Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Вдалий захист!

Важливою подією для активних учасниць гуртка «Biotech» Лілії Никитюк та Ірини Павлюковець став захист курсових робіт з дисципліни «Основи проектування біотехнологічних виробництв». Дівчата розробили виробничий проект отримання мікробних метаболітів Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 і Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 з антиадгезивними та емульгувальними властивостями. Задача, поставлена перед науковцями, полягала у відтворенні даних, отриманих при виконанні наукової роботи на базі кафедри та перспектив практичного використання мікробних метаболітів.

Так, проект Лілії та Ірини був сформований на основі потреби сьогодення у заміні синтетичних миючих засобів, що містять, здебільшого, токсичні та небіодеградабельні поверхнево-активні речовини на альтернативні мікробні, позбавлені цих недоліків. Лілею успішно було розроблено проект заміни миючого засобу «Mr. Proper» на засіб що містить мікробні ПАР, які володіють антиадгезивними властивостями щодо багатьох бактерій, дріжджів та деяких грибів. ПАР мікробного походження є біодеградабельними та нетоксичними, що дає змогу використовувати їх у дитячих садках як компонент миючих засобів. Проект Іри грунтувався на здатності культуральної рідини Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 проявляти емульгувальні властивості (здатність розчиняти) щодо олієвмісних субстратів, що дає змогу зменшити використання відповідних синтетичних миючих засобів.

Після захисту курсових проектів дівчата поділилися своїми враженнями. Лілія: «Розробляти цей проект було в першу чергу дуже цікаво, враховуючи його актуальність та можливість практичного використання. Працюючи над проектом, я мала можливість масштабувати результати отримані у ході виконання науково-експерементальної роботи. Дуже важливим є те, що даний проект – це досить вагома частина майбутнього бакалавратського диплому, який з кожним кроком тепер виконувати все легше».

Ірина: «Погоджуся з Лілею про те, що виконувати даний проект було цікаво. Я, наприклад, довго думала про сфери застосування моїх наукових даних через багатофункціональність отриманих мною метаболітів. Однак, вагомий крок на зустріч диплому зроблено – і це чудово».

Лілія та Ірина: «Хочемо від щирого серця подякувати нашому керівникові –Тетяні Павлівні Пирог, яка чимало зусиль приклала до реалізації цього проекту, дала багато важливих зауважень та консультацій. Щиро вдячні Вам за отриманні знання та успіхи. Окрім цього, дякуємо за доречні зауваження та професіоналізм членам комісії по захисту курсових проектів – декану факультету Юрію Васильовичу Карлашу, а також викладачам кафедри біотехнології і мікробіології Вікторії Олегівні Красінько та Сергію Володимировичу Ковтуну.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка