Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

На практику до своїх: нас приймає «Біофарма»

 Нам, студентам-біотехнологам 4 курсу, Коваленко Олені та Лось Марії випала нагода проходити практику на провідному українському біофармацевтичному підприємстві «Біофарма», що знаходиться у м. Біла Церква. Під час першого візиту ми разом із працівниками відділу кадрів владнали усі документальні формальності та направилися у виробничий корпус до нашого керівника практики – Кучеренко Оксани Вікторівни, яка займає посаду начальника виробництва. Як виявилося пізніше, Оксана Вікторівна - випускниця нашої кафедри, тож вона з великою приємністю передавала вітання своїм колишнім одногрупникам: Волошиній Ірині Миколаївні та Стабнікову Віктору Петровичу. Вже того ж дня нас познайомили з керівниками цехів та дільниць, а пізніше провели екскурсію по відділу водопідготовки. Тільки два місяці тому ми вивчали теорію водопідготовки, яку нам на кафедрі викладав Омельчук Євген Олександрович, а тепер мали змогу побачити весь процес у роботі, що було досить корисним, адже ми могли проявити, а також закріпити свої знання на підприємстві.

З того часу ми регулярно приїжджаємо на завод і кожного разу Оксана Вікторівна надає нам можливість бувати на різних дільницях та працювати з різними людьми. Щоразу нас зустрічає привітний персонал, кожен з працівників завжди зацікавлений у тому, щоб чимось допомогти нам та поділитися своїми знаннями.

Вже декілька разів ми побували у цеху виробництва пробіотиків, Мар’яна Василівна – начальник цеху, познайомила нас з біотехнологічною частиною заводу. Цех має дві дільниці: спорових та неспорових форм, де функціонує сучасне швейцарське обладнання. Більш детально із роботою обладнання нас ознайомив Дмитро Васильович Челик (також випускник нашої кафедри 2014 року), з ним нам було досить цікаво, адже мали багато спільних тем для розмов, починаючи від навчання на факультеті та життя в гуртожитку і закінчуючи функціонуванням біореактора. Що стосується останнього, то ми побачили біореактор у функціонуючому стані, а також у процесі підготовки його до роботи, побували на підготовці та завантаженні поживного середовища, його стерилізації, завантаженні посівного матеріалу, вивантаженні та сепарації. Загалом усе те, що нещодавно проектували і описували у курсовому проекті. Окреме дякую Олені (заступник начальника цеху пробіотиків), що завжди шукала у цеху для нас найцікавіше, а також була чудовою компанією під час своїх екскурсій.

Основну частину часу перебування на заводі ми проводимо у цеху №1, адже він має більше дільниць, а саме: ділянку виробництва стерильних ЛЗ  у скляних флаконах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ в ампулах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у шприцах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у пластикових флаконах; ділянку виробництва мазей  і супозиторіїв; ділянку упаковки. Тут ми побачили функціонування різноманітних ліній та обладнання, виробництво лікарських форм наведених вище. Особливо цікаво було побачити лінії, що контролюють готовий препарат у різноманітних параметрах (для прикладу, таких як, герметичність, точне наповнення, контроль на сторонні включення чи брак тари) та автоматично відсортовують брак.

Особливою подією у цьому цеху було наше перебування на приготуванні розчину лікарського препарату «Лідаза». І тут ми відчули на собі, що таке боксовий костюм! Разом з апаратником Тетяною ми, згідно правил, провели процедуру переодягання, а це, як виявилося, не так просто і не так швидко. Після чого ми перебували з нею у реакторній протягом усієї процедури приготування.

Важливо відмітити нашу співпрацю з технологічним департаментом, де Зінькова Юлія Миколаївна, начальник департаменту, ознайомлювала нас з документацією підприємства. З першого погляду може здатися, а що ж тут цікавого? Так, якщо проводити звичну лекцію, розповідаючи про документи, то і справді нічого цікавого. Інша справа коли Юлія Миколаївна дістає з полиці будь-який технологічний регламент, СОП, ДВД чи специфікацію і гортаючи пояснює що і до чого, чому те і інше необхідно в документі, як в них орієнтуватися, а головне для чого ж вони існують!

Ну і звичайно ж ми побували у відділі контролю якості. Там нам пощастило спостерігати усю серйозність контролю як сировини, так і готової продукції, а також взяти участь у хімічних дослідженнях деяких проміжних продуктів та готових препаратів на відповідність різним показникам.

Багато можна розповідати про наш досвід на «Біофармі», але необхідно відзначити, що ми більше, ніж задоволені такою практикою і щиро вдячні кафедрі за таку можливість! Що може бути більш мотивуючим, аніж бачити таку велику кількість випускників факультету, які займають керівні посади на провідному біофармацевтичному підприємстві?!

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка