Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Ми кмітливі

Сезон інтелектуальних баталій розпочато

Тактика і стратегія – основа ведення як бойових дій, так і дипломатичних перемовин та бізнесу. Тож логіка і стратегічне мислення необхідні кожній людині в сучасному світі. І наразі майбутнім біотехнологам випав шанс «прокачати» ці потрібні скіли.

9 вересня о 18:00 за Києвом на території гуртожитку номер 3 відбулися факультетські змагання з шашок.

Ця гра виникла більше п’яти тисяч років тому, але актуальною залишається і досі. Перші шашки археологи знайшли в шумерському місті Ур. За літописами ця гра була поширена в Єгипті, Давній Греції та Римській імперії. Згодом вона розповсюдилася на арабський світ та Середньовічну Європу. Зараз шашки поширені по всьому світу і залишаються популярною грою, яка вже має багато комп’ютерних версій.

Брейн-ринг на виcокому рівні

Нещодавно відбувся другий етап загальноуніверситетського конкурсу Brain-Ring. У зв'язку з карантинними обмеженнями захід відбувся на платформі Zoom, але, незважаючи на це, під час гри всі відчули драйвові емоції та заряд енергії.

Участь у цьому етапі приймали команди всіх навчальних підрозділів. Наш факультет представляли студенти групи БТ-2-1 та БТ-2-2: Грищенко Марина (капітан), Благодир Дар’я, Воробей Анна та Коваль Ростислав.

Час проведений в колі друзів – безцінний

В період карантину дуже важливо не забувати проводити час з друзями адже існує безліч можливостей онлайн-спілкування. Майбутні біотехнологи та екологи використовують такі можливості по максимуму.

Тож однієї квітневої днини наші здобувачі отримали ще один шанс провести час разом та ще більше роззнайомитись, спілкуючись під час гри у нашумівшу «MAFIA» на платформі Zoom.

Цього разу перемогу отримали мирні жителі, які звільнили місто від злочинців. Не дарма кажуть, що добро завжди перемагає зло!

Інтелектуальна битва, як засіб колективного відпочинку

За вікном весна, а наші здобувачі навіть у вихідний не можуть без товариства однодумців. Тож, поки інші переглядали улюблені серіали чи займались підкоренням цілини активні БТЕКівці влаштували черговий інтелектуальний бій. А саме, 11 квітня у форматі відеоконференції відбулась чергова інтелектуально-розважальна гра Brain ring.

У грі взяли участь три команди – «Oda Shark», «Т-хелпери» і  «Натуралісти». До журі увійшли представники студентської ради: голова студентської ради факультету Єлизавета Дон, голова наукового сектору Артур Захаров, заступниця голови наукового сектору Богдана Короленко і секретар Марія Сірант, яка ще й виступила ведучою.

Конкурс складався з 3-х раундів, у кожному з яких команди повинні були дати відповідь на три питання з різних сфер життя. Була запекла боротьба, де кожна команда проявила себе з найкращої сторони.

Спільне навчання – спільне й дозвілля

Дружньо та весело проводити час – одна з особливостей здобувачів БТЕКу. Вони не можуть один без одного навіть коли не навчаються. Ми вже неодноразово писали про те як, навіть в умовах обмеження спілкування, БТЕКівці знаходять можливість провести вільний час разом. Так, й цього разу команда майбутніх біотехнологів зібралась разом, щоб зіграти в нову гру "Among Us", своєрідну мафію на космічному кораблі. Отримали купу позитивних емоцій та гарно розпорядилися своїм дозвіллям. Отже, своїми враженнями діляться студенти групи БТ-1-1:

Зюзько Олена

"Нам випала чудова можливість взяти участь у грі Among Us разом  з студентами нашого факультету. Грали ми близько двох годин. Спочатку було важко, адже хтось знав про гру більше, а хтось менше. Проте після двох раундів, правила стали зрозумілими всім. Ми виконували завдання, шукали зрадника на кораблі, а  також  мали можливість змінити свого персонажа.

Творчий дебют: "Шоу талантів"

Кожного року творчі та креативні першокурсники факультету біотехнології та екологічного контролю (БТЕК) приймають участь у грандіозному святі "День першокурсника", який традиційно знаменується яскравим першим виступом на сцені Актової зали НУХТ. На жаль, 2020 рік диктує свої правила і карантин став на заваді живому виступу наших здобувачів в актовому залі. Але винахідливі БТЕКівці знайшли вихід з цієї ситуації і провели захід в режимі он-лайн. Кожен охочий серед цьогорічних першачків представив свій талант та майстерність перед камерою. А на основі цих відео сюжетів студентський актив створив дивовижне "ШОУ ТАЛАНТІВ" переглянути яке ви можете на ютуб-каналі нашого факультету.

Карантин - це не час сумувати: Що? Де? Коли?

Ми вже писали про те, як наші студенти не нудьгують на карантині не лише в будні, коли кипить навчання, а й на вихідних. Спочатку першокурсники змагались на шаховому турнірі, а цього разу – гуртом пограли у відому інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?".

Як і решта масових заходів, цей також відбувався дистанційно – через платформу Zoom.

Серед охочих прийняти участь у такому захопливому дійстві були представники всіх курсів нашого факультету, навіть магістранти знайшли час пограти!

Наші ерудити мали змогу продемонструвати знання загального плану, зокрема щодо облаштування Всесвіту та його законів, космічних цікавинок, середовища існування людини та способів його збереження і покращення. А ще у перервах мали можливість просто поспілкуватись та обговорити важливі питання щодо власного студентського життя і сенсу існування в цілому.

Карантин - це не час сумувати: шахи он-лайн

Ні для кого не секрет, що будь-які види інтелектуальної діяльності й інтелектуальної творчості є дієвим засобом не лише підвищити власну ерудованість, а й попередити депресивні стани, викликані, наприклад, тимчасовими обмеженнями в умовах епідемій. Так, більшість психологів радять в умовах карантину приділяти більше уваги власному емоційному здоров’ю.

Шахи – одна з найпоширеніших інтелектуальних спортивних ігор сучасності, вона поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту. Стародавнє походження шахів не викликає сумнівів. Ігри з фішками на дошці були відомі ще в ІІІ – ІV-му тисячоліттях до н. е. У перші п'ятсот років нової ери в Індії, за думкою багатьох істориків, з'явилась найдавніша форма шахів – військова гра чатуранґа. Шахи потрапили до Європи в 9 столітті, внаслідок завоювань Омейядів в Іспанії.

Уміємо не лише працювати, а й відпочивати

Студенти БТЕК – одна дружня родина, тому не дивно, що вони проводять разом час не тільки за навчанням. Так і цього разу, майбутні біотехнологи та екологи вирішили трохи розважитися. Вони зіграли в мафію, організовану за ініціативи студентської ради факультету на платформі Zoom, що вже не раз приходила нам на допомогу. Сучасні проблеми потребують сучасних рішень, саме це мали засвоїти учасники Мафії в ігровій формі.

Гра виявилася досить цікавою та непередбачуваною. Адже такого перебігу подій ніхто не міг уявити. Мафіозі дійсно добре відіграли свої ролі та вдало заплутали мирних жителів та комісара. Тому з трьох раундів лише в одному перемога опинилася на стороні добра. Тож з рахунком 2:1 перемогла мафія.

Вітаємо наших інтелектуалів!

Вже більше місяця наші студенти знаходяться на вимушеному дистанційному навчанні. Хоча карантин – це час, здавалося б, який важко провести цікаво та з користю, але наші першокурсники доведи протилежне. 24 квітня відбувся перший в історії факультету брейн-ринг на платформі Zoom. Учасники показали не тільки свої ґрунтовні знання у різних сферах, але й вміння працювати злагоджено в командах.

Кожна команда мала свій чат у телеграмі, де обговорювали питання, потім капітан надавав відповідь в Zoom. Питання були неординарні, але дуже цікаві, спрямовані на розвиток критичного й творчого мислення молоді. Всі учасники дуже заводоволені, така форма проведення брейн-рингу студентам теж до вподоби.

Шалені пристрасті в НУХТ: університет святкує День Європи

Для переважної більшості 26 травня – звичайний рибний день четвер, але для студентів Національного університету харчових технологій ця дата обведена кольоровим маркером на календарі, адже в просторому внутрішньому дворику відбулось грандіозне святкування Дня Європи.

Для шанованих гостей з Європи, що приїхали на конференцію CeFOOD, нашим улюбленим викладачами та всім студентам дали незабутню можливість без паспортів та печаток відправитися в яскраву мандрівку Європою. Серед різноманіття країн особливе місце займав факультет біотехнології, технології цукру та водопідготовки, який репрезентував палку і шалену Іспанію.

Грандіозний концерт на «День першокурсника»

Вечір вівторка став по-справжньому особливим для студентів першого та, частково другого, курсів, оскільки саме в цей день на факультеті біотехнології та екологічного контролю проходив грандіозний концерт в честь «Дня першокурсника». І нехай для багатьох це не було дебютом на сцені актового залу Національного університету харчових технологій, але це не завадило отримати море позитиву, емоцій та драйву як для гостей заходу, так і для усіх, хто брав участь в концерті.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Навчання, дозвілля, спорт Ми кмітливі