Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Напрям "Біотехнологія"

ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ У ГАЛУЗІ БІОТЕХНОЛОГІЇ

за напрямом підготовки

6.051401 «Біотехнологія»

 

Один учений якось помітив, що ситуація з біотехнологіями нагадує історію з героєм п’єси Мольєра «Міщанин у дворянстві», який раптом зрозумів, що все життя говорив прозою і сам про це не знав... Виявляється, ми кожного дня маємо справу з продуктами біотехнології: дріжджовий хліб, пиво, вино, кефір – усе це біотехнологічні продукти.

Сам термін «біотехнологія» означає дійсно дивовижне – можливість поєднати живе з неживим – використати потенціал живих клітин і останні технічні досягнення для створення потрібних людині продуктів, матеріалів, ліків.

Біотехнологія – це не просто наука, а й дуже велика й важлива сфера людської діяльності, яка має масу аспектів і визначає нині науково-технічний прогрес. В усьому світі на рубежі століть вона бурхливо розвивається, у неї вкладаються величезні кошти. Без продуктів біотехнології ми вже не уявляємо наше життя, їх кількість збільшується з року в рік у геометричній прогресії. Тому підготовка кадрів для біотехнології стає одним із пріоритетів у сфері освіти.

Отже, якщо відповідь на питання : «КИМ БУТИ?» очевидна – БІОТЕХНОЛОГОМ, то відповідь на питання:

«ДЕ ЗДОБУТИ НАЙКРАЩУ В УКРАЇНІ БІОТЕХНОЛОГІЧНУ ОСВІТУ?»

можна знайти тут:

 

П'ЯТЬ ПРИЧИН,

за якими опановувати спеціальність «БІОТЕХНОЛОГІЯ» треба саме у Національному університеті харчових технологій (НУХТ):

1. Хочу одержати сучасну, цікаву і потрібну в майбутньому спеціальність

БІОТЕХНОЛОГІЯ – спеціальність майбутнього і лише у єдиному вищому навчальному закладі України – НУХТ – підготовку біотехнологів здійснюють відразу за трьома спеціальностями: «Промислова біотехнологія», «Фармацевтична біотехнологія» (НУХТ – єдиний ВНЗ у м. Києві, який готує фахівців з цієї спеціальності), «Екологічна біотехнологія та біоенергетика» та ще і за спеціалізацією «Мікробіологія харчових виробництв» («Біобезпека харчових продуктів») – знайти своє покликання буде нескладно!

2. Хочу навчатися безкоштовно – саме у НУХТ найбільша в Україні кількість держбюджетних місць для навчання за напрямом «Біотехнологія» – ти не тільки НЕ сплачуєш за навчання, але й маєш змогу отримувати стипендію!

 3. Хочу навчатися у кращих викладачів – тільки у НУХТ підготовку фахівців за напрямом «Біотехнологія» здійснюють 4 лауреати Державної премії України та Премії Президента України для молодих вчених, 2 лауреати Премії Верховної Ради України для молодих вчених, 6 докторів наук, професорів, 20 кандидатів наук, доцентів – високий рівень викладання – запорука якісної освіти!

4. Хочу отримувати найсучасніші знання зі спеціальності – лише у НУХТ за останні 5 років викладачами написані та видані 4 підручники, 4 навчальних посібники з грифом Міністерства освіти та науки України та 2 монографії, у яких зібрані останні світові досягнення у галузі біотехнології; всі навчальні дисципліни забезпечені сучасною методичною літературою – у тебе є всі можливості першим дізнаватися про новини у світі біотехнології!

 5. Хочу отримати гідну, високооплачувану роботу після закінчення навчання – серед випускників НУХТ біотехнологів – керівники найпотужніших харчових, біотехнологічних та фармацевтичних підприємств України (корпорації «Оболонь», фармацевтичної корпорації «Артеріум», ФФ «Дарниця», «Борщагівського ХФЗ та багатьох інших), видатні науковці у галузі біології, хімії, технічних наук.

Отже – вибір очевидний!

ЯКЩО НАВЧАТИСЯ НА БІОТЕХНОЛОГА, ТО ТІЛЬКИ У НУХТ!

 

За сорокарічну історію підготовки фахівців у галузі біотехнології (перший випуск спеціалістів мікробіологічної галузі відбувся у 1971 році) кафедрою біотехнології і мікробіології підготовлено понад 1200 висококласних інженерів-біотехнологів, які успішно працюють на біотехнологічних, харчових, фармацевтичних підприємствах, а також у провідних наукових інститутах, зокрема корпорації фармацевтичній корпорації «Артеріум», корпорації «Оболонь», ФФ «Дарниця», «Борщагівський ХФЗ, ДУ «Центр іммунобіологічних препаратів», Інституті мікробіології і вірусології  НАН України, Інституті молекулярної біології та генетики  НАН України, Інституті ботаніки НАН України та ін. Інтерв'ю з випускниками кафедри біотехнології і мікробіології читайте у розділі "Наші випускники".

Понад 50 випускників кафедри біотехнології і мікробіології захистили кандидатські, а 5 – докторські дисертації.

Нині підготовка фахівців-біотехнологів у НУХТ здійснюється за дворівневою системою. Після чотирирічного курсу навчання студенти отримують кваліфікацію бакалавра; закінчивши п’ятий курс – спеціаліста або магістра.

Випускники коледжів та технікумів, які навчались за спорідненими спеціальностями, можуть продовжити здобувати освіту в університеті за скороченим терміном навчання.

Дуже важливо, що напрям підготовки «Біотехнологія» є універсальним, студенти мають змогу одержати відразу три освіти в одній, оскільки біотехнологія є результатом синтезу біологічних, хімічних та технічних наук.

Біологічні дисципліни:

Дисципліна

Години

Дисципліна

Години

Біологія клітин

180

Генетика

252

Основи імунології

180

Екологія

54

Загальна мікробіологія і вірусологія

414

Основи біобезпеки і біоетики

54

Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв

216

Мікробіологічні основи ХАССП

126

Хімічні дисципліни:

Загальна та неорганічна хімія

252

Біохімічні основи мікробного синтезу

126

Органічна хімія

234

Фармацевтична хімія

144

Фізична та колоїдна хімія

234

Методи досліджень в біотехнології

162

Біохімія

252

Аналітична хімія

234

Інженерні дисципліни:

Дисципліна

Години

Дисципліна

Години

Електротехніка та основи електроніки

108

Біотехнологія культур рослин і тварин

108

Процеси та апарати

біотехнологічних виробництв

360

Устаткування біотехнологічних виробництв

180

Автоматизація та управління біотехнологічним виробництвом

144

Нормативне забезпечення

біотехнологічних виробництв

144

Основи екобіотехнологій

144

Основи САПР

90

Основи проектування

216

Загальна біотехнологія

270

Загальні харчові технології

234

Фармацевтична розробка лікарських засобів

108

Технологія вакцин

126

Технологія продуктів мікробного синтезу

234

Технологія білків терапевтичної дії

108

Промислова технологія лікарських засобів

234

Харчова біотехнологія

198

Основи наукових досліджень

198

Технологія пробіотиків

108

Технології мікробного синтезу лікарських засобів

162

Наші студенти набувають знання та опановують практичні навички у спеціалізованих аудиторіях та сучасних мікробіологічних та технологічних лабораторіях. Кафедра біотехнології і мікробіології має потужну матеріально-технічну базу, яка поповнюється і оновлюється впродовж 40 років існування кафедри.

У розпорядженні студентів є дві мікробіологічні і одна технологічна лабораторії на 32, 24 і 30 робочих місць, оснащені мікробіологічними боксами для роботи з живими культурами мікроорганізмів у асептичних умовах. Студенти також мають змогу виконувати наукові дослідження у двох науково-дослідних лабораторіях кафедри.

Про високий рівень наукових досліджень, що проводяться на кафедрі біотехнології і мікробіології, свідчить велика зацікавленість провідних науково-дослідних установ у співробітництві. Кращих студентів-біотехнологів, починаючи з третього курсу, охоче залучають до науково-дослідної роботи такі наукові «титани» України, як: Інститут мікробіології і вірусології НАНУ, Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ, Інститут ботаніки НАНУ, Інститут біохімії НАНУ, Технологічний інститут молока і м’яса НААН, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб НАМНУ, Інститут фармакології та токсикології НАМНУ, Інститут колоїдної хімії та хімії води НАНУ та інші. Різноплановість наукової тематики, виконуваних студентами досліджень свідчить про високий рівень їх підготовки. На базі кафедри біотехнології і мікробіології створено науковий студентський гурток «BIOTECH».

Відомо, що наукова істина народжується у дискусіях. Високий рівень наукових конференцій, симпозіумів та конгресів, у ході яких «загартовувались» наукові ідеї науковців кафедри, у тому числі і наукової молоді, свідчить про визнання цих ідей. За останні роки студенти, аспіранти, молоді та досвідчені науковці взяли участь у багатьох міжнародних та вітчизняних наукових форумах.

Ґрунтовна підготовка наших студентів дозволяє їм посідати призові місця на Всеукраїнських та міжнародних  конкурсах науково-дослідних робіт та фахових олімпіадах з біотехнології. Вже декілька років поспіль студенти-біотехнологи посідають призові місця у Всеукраїнській олімпіаді з біотехнології. Найталановитіші студенти-біотехнологи нагороджені іменними почесними стипендіями за успіхи у навчанні та науковій роботі.

Випускники нашого університету та інших вищих навчальних закладів, які завершили навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр з напряму 6.051401 «Біотехнологія» можуть продовжити навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста (дві спеціальності, одна спеціалізація) або магістра (три спеціальності):

  • 7.05140101 (8.05140101) «Промислова біотехнологія» (у т.ч. спеціалізація «Мікробіологія харчових виробництв» («Біобезпека харчових продуктів») (денна та заочна)
  • 7.05140103 (8.05140103) «Фармацевтична біотехнологія» (денна та заочна)
  • 8.05140105 «Екологічна біотехнологія та біоенергетика»  (денна)

Талановита молодь, яка має хист і здібності до наукової роботи, продовжує навчання в аспірантурі при кафедрі.

У НУХТ працює Вчена рада із захисту кандидатських та докторських дисертацій зі спеціальності «Біотехнологія», яку очолює колишня випускниця кафедри, а тепер її завідувач, д.б.н., професор, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки Пирог Т.П.

Правильній роботі у мікробіологічному боксі навчає Лауреат Премії Президента України для молодих вчених, к.т.н., доц. Пенчук Ю.М.Кращий науково-педагогічний працівник НУХТ ас. Конон А.Д. пояснює студентам методику проведення досліду на лабораторному занятті з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія».

Лауреат Премії Президента України для молодих вчених, к.б.н., доц. Старовойтова С.О. проводить лабораторне заняття з дисципліни «Загальна біотехнологія».Лауреати Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим вченим, к.б.н., доц. Скроцька О.І. та к.б.н., доц. Лич І.В., а також к.т.н., доц. Красінько В.О. навчають студентів техніці мікроскопіювання на лабораторному занятті з дисципліни «Біологія клітин».

Навчальні будні в лабораторії.

Наукові дослідження – невід’ємна складова підготовки біотехнологів.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка