Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Ми кмітливі

Не навчанням єдиним: спортивні досягнення наших здобувачів

Зараз у нас непрості часи. Загарбники вторглися до рідної країни, змітаючи та руйнуючи все на своєму шляху. Вся Україна переживає складний період, але ми – Незламні!

Не дивлячись на постійні загрози ракетних обстрілів, перебоїв електропостачання та нестабільності зв’язку, професорсько-викладацький склад забезпечує нас якісним навчальним процесом. Щоб не було, але все працює, що б ми змогли опанувати почесну професію біотехнолога.

Але не навчанням єдиним та новинами з фронту наповнюється наше життя – відбуваються і різноманітні події, притаманні мирному часу, зокрема – спортивні чемпіонати.

Вікторина до дня української мови та писемності

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови.

 Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ», – говорив Володимир Сосюра.

ШАШКИ НАГОЛО: ВІЙНА ВІЙНОЮ, А СПОРТ ЗА РОЗКЛАДОМ

Війна змінює всі наші плани. Хід військових дій визначає форму навчання. Від обстрілів та відключення світла залежить, яка пара відбудеться, а яка – ні. Але війна війною, а спорт за розкладом.

Тож, попри військові дії, попри повітряні тривоги і проблеми з енергопостачанням зовсім нещодавно – 27 жовтня членами спортивного сектору БТЕК було організовано традиційний факультетський турнір з шашок. Місце зустрічі – ZOOM. Призначений час – 21:00. Але як завжди втрутилась війна. В день гри більшість учасників залишились без світла. Турнір був на межі провалу.

Підсумовуємо результати: вікторина "Академічна доброчесність"

Кожен з нас в своєму житті хоча б раз задумувався або чув таке поняття як "академічна доброчесність".

Академічна доброчесність - це правила, яких людина повинна дотримуватися під час створення власних проектів, якщо вона користується допоміжною інформацією. Дотримуватися академічної доброчесності наших здобувачів вчать з першого курсу.

Чому ж вона важлива?

На спалених війною крилах

У нас була віра… Віра в світле технологічне майбутнє, в якому наука і прогрес вирішать всі проблеми… Віра в європейський шлях України і становлення мирної світової співдружності всіх країн. Віра в те, що всі люди рівні, а кожне людське життя – безцінне. Віра в те, що в душі кожної людини живе добро і з кожним днем світ стає все кращим. Але війна забрала в нас цю віру.

Війна розчавила сталевими гусеницями невблаганних танків нашу модель Всесвіту. І в той момент Всесвіт зник для нас. Ми дізнались, як виглядає смерть, біль, жах, страждання, але забули, як виглядають зорі на передсвітанковім небі, забули, який смак у пристрасті, забули, як звучить кохання.

TIME TO GO!

Мабуть усім знайомі такі ігри, як шашки та шахи. Але існує настільна гра, яка виникла набагато раніше за них. Гра, за якою проводили час імператори та найвищі чиновники стародавнього Китаю. Гра, за допомогою якої вирішувались ключові воєнні конфлікти у феодальній Японії. Гра, яка слугувала тренуванням для військових стратегів. Гра, на полі для якої розроблялися плани військових операцій. Гра, в якій ніколи не буває однакових партій. Гра, в якій варіантів розвитку подій більше ніж атомів в усій сонячній системі. І зветься ця гра – Го.

Гра в Го вже давно підкорила світ і повсюдно визнана видом спорту, але для українців вона досі залишається доволі екзотичним видом проведення часу. На жаль, більшість жителів України за все життя жодного разу не грали в Го. Але життя на те і життя, щоб спробувати все.

Вікторина «ОЛІМП» – БТЕК не пасе задніх!

Нещодавно у Пекіні стартували зимові олімпійські ігри. Найкращі атлети планети приїхали до Китаю, щоб позмагатися в силі та спритності. Але і БТЕК не пасе задніх. Звичайно, наші студенти не виступають в Пекіні, але все ж в змаганнях участь беруть, до того ж змагання ці теж олімпійські. Мова звісно йде про вікторину «Олімп», що проходила 8-9 лютого в Інстаграмі. В рамках події здобувачі мали змогу позмагатися в кмітливості та ерудиції, а також поповнити багаж знань цікавою інформацією. Питання траплялися різні: про улюблене заняття мецената, про дитячу благодійність і величезний пиріг. В цілому вікторина була цікавою і пізнавальною. Але головне у цій вікторині не саме змагання. Адже є дещо набагато цінніше за спортивний азарт і жадобу перемоги…

Інтелектуальні баталії урочисто завершено!

Останній день осені. Час прощання з золотою порою, час, коли з далекої півночі приходить сніжна зима… а ще – це чудовий час перевірити кмітливість студентів різних курсів та факультетів в інтелектуальній грі «Ерудит», яку щорічно організовують члени наукового сектору університету, і це була чи не остання можливість доєднатися до командної гри. Традиційно на інтелектуальну баталію прийшли шість команд від кожного факультету чи інституту НУХТ, у тому числі і від факультету біотехнології і екологічного контролю (БТЕК), щоб знову відповісти на питання: на якому ж факультеті навчаються найкмітливіші студенти? Але відповідь уже давно відома: найкмітливіші студенти – це біотехнологи!

Шануємо рідну мову

«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любимо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови,

за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…»

Максим Рильський 

Щорічно відзначається державне свято – День української писемності та мови. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». Мова – це найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини.

А ХТО НАЙРОЗУМНІШИЙ?

Завдяки своєму розуму людина перетворилася зі звичайного примата на володаря світу. Завдяки своєму розуму збудувала сучасну цивілізацію, підвищила тривалість свого життя, поборола величезну кількість хвороб. Завдяки своєму розуму, завдяки накопиченим знанням і неординарному мисленню вже зовсім скоро наш вид покине межі планети Земля і стане галактичною цивілізацією.

Але як виміряти інтелект окремо взятої людини. Тест IQ? Не дуже точний показник. Успішність в навчанні? Теж не варіант. То який метод найточніший? Правильно – гра НАЙРОЗУМНІШИЙ. 11 листопада таке інтелектуальне змагання пройшло і на нашому факультеті. Отож переможцями стали:

Овчаренко Катерина з БТ-1-1 – І місце

УВАГА ЗАПИТАННЯ: Що? Де? Коли?

19 жовтня 2021 року відбулася головна інтелектуальна подія осені – битва шести факультетів, а якщо конкретніше – масштабний батл "Що? Де? Коли?". Що? Батл. Де? В зумі. Коли? О 19:00. І велася боротьба не на життя, а на смерть. І здобули перемогу найкращі серед найкращих:

І місце – «Буди Лёху» (ННІТІ)

ІІ місце – «Скажений дикобраз» (ННІЕІУ)

ІІІ місце – «Натуральні кілери» (БТЕК)

ТРІУМФ РОЗУМУ, АБО ПЕРЕМОГА МУЗ НАД БУДЕННІСТЮ

9 вересня турнір з шашок дав старт сезону інтелектуальних змагань на факультеті БТЕК. І почалося запекле протистояння найкмітливіших. Прийшов час великого тріумфу розуму – факультетського Брейн-рингу. Перемогу в запеклій боротьбі здобули найдостойніші:

Місце перше отримали «Музи» з групи БТ-1-3

Місце друге - «Розумовські» з групи ЕК-1-5

Місце третє - «Антибіотики» з групи БТ-1-1.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Навчання, дозвілля, спорт Ми кмітливі