Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Переддипломна практика 2019: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод»

Прийшла осінь, а разом з нею і новий навчальний семестр. Всі студенти знову ночами не сплять, запізнюються на пари та здають модулі… Всі, окрім магістрантів-біотехнологів ІІ року навчання, які 2 вересня пішли не до рідного університету, а на свою останню переддипломну практику.

Студенти групи ФБ-2-2М Оксана Боднар, Анна Бондаренко та Ігор Ключка проходять практику на ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Це одне із провідних підприємств фармацевтичної промисловості України, яке успішно поєднує науковий потенціал і високотехнологічне сучасне виробництво в єдиному ефективному комплексі.

Кожного року відділ підготовки та розвитку персоналу привітно зустрічає студентів кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій. І цей рік не став виключенням. Тільки-но магістранти прийшли на підприємство, як їх закріпили за керівниками, ознайомили з правилами техніки безпеки та структурою всього підприємства. Звичайно ж, перший день на практиці почався з екскурсії територією заводу та знайомством з персоналом.

Підприємство випускає досить широкий асортимент лікарських засобів (понад 100 найменувань), одним з таких відомих препаратів є «Алохол» – засіб, який випускається на підприємстві ще з часів його заснування. Цікаво, що окрім лікарських засобів підприємство також випускає дієтичні та біологічні добавки, дезінфікуючі засоби та препарати для ветеринарної медицини.

Після ознайомчої екскурсії студентів направили у відповідні відділи, де й продовжилось набуття практичного досвіду: Оксана та Анна – у дослідно-впроваджувальну лабораторію в групу технології м’яких та рідких лікарських форм, а Ігор – у відділ трансферу технологій.

Всі знання та навички, які студенти отримали упродовж 5 років навчання, і справді мали місце бути та наразі успішно використовуються, а лекції з деяких дисциплін магістранти навіть переглядають для оновлення матеріалу. З перших днів практикантів ознайомили не тільки з заводом та його структурою, але й всією  нормативною документацією та правильністю роботи з нею, нюансів фармацевтичної розробки, реєстраційних досьє, технологічних інструкцій, виробничих формул – все те, що наразі необхідне для роботи. Але не думайте, що студенти весь час сидять за документацією та «світа білого не бачать». Звичайно ні, окрім документації магістрантам випала чудова можливість попрацювати в лабораторії, де власноруч виготовляють дослідні серії препаратів. І то таке диво, коли ти вперше виготовляєш справжній лікарський засіб, не в теорії, а на практиці.

До речі, на ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» працює велика кількість випускників кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. Серед них головний технолог відділу трансферу технологій – Інга Сидор, інженер з валідації – Тетяна Нечипор, інженер-технолог групи технологій твердих лікарських форм дослідно-впроваджувальної лабораторії – Артем Герштман, хімік-лаборант дослідно-впроваджувальної лабораторії – Каріна Кондрашевська, хімік відділу контролю якості – Анастасія Сінченко, мікробіологи відділу контролю якості – Руслан Ярош, Анастасія Скороход, Наталя Ярова, Новик Анна.

Магістранти-біотехнологи настільки поринули в практичну роботу, настільки захопились всіма виробничими процесами, що кожен з них зрозумів – ось вона робота мрії! Тож, якщо ти хочеш стати кваліфікованим спеціалістом, тоді тобі до нас!

Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів Переддипломна практика 2019: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод»