Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Кольорова мікробіологія по той бік екрану

Вже кілька років поспіль лабораторні роботи з дисципліни «Загальна мікробіологія та вірусологія», присвячені вивченню фізіології мікроорганізмів, а саме катаболізму вуглеводів, є об’єктом уваги не тільки третьокурсників, а й гостей кафедри – майбутніх абітурієнтів нашого університету. На жаль, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в цьому році ми не змогли запросити до себе учнів старших класів, але для здобувачів вищої освіти асистенти Лілія Ключка та Тетяна Сулейко не тільки відтворили лабораторні заняття в режимі on-line, виконавши усі необхідні досліди, а й оформили результати у вигляді презентації, щоб і третьокурсники, які залишалися по той бік екрану, змогли їх оцінити.

Так, викладачі провели О/F-тест, який дозволяє визначити здатність мікроорганізмів до окиснення (за наявності кисню) чи зброджування (безкисневі умови) вуглеводу, в результаті таких процесів утворювалися кислі чи лужні продукти, під дією яких наявний у середовищі барвник  змінював забарвлення з зеленого (нейтральне рН) на яскраво-жовте (кисле) чи навіть синє (лужне).

Зміну кольору середовища спостерігали і при визначенні субстратної специфічності. Остання, заснована на здатності мікроорганізмів зброджувати чи не зброджувати певні вуглеводи. У першому варіанті – кінцевим продуктом процесу є кислоти, за наявності яких барвник феноловий червоний змінює забарвлення на жовте. У другому (вуглевод не використовується мікроорганізмами) – забарвлення не змінюється і середовище залишається таким же червоним.

MRVP-тест дозволив визначити, які саме продукти (кислоти чи нейтральний ацетоїн) утворюється при рості мікроорганізмів на середовищі з глюкозою. Для цього у пробірки додавали метиленовий червоний (MR-тест) чи реактив Фогес-Проскаурера (VP-тест). За зміною забарвлення середовища  аналізували наявність чи відсутність продуктів метаболізму.

Ось так цікаво та «кольорово» організовують лабораторні роботи для третьокурсників наші викладачі і, не дивлячись на ситуацію в країні, роблять усе можливе, щоб здобувачі отримали максимум знань.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка