Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Лабіринти науки: біомолекулярна електроніка → молекулярна генетика → біомедична хімія.

Вже традиційно осінній семестр стає черговим кроком до відкриття наукових горизонтів для студентів-біотехнологів, адже у рамках дисципліни «Клітинна та генна інженерія» майбутні магістри та спеціалісти кафедри біотехнології і мікробіології відвідують лабораторні заняття на базі Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБіГ) НАН України.

Перший крок пізнання наукового світу для нас розпочався з відділу механізмів трансляції генетичної інформації, зокрема з Лабораторії біомолекулярної електроніки. Під час ознайомлювальної екскурсії нам розповіли, що науковий напрямок відділу зосереджений на механізмах білкового синтезу та його регуляції у вищих еукаріот, а також роботи вчених присвячені розробленню новітніх аналітичних систем (біо- та хемосенсорів) на основі різноманітних електрохімічних перетворювачів і біологічного матеріалу.

У лабораторії нас здивували низкою таких наукових розробок, як: розробка та створення мікро/нано електрохімічних біо- та хемосенсорів для визначення in vitro та in vivo метаболітів крові, деяких нейротрансміттерів, спиртів, альдегідів та токсичних речовин; розробка електрохімічних та оптичних афінних (імуно- та ДНК) сенсорів. Найбільш вражаючою під час нашої науково-пізнавальної подорожі була розповідь про застосування наноматеріалів – цеолітів та нанотрубок для покращення аналітичних характеристик біо- та хемосенсорних пристроїв.

Наступним кроком нашої пізнавальної подорожі під час чергового лабораторного заняття було відвідування лабораторії молекулярної генетики. Нас зустрів завідувач лабораторії Телегєєв Геннадій Дмитрович, який провів цікаву і дуже пізнавальну екскурсію. Нам розповіли, що лабораторія займається вивченням факторів та молекулярних механізмів злоякісної трансформації у людини, розвитком технологій для цільової доставки ліків в еукаріотичні клітини. Також в лабораторії проводяться наукові дослідження в таких напрямках як вивчення молекулярних механізмів патогенезу хронічного мієлолейкозу (ХМЛ) та ролі доменів Bcr у цій патології, розробка тест-системи для діагностики Ph-лейкемій і виявлення мутацій Abl у хворих з резистентністю до іматинібу.

Під час перебування у лабораторії ми мали можливість побачити роботу сучасного обладнання, ознайомитись з науковими здобутками лабораторії.

Лабораторна пролетіла швидко, цікаво і пізнавально. Дякуємо керівництву і співробітникам лабораторії за надану можливість дізнатись багато цікавого.

Наступного разу ми відвідали відділ біомедичної хімії ІМБіГ, де довідались про те, що працівники відділу займаються розробкою лікарських засобів не за допомогою хімічних реактивів, а завдяки використанню комп’ютерних програм. Конструювання просторової будови молекули, чи робота із вже вбудованими колекціями хімічних сполук, маніпулювання координатами атома, автоматичне додавання, видалення гідрогенів, візуалізація структури органічних і неорганічних кристалів в різних стилях відображення білкових структур – все це здійснюється в таких програмах як Jchem, CheD, Amber, Autodock та візуалізаторами типу WebLab Viewer.

Нині спеціалісти використовують вище вказані програми для моделювання речовин інгібіторів протеїнкіназ. Але комп’ютерне моделювання лише перший етап роботи. На другому відбувається розробка методів синтезу отриманого в результаті моделювання продукту та накопичення його в достатній кількості для заключного етапу – аналізу дії одержаного інгібітора на протеїнкіназах. Спеціалісти відділу концентрують увагу на виході інгібітору і розробляють методики, що дають найвищі концентрації цільового продукту.

Чергове відвідування відділів Інституту молекулярної біології і генетики НАН України в котрий раз доводить – попри те, що наука не підтримується українською владою все ж є люди, які за браку фінансування продовжують займатися наукою та із любов’ю до власної справи роблять це успішно.

 

Студенти-біотехноги 5-го курсу

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка