Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Магістранти відвідали одну з найбільших фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак»

8 грудня 2017 р. магістранти кафедри біотехнології і мікробіології, що навчаються за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», разом із доцентом Оксаною Скроцькою відвідали одну з провідних фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак».

Зустрічала відвідувачів Лілія Оропай – фахівець з підбору та адаптації відділу управління персоналом ПАТ «Фармак», яка розповіла студентам про роботу підприємства. Далі студентам провели обов’язковий інструктаж з охорони праці і правил поводження на підприємстві, після чого розпочалась екскурсія.

Провідний інженер сектору документації Ольга Варвась та інженер з навчання цеху № 1 Ганна Галемова ознайомили магістрантів із особливостями виробництва цеху № 1.

Спочатку необхідно було правильно одягнути чистий одноразовий одяг – бахіли, штани, халат і шапочку, адже виробництво ПАТ «Фармак» відповідає національним та міжнародним правилам належної виробничої практики (GMP), тому на виробничій дільниці навіть у оглядових коридорах заборонено знаходитись без спеціального комплекту одягу. Першим етапом екскурсії було ознайомлення із дільницею виробництва інсулінів. Даний препарат виготовляється стерильним, тому усі операції з розливу препарату здійснюються у стерильній зоні А класу чистоти В. Для роботи у даній дільниці необхідно пройти 6-місячні курси кваліфікації з обов’язковою здачею іспиту і проведення тесту імітації процесу (Media fill test), коли на усіх етапах виробництва замість препарату використовується спеціальне поживне середовище і у випадку нестерильного ведення процесу, в ньому виявлять ріст мікроорганізмів.

 

Далі було відвідування ділянки виготовлення крапель у поліетиленових флаконах. Спочатку у спеціальному реакторі готують відповідний розчин, що проходить через ряд послідовних фільтрів з метою отримання стерильного препарату. Далі здійснюють його контроль і лише після цього препарат передають на етап розливу. У спеціальному автоматизованому обладнанні відбуваються два процеси – виготовлення поліетиленових флаконів і розлив препарату. Контроль герметичності отриманого засобу здійснює відповідний апарат з використанням вакууму, а флакони, які не проходять контроль відбраковуються.

Наступним етапом стало ознайомлення із ділянкою виробництва крапель у скляних флаконах. Для приготування даних лікарських засобів необхідно зважити усі компоненти, а далі їх почергово згідно інструкції виготовлення засипають у стерильний реактор і додають необхідну кількість стерильної очищеної води. До речі водні розчини відповідних препаратів подають у машину для розливу через відповідний трубопровід, а масляні розчини зливають у збірник, а потім завантажують у апарат. Флакони і ковпачки підприємство закуповує уже стерильними, тому відпадає необхідність у їх митті та висушуванні. Автоматизоване обладнання здійснює розлив і закупорювання препарату.

Наприкінці екскурсії магістранти ознайомились із особливостями виготовлення рентгеноконтрастних засобів. Для їх приготування обов’язковим є використання скляного реактора із скляною мішалкою, адже із іншими матеріалами можуть реагувати контрастні речовини. Також є обов’язковим їх розлив у скляну тару.

На жаль на території підприємства заборонено фотографуватись, тому все побачене можемо лише описати словами. Наостанок хочемо подякувати керівництву ПАТ «Фармак» та організаторам екскурсії за надану можливість відвідати одне з провідних фармацевтичних підприємств України.

Події у світлинах

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів Магістранти відвідали одну з найбільших фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак»