Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Міжнародне співробітництво

Summer School в Університеті Жешува: перші враження

Хочемо розповісти вам історію, як наші здобувачки на стажування у Польщу потрапили. Отож розпочинаємо!

Валентина Жданюк та Дар'я Благодир (здобувачки спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»), а також Вікторія Іскакова (здобувачка спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», ОП «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв») Національного університету харчових технологій мають змогу бути на Summer School в університеті Жешува (Польща). До речі, Валентина нині навчається в магістратурі за освітньою програмою «Фармацевтична біотехнологія», а Даша та Вікторія опановують бакалаврат.

Формування майбутнього фармацевтичної галузі – справа випускників кафедри біотехнології і мікробіології. Лекція від фахівця міжнародної компанії ARTeSYN

Використання потенціалу нещодавно розроблених біофармацевтичних промислових технологій, таких як рекомбінантні білки, культури клітин, моноклональні антитіла, вірусні вектори, хроматографічне розділення, безперервне виробництво, технології одноразового застосування й інші інновації, здатні допомогти знизити вартість фармацевтичного виробництва й зробити його більш гнучким, починають набирати обертів у всьому світі. І тому потреба у спеціалістах у галузі біоінженерії та біофармації є стабільно високою.

У сучасному світі освіта та престижна професія відіграють важливу роль. І дехто з тих, хто отримав престижну професію біотехнолога в Україні, знаходить себе та досягає вершин професіоналізму за кордоном.

Досвід участі у роботі Міжнародної конференції «EcoBalt 2021»

Англійську мову часто називають мовою можливостей. І цьому є причина, оскільки англійська відкриває двері у три важливі сфери: професійну, освіти і науки.

Знання мови дозволяє брати участь у міжнародних конференціях, змаганнях та інших заходах. Тому, сьогодні студенти, магістранти та аспіранти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» завдяки люб’язному запрошенню Маріса Клавінса (Maris Klavins, University of Latvia, House of Nature, Riga, Latvia) змогли взяти участь у роботі 22-ї Міжнародної наукової конференції «EcoBalt 2021», яка відбулася у Ризі, Латвія, де офіційною мовою конференції була англійська.

Міжнародна співпраця для вирішення актуальної проблеми забруднення довкілля мікропластиком

Відомо, що наші студенти із великим захопленням долучаються до участі у різних міжнародних програмах та обмінах. Тож, магістрантка кафедри БТМ І року навчання, Ірина Ковшар скористалася такою нагодою і стала повноправною виконавицею Міжнародного Українсько-Латвійського проєкту «Мікробно-зв’язаний мікропластик в нейстоні міжфазної поверхні вода-повітря та його вплив на довкілля річкових та морських біотопів» (The microbially-coated microplastics in neustonic water-air interphase and their environmental impacts on aquatic biotops).

Ірина працює над проєктом під керівництвом завідувача кафедри, професора Віктора Стабнікова. Також у проекті беруть участь асистент кафедри, здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» Віктор Удимович (ІV рік навчання) та студентка ІІІ курсу освітнього ступеню «бакалавр» Єва Фофанова. З Латвійської сторони проєктом керує професор Маріс Клавінс (Maris Klavins, University of Latvia, House of Nature, Riga, Latvia).

Міжнародна зимова наукова школа чекає на молодих науковців!

Відділ біогенної сировини Науково-дослідного інституту економіки корисних копалин та енергії Польської академії наук  сердечно запрошує взяти участь у Зимовій школі #MonGOS для здобувачів ОС "Магістр" та phD, які цікавляться сталим розвитком, екологічними науками та інженерією, екологічним менеджментом.

Захід проводитиметься з 22 по 26 листопада 2021 року за стандартною формулою віч-на-віч у Кракові, Польща, згідно з усіма чинними санітарними обмеженнями.

! Участь БЕЗКОШТОВНА.

П’ята Міжнародна літня школа Жана Моне – чудова нагода поділитись досвідом і збагатитись новими ідеями

П’ятий рік поспіль у червні наш університет стає осередком спілкування,  збагачення новими даними, ідеями, викликами, знайомств із новими друзями, партнерами, колабораторами у рамках Міжнародної літньої школи Жана Моне. Її тема 2021 року – Європейська Зелена Угода та Економіка Замкненого Циклу: Виклики для України. Школа працює в рамках проєктів програми ЕРАЗМУС+ Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки JM ECO (620627-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE) та Жан Моне Підтримка Асоціацій EUforUA (611278-EPP-1-2019- 1-UA-EPPJMO-SUPPA). Формат заходу був двомовним – українська і англійська без перекладу.

Європейський досвід від фахівця-практика

Ні для кого не секрет, що найбільш актуальні знання та практичний досвід можна отримати від того, хто володіє не лише ґрунтовними теоретичними відомостями, а й сам в реальних виробничих чи лабораторних умовах перевірив на практиці ефективність тих чи інших технологій і методів. Тому, спілкування з фахівцями-практиками сприяє підвищенню професійного рівня здобувачів освіти. Студенти-біотехнологи, як ніхто цінують такі можливості. Ось і цього разу, коли їм запропонували приєднатись до гостьової лекції від провідного наукового співробітнику Центру Біомедичних Досліджень Медичного Інституту СумДУ Сергія Кириленка на тему «Від лабораторії до виробництва: як це відбувається у ЄС», вони відгукнулись і ні на мить не пошкодували про таке рішення. Адже лекція виявилась не лише надзвичайно змістовною, й певною мірою мотивуючою.

Симбіоз промислової біотехнології та біогеотехніки – майбутнє сучасних міст: досвід провідних науковців

Для студентів-біотехнологів справжньою несподіванкою було, вивчаючи дисципліну «Метотоди молекулярної біотехнології», отримати запрошення на гостьову лекцію у рамках проведення наукової конференції Університету Східного Лондона «Nature Inspired Solutions for the built Environment: integrated natural and engineered systems». Лекція складалася з двох частин: першу частину на тему «Imitating Natural Materials: A Philosophical Perspective» (Імітування природніх матеріалів та перспективи їх використання) провів Генрі Дікса (Dr Henry Dicks, Centre for the History and Philosophy of Science, University of Leeds, England), лектором другої, не менш цікавої частини – «Influence of fungal networks on soil behaviour» (Вплив грибного міцелію на геотехнічні показники ґрунтів)був Dr Grainne El Mountassir, University of Strathclyde, Scotland.

Міст для пошуку знань в умовах пандемії

Карантин не є перешкодою для саморозвитку в галузі Біотехнології та біоінженерії. Маючи натхнення в пошуку та пізнанні чогось нового, виникає питання: а де ж дізнатись, що досліджують сучасні науковці? Першим на думку спадає пошук інформації в інтернеті, книгах, наукових публікаціях тощо. Проте іншим сучасним варіантом є віртуальні наукові конференції.

Існує декілька шляхів як відвідати конференціїї такого формату. По-перше, пошук безкоштовних конференцій, проте в більшості випадків вони стосуються суто загальних тем. По-друге, пошук платних від зарубіжних університетів. І третім, найбільш оптимальним варіантом є отримання гранту на відвідування.

 

Освітянський досвід європейських країн вивчали викладачі кафедри біотехнології та мікробіології

Викладачі кафедри біотехнології та мікробіології професор Віктор Стабніков, доценти Інна Лич, Олена Стабнікова та завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії, старший науковий співробітник Андрій Маринін упродовж тижня проходили стажування на кафедрі біотехнології, а також на кафедрі водного господарства факультету прикладних наук Delft University of Technology (Делфт ТУ) м. Делфт, Нідерланди. Даний навчальний заклад – найстаріший та найбільший технічний університет у Нідерландах. Наразі університет нараховує 16 000 студентів та 2 000 викладачів та наукових співробітників, а у рейтингу найкращих університетів світу (QS World University Rankings) посідає 52 місце.

Академік IUFoST ділиться знаннями з нашими студентами

19 березня наш університет приймав чергового поважного гостя – до НУХТ завітав професор Октавіо Паредес-Лопез – найвідоміший у світі експерт з харчової біотехнології і нутріцевтики, який має майже 200 публікацій з цитованістю 10750 та h-індексом 50. Свого часу професор Паредес-Лопез був президентом Мексиканської академії наук, він – засновник і академік Міжнародної академії харчової науки та технології (IUFoST), а також головний редактор наукового журналу «Plant Foods for Human Nutrition» і редактор наукового журналу «Food Science and Technology International», які індексуються у SCOPUS.

Знайомство з нашим навчальним закладом гість розпочав із зустрічі з проректором з наукової роботи, професором Олександром Шевченком та завідувачем Проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ Андрієм Мариніним. У ході спілкування професор Октавіо Паредес-Лопез дізнався про славну історію нашого вишу, наукові інтереси й значний науковий авторитет наших дослідників.

Лекцію читає професіонал з Японії

У когось уже сесія і планування Нового року, а в університеті знову гості. До нас завітав професор з далеких країв – Сатору Кавасакі з університету Хоккайдо (Японія). Студенти бакалаврату та магістранти кафедри біотехнології і мікробіології разом з викладачами кафедри слухали цікаву лекцію від іноземного професора на тему «An attempt at developing a beach preservationmethod learnt from natural beachrocks». Почутий матеріал викликав жваве обговорення між доповідачем та студентами. Професор Кавасакі був приємно вражений зацікавленістю студентства. Далі тему продовжив радник ректора з питань міжнародних біотехнологічних програм Національного університету харчових технологій – Іванов Володимир Миколайович. Він розповів міні лекцію на споріднену тему «Біоцементація та перспективи її розвитку». Після такого інформативного семінару гість відвідав лабораторії кафедри біотехнології і мікробіології, де студенти мали змогу коротко розповісти про свою наукову діяльність, чим приємно вразили професора Кавасакі.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Міжнародне співробітництво