На черговій зустрічі англомовного клубу EcoEurope, що реалізується в НУХТ в рамках проєкту Жан Моне Кафедра програми Еразмус+ з Ефективного екоменеджменту та екокомунікації у ЄС, учасники (здобувачі спеціальності 162 "Біотехнології та біоінженерія" ОС бакалавр, магістр, ОНС «доктор філософії» та викладачі кафедри біотехнології і мікробіології) мали унікальну нагоду поспілкуватися з доценткою Інституту інженерії навколишнього середовища та біотехнології Університету Ополе (Польща) – докторкою Вірою Говорухою. Координує роботу клубу професор кафедри екології та екоменеджменту Ігор Якименко. Саме за його сприяння і відбулась дана зустріч, що реалізується у межах візиту науковиці до нашого університету за підтримки проєкту з академічної мобільності між Національним університетом харчових технологій та Університетом Ополе в рамках програми Erasmus+.
Гостя поділилася досвідом участі у численних міжнародних грантових програмах, таких як SAIA, Visegrad Fund, NAWA, і наголосила на важливості навчання здобувачів правильному оформленню заявок на фінансування. Віра звернула увагу на те, що в Польщі здобувачів закладів вищої освіти систематично навчають, як готувати грантові документи, як формувати ідею, структурувати її та покроково реалізувати.
Однією з ключових тем обговорення стала нерівність у доступі до фінансування між українськими та польськими науковцями. Україна не є членом ЄС, тому вітчизняні науковці значно обмежені у можливостях участі в багатьох європейських програмах. Це, на думку пані Віри, створює потребу в додаткових освітніх ініціативах, зокрема впровадженні спеціального курсу, присвяченого підготовці до участі в міжнародних проєктах.
Учасники клубу не оминули й мовну складову: Віра розповіла про практику викладання окремих предметів англійською мовою в Університеті Ополе, що сприяє кращому засвоєнню наукової термінології.
Зустріч вийшла надзвичайно надихаючою та пізнавальною. Вона ще раз підтвердила: відкритість до міжнародного досвіду та академічна мобільність – це ключ до успішного розвитку як окремих здобувачів, так і всієї освітньої системи.
Щиро дякуємо докторці Вірі Говорусі за натхненну та змістовну зустріч! Досвід, щирість і готовність ділитися знаннями справили велике враження на учасників англомовного клубу EcoEurope. Маємо надію на подальшу співпрацю та нові цікаві ініціативи!