Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Зародження біотехнологічної освіти в Україні

Друга половина ХХ століття була ознаменована бурхливим розвитком вітчизняної індустрії мікроорганізмів і створенням нової галузі – мікробіологічної промисловості. Основним її завданням було виробництво біологічно активних сполук (білково-вітамінних концентратів, амінокислот, антибіотиків, ферментів, вітамінів, стимуляторів росту рослин тощо) сільськогосподарського та промислового призначення.

Нова галузь промисловості мала потребу у нових фахівцях. Для підготовки таких спеціалістів у кінці 60-х років на базі кафедри технічної мікробіології Київського технологічного інституту харчової промисловості (нині НУХТ) була відкрита кафедра технології мікробіологічних і вітамінних виробництв. Це було зумовлено тим, що, по-перше, готувати фахівців для мікробіологічної промисловості повинні були спеціалісти, які мають великий досвід роботи з мікроорганізмами, і на кафедрах, де є необхідна матеріально-технічна база. По-друге, робота з мікроорганізмами в промислових умовах вимагала відповідних інженерних знань. Таке вдале поєднання мікробіології та інженерії стало можливим у Київському технологічному інституті харчової промисловості. Отже, Національний університет харчових технологій був першим і упродовж більш як двадцяти років залишався єдиним в Україні, який готував фахівців для біотехнологічної галузі (мікробіологічної промисловості).

 У 1966 році кафедра стала випусковою: вперше в Україні здійснився набір майбутніх інженерів-технологів за спеціальністю "Технологія мікробіологічних і вітамінних виробництв".

   У різні роки кафедру очолювали ентузіасти, висококласні фахівці, закохані у свою справу.

  У витоків організації підготовки інженерів-біотехнологів нашої країни стояли: професор, член-кореспондент АН України  Є.І. Квасніков, професори В.В. Первозванський, Д.П. Проценко, кандидат хімічних наук С.М. Будницький, доценти Т.А. Борода,  К.О. Кірова, професор,  академік АН УРСР Р.В. Чаговець. Детальніше - "Історична ретроперспектива" :

-1960-ті;

-1970-ті;

-1980-ті;

-1990-ті;

-2000-ні;

  У 1988 році кафедра одержала оновлену назву біотехнології мікробного синтезу, а вже у 2011 р. здобула свою нинішню назву – кафедра біотехнології і мікробіології. Це унікальний у своєму роді підрозділ не стільки за назвою, скільки за реалізацією навчальної, наукової, методичної й виховної роботи. І саме кафедру біотехнології і мікробіології НУХТ, справді, можна вважати колискою біотехнологічної освіти в Україні.

 

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Зародження біотехнологічної освіти в Україні