Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наукова біотехнологія: ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

31 березня 2017 року у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук зі спеціальності «Біотехнологія» у 2016/2017 навчальному році. Для участі в ньому були відібрані галузевою конкурсною комісією 27 робіт з 13 вищих навчальних закладів України, де готують фахівців-біотехнологів.

До участі в ІІ турі конкурсу були запрошені і студенти кафедри біотехнології і мікробіології – Андрій Вороненко (керівник – д.б.н., проф. Пирог Т.П.), Катерина Зусько та Катерина Покойовець (керівник – к.т.н., доц. Грегірчак Н.М.), Віктор Борцюх та Дмитро Косий (керівник – д.т.н., проф. Кігель Н.Ф.), які презентували свої роботи в секції «Промислова, харчова, сільськогосподарська, медична та фармацевтична біотехнологія», а також Ганна Пономаренко (керівник – к.т.н., доц. Красінько В.О.), Павло Голубєв та Євген Харченко (керівник – к.б.н., доц. Скроцька О.І.), які взяли участь у роботі об’єднаних секцій «Молекулярна біотехнологія та біоінформатика» та «Екологічна біотехнологія та біоенергетика». Зазначимо, що Вороненко А., Зусько К. та Покойовець К. є членами студентського наукового гуртка «BIOTECH», який успішно функціонує на базі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Також слід відмітити, що цьогоріч до складу журі було запрошено к.б.н. Скроцьку Оксану Ігорівну, яка є доцентом нашої кафедри і яка у минулому році також оцінювала якість представлених робіт.

Після слів привітання декана факультету біотехнології і біотехніки НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» Дугана Олексія Мартим’яновича, слово взяв заступник директора з наукової роботи Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України Моргун Богдан Володимирович, а також представник медичної компанії «Ilaya Science», яка виступала спонсором проведення даного конкурсу.

Робота в секції «Промислова, харчова, сільськогосподарська, медична та фармацевтична біотехнологія» розпочалася з доповіді Вороненка А. про особливості інтенсифікації біосинтезу мікробного екзополісахариду етаполану на суміші меляси та соняшникової олії. Пізніше були заслухані доповіді Зусько К. та Покойовець К. про використання їстівних плівок та покриттів в харчовій промисловості, а також Борцюха В. і Косого В. на тему, що стосувалася синтезу бактеріоцинів та екзополісахаридів молочнокислими бактеріями. У іншій секції жваву дискусію викликала наукова робота Пономаренко Г. щодо активності прооксидантної та антиоксидантної систем у пострадіаційних генераціях Cladosporium cladosporioides за різних умов трофіки, а також робота Голубєва П. та Харченко Є., що стосувалась особливостей молекулярних механізмів противірусної дії тилорону та наночасток діоксиду церію. Кожна з науково-дослідних робіт була представлена на високому рівні, так як презентації і доповіді були цікавими і наочними, а відповіді на питання комісії та гостей – ґрунтовними та впевненими.

Також слід відзначити і оригінальність презентації однієї з робіт. Так, Зусько Катя і Покойовець Катя – учасниці студентського гуртка «BIOTECH», підійшли до захисту роботи ще й творчо, вони надали членам комісії короткий опис своєї роботи у вигляді буклету та представили предмет їхньої науково-практичної діяльності – хліб, покритий їстівною бактерицидною плівкою.

Після виступу всіх учасників і перерви на нараду, члени журі оголосили своє рішення та нагородили переможців. Нам дуже приємно, що студенти саме нашої кафедри посіли призові місця. Зокрема, Катерина Зусько та Катерина Покойовець були відзначені дипломом І ступеня, Андрій Вороненко – дипломом ІІ ступеня, а Ганна Пономаренко – дипломом ІІІ ступеня. Віктор Борцюх та Дмитро Косий отримали диплом за високий рівень презентації наукової роботи, а Євген Харченко та Павло Голубєв – диплом за найкраще розкриття актуальної теми.

Вітаємо наших студентів з вдалим виступом, а також бажаємо їм успіху та подальших наукових здобутків!!!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка