Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Нова сторінка в історії кафедри БТМ: захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня доктор філософії з біотехнології

У 2016 році на кафедрі біотехнології і мікробіології було ліцензовано програму навчання за третім ступенем вищої освіти доктор філософії (PhD) за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія». З того часу щорічно у лави аспірантів вступають амбіційні дослідники (Дар’я П’ятецька, Ігор Ключка, Андрій Вороненко, Віктор Удимович, Євген Харченко, Дар’я Луцай, Анна Чегринець, Микита Іванов), що живуть наукою, бажають примножувати свої знання і вміння. Звичайно, кожен процес, як і навчальний, приходить до завершення, в даному випадку - це захист дисертаційної роботи.

Так, ви правильно зрозуміли, зараз ми хочемо поділитися з вами важливою і, разом із тим, не менш щасливою подією в історії нашої кафедри – а саме захистом дисертаційних робіт Лілії Ключки та Олесі Палійчук на здобуття наукового ступеня доктор філософії за спеціальністю «Біотехнології та біонженерія», який відбувся 8 жовтня.

Неможливо осягнути відчуття наших здобувачок, які представляли результат чотирьохрічної праці на спеціалізованій вченій раді. Тому, коли емоції трошки вщухли і ейфорія від блискучого захисту дисертаційних робіт пройшла, ми поспілкувалися з нашими новоспеченими докторами філософії, адже ніхто, окрім них, не зможе поділитися найважливішими нюансами.

Лілія Ключка: «Чесно сказавши, я до цих пір не розумію, як «пробігли» 4 роки? Ніби позавчора я радісна писала замітку про вступ, а вже вчора представила дисертацію на тему «Регуляція антимікробної та антиадгезивної активності поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii IMB B-7405», яку виконувала під керівництвом доктора біологічних наук, професора Тетяни Пирог. Основною метою роботи було розробити прості та ефективні підходи до регуляції властивостей (зокрема антимікробної) поверхнево-активних речовин. Це дозволить використати ці метаболіти як альтернативу антибіотикам та антифунгальним препаратам, що в теперішніх реаліях є особливо актуальним. Враховуючи дані щодо апробації наших досліджень (а це 24 наукові праці, в тому числі два патенти на винахід), впровадження результатів роботи як модулів навчальних дисциплін для підготовки докторів філософії, думаю сумнівів в науковому значенні роботи немає. Звичайно, написання дисертації - це трудомісткий процес і важливу роль у ньому відіграє підґрунтя. І тут якість освіти є вирішальною, тому, якщо б повернутися у далекий 2011 рік, коли стояло запитання про вступ і майбутню спеціальність, я б знову, як і тоді, зробила правильний вибір і залюбки була б  студенткою, а потім і аспіранткою кафедри БТМ. Ще раз хочу подякувати за багаторічний, незмінно високий рівень підготовки бакалаврів і магістрів, а від сьогодні і докторів філософії за спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія"».

Олеся Палійчук: «Безсумнівно бути першими завжди хвилююче і відповідально, але, вірно підмітила Лілія, якість освіти грає вирішальну роль, тому і я після закінчення магістратури на цій же кафедрі у 2017 році, вступила відразу тоді ж до аспірантури. Навчалася на заочній формі, так як уже працювала за спеціальністю на АТ «Київмедпрепарат» (нині – менеджер зі стратегічного розвитку асортименту ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма»), однак, дякуючи моєму керівнику Тетяні Пирог, це ніяким чином не вплинуло ні на виконання досліджень, ні на написання роботи. Моя дисертація «Вплив умов культивування Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017 на властивості синтезованих поверхнево-активних речовин» була присвячена дослідженню властивостей ПАР, утворених на різних субстратах, в тому числі і на промислових відходах. Отже, фактично, робота спрямована на вирішення екологічної проблеми (утилізації відпрацьованої олії і відходів виробництва біодизелю) та дає можливість використати ПАР родококів, не тільки у класичній природоохоронній сфері як деструкторів ксенобіотиків, а й у інших галузях промисловості. Я щиро дякую кафедрі і керівникові за підтримку протягом років навчання, за наукову школу і горде звання доктора філософії за спеціальністю "Біотехнології та біоінженерія"».

Колектив кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ щиро дякує за співпрацю та роботу у складі спеціалізованої вченої ради: Віталію Прибильському – професору кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства НУХТ; Олені Карпенко – завідувачеві відділу хімії і біотехнології горючих копалин Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАНУ; Лілії Авдєєвій – завідувачу відділу антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ; Віктору Маринченко – професору кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства НУХТ; Віктору Стабнікову – завідувачу кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ; Наталі Грегірчак – декану факультету біотехнології та екологічного контролю НУХТ.

Ми ще раз щиро вітаємо наших перших ластівочок, Лілію Ключку та Олесю Палійчук, з такою знаменною подією, бажаємо їм наснаги і не зупинятися на досягнутому!

Вітаємо їх наукового керівника Тетяну Пирог із знаменною подією – подвійним захистом дисертаційних робіт її аспірантів!!!! Бажаємо подальших наукових і творчих перемог!!!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка