Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практика на Білоцерківському заводі препаративних форм

Четвертий курс – ще пів року, і ми отримаємо довгоочікуваний диплом! Але перед цим ми, біотехнологи, обов’язково, як і всі студенти, проходимо випробування, щоб закріпити набуті теоретичні знання на практиці! Я, Погоріла Вікторія, знайомилася з виробництвом на ТОВ «Білоцерківський завод препаративних форм». Цей завод відноситься до сільськогосподарської компанії AlfaSmartAgro. Дане підприємство займається виробництвом мікродобрив та засобів захисту рослин. БЗПФ використовує сучасні технології. Він обладнаний найкращим європейським, індійським та китайським устаткуванням.

Виробництво мікродобрив і засобів захисту рослин складається з трьох основних ділянок:

  1. цех водних розчинів (виробництво гербіцидів, десикантів та мікродобрив);
  2. цех ЗЗР у формі концентратів суспензій (4 виробничі лінії, які призначені для окремого виробництва 4 типів продуктів - фунгіцидів, інсектицидів, гербіцидів та протруйників);
  3. виробництво ЗЗР в формі концентратів емульсій.

Даний завод є сучасним, він відкрився лише в 2016 році. Тому багато операцій на виробництві автоматизовані, що значно полегшує роботу системи. Людина потрібна тільки для того, щоб контролювати електрообладнання та процес фасування продуктів. Також на заводі для контролю якості готової продукції є хімічна та агрономічна лабораторії.

Технології виробництва повністю адаптовані до того обладнання, яке встановлено на підприємстві. Тут широко застосовуються енергозберігаючі технології. Теплом, яке виділяє технологічне обладнання, в холодну пору року обігріваються приміщення.

Промислова каналізація на заводі відсутня, оскільки жодних стоків у процесі виробництва не утворюється. Всі залишки виробництва транспортуються для утилізації на ліцензовані державою підприємства.

Багатофункціональне обладнання від кращих світових виробників і сучасні способи очищення повітря зводять до мінімуму можливі викиди в атмосферу.

Виробничі потужності заводу на сьогодні становлять близько 12 тисяч тон продукції на рік. До запуску виробництва в Україні продукти вироблялися на заводах в Китаї.

Даний завод є мрією будь-якого випускника-біотехнолога! Дуже дякую Ірині Євгеніїївні Чудо за теплий прийом та за те, що познайомила з процесом виробництва на заводі.

Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів Практика на Білоцерківському заводі препаративних форм