Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

На практику до своїх: нас приймає «Біофарма»

 Нам, студентам-біотехнологам 4 курсу, Коваленко Олені та Лось Марії випала нагода проходити практику на провідному українському біофармацевтичному підприємстві «Біофарма», що знаходиться у м. Біла Церква. Під час першого візиту ми разом із працівниками відділу кадрів владнали усі документальні формальності та направилися у виробничий корпус до нашого керівника практики – Кучеренко Оксани Вікторівни, яка займає посаду начальника виробництва. Як виявилося пізніше, Оксана Вікторівна - випускниця нашої кафедри, тож вона з великою приємністю передавала вітання своїм колишнім одногрупникам: Волошиній Ірині Миколаївні та Стабнікову Віктору Петровичу. Вже того ж дня нас познайомили з керівниками цехів та дільниць, а пізніше провели екскурсію по відділу водопідготовки. Тільки два місяці тому ми вивчали теорію водопідготовки, яку нам на кафедрі викладав Омельчук Євген Олександрович, а тепер мали змогу побачити весь процес у роботі, що було досить корисним, адже ми могли проявити, а також закріпити свої знання на підприємстві.

З того часу ми регулярно приїжджаємо на завод і кожного разу Оксана Вікторівна надає нам можливість бувати на різних дільницях та працювати з різними людьми. Щоразу нас зустрічає привітний персонал, кожен з працівників завжди зацікавлений у тому, щоб чимось допомогти нам та поділитися своїми знаннями.

Вже декілька разів ми побували у цеху виробництва пробіотиків, Мар’яна Василівна – начальник цеху, познайомила нас з біотехнологічною частиною заводу. Цех має дві дільниці: спорових та неспорових форм, де функціонує сучасне швейцарське обладнання. Більш детально із роботою обладнання нас ознайомив Дмитро Васильович Челик (також випускник нашої кафедри 2014 року), з ним нам було досить цікаво, адже мали багато спільних тем для розмов, починаючи від навчання на факультеті та життя в гуртожитку і закінчуючи функціонуванням біореактора. Що стосується останнього, то ми побачили біореактор у функціонуючому стані, а також у процесі підготовки його до роботи, побували на підготовці та завантаженні поживного середовища, його стерилізації, завантаженні посівного матеріалу, вивантаженні та сепарації. Загалом усе те, що нещодавно проектували і описували у курсовому проекті. Окреме дякую Олені (заступник начальника цеху пробіотиків), що завжди шукала у цеху для нас найцікавіше, а також була чудовою компанією під час своїх екскурсій.

Основну частину часу перебування на заводі ми проводимо у цеху №1, адже він має більше дільниць, а саме: ділянку виробництва стерильних ЛЗ  у скляних флаконах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ в ампулах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у шприцах; ділянку виробництва стерильних ЛЗ у пластикових флаконах; ділянку виробництва мазей  і супозиторіїв; ділянку упаковки. Тут ми побачили функціонування різноманітних ліній та обладнання, виробництво лікарських форм наведених вище. Особливо цікаво було побачити лінії, що контролюють готовий препарат у різноманітних параметрах (для прикладу, таких як, герметичність, точне наповнення, контроль на сторонні включення чи брак тари) та автоматично відсортовують брак.

Особливою подією у цьому цеху було наше перебування на приготуванні розчину лікарського препарату «Лідаза». І тут ми відчули на собі, що таке боксовий костюм! Разом з апаратником Тетяною ми, згідно правил, провели процедуру переодягання, а це, як виявилося, не так просто і не так швидко. Після чого ми перебували з нею у реакторній протягом усієї процедури приготування.

Важливо відмітити нашу співпрацю з технологічним департаментом, де Зінькова Юлія Миколаївна, начальник департаменту, ознайомлювала нас з документацією підприємства. З першого погляду може здатися, а що ж тут цікавого? Так, якщо проводити звичну лекцію, розповідаючи про документи, то і справді нічого цікавого. Інша справа коли Юлія Миколаївна дістає з полиці будь-який технологічний регламент, СОП, ДВД чи специфікацію і гортаючи пояснює що і до чого, чому те і інше необхідно в документі, як в них орієнтуватися, а головне для чого ж вони існують!

Ну і звичайно ж ми побували у відділі контролю якості. Там нам пощастило спостерігати усю серйозність контролю як сировини, так і готової продукції, а також взяти участь у хімічних дослідженнях деяких проміжних продуктів та готових препаратів на відповідність різним показникам.

Багато можна розповідати про наш досвід на «Біофармі», але необхідно відзначити, що ми більше, ніж задоволені такою практикою і щиро вдячні кафедрі за таку можливість! Що може бути більш мотивуючим, аніж бачити таку велику кількість випускників факультету, які займають керівні посади на провідному біофармацевтичному підприємстві?!

Події у світлинах

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів На практику до своїх: нас приймає «Біофарма»