораторних робіт Labster

Викладачі задіяні в реалізації ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» постійно використовують активні методи навчання в освітньому процесі, в тому числі й можливості платформи віртуальних лабораторних робіт Labster, яка активована для нашого університету за ініціативи студради. Тож і зараз бакалаври-біотехнологи в рамках дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин» під керівництвом лектора Світлани Старовойтової мали можливість скористатися віртуальною платформою «Labster», що є світовим лідером з розроблення віртуальних навчальних симуляторів, які успішно застосовуються в понад 2000 навчальних закладах світу. Кожен симулятор є повноцінним віртуальним комплексом з відео-інструкцією, теоретичними відомостями та інтерактивними вправами, що виконуються у 3D-середовищі сучасних віртуальних лабораторій. Здобувачі мали унікальну можливість прокачати не лише свої hard, але й soft skills, оскільки симулятор є англомовним лабораторним середовищем.

Платформа «Labster»: інтерактивні симуляції для дистанційного проведення лабораторних робіт

Для ефективного засвоєння матеріалу та здобуття практичних навичок з дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» у дистанційному форматі доцентка кафедри біотехнології і мікробіології Оксана Скроцька ознайомила здобувачів магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» з інноваційною платформою «Labster», де кожен студент зміг відчути себе справжнім біотехнологом.

Досвід використання «Labster» під час дистанційного навчання був надзвичайно позитивним і стимулюючим. Дана платформа для проведення віртуальних лабораторних робіт забезпечує здобувачам можливість зануритися у віртуальне середовище справжньої лабораторії та отримати практичні навички для вивчення спеціальних дисциплін.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання