Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

За крок до диплома магістра…

За вікном осінь, перша осінь, коли ти не вивчаєш розклад, не біжиш на заняття й не скуповуєш поспіхом канцелярію, бо ти – магістрант другого року навчання і в тебе – практика, останній крок до такого бажаного диплому. І знаєте, є в цьому кроці свої значні переваги.

Так, цього року ми, шестеро магістрантів-біотехнологів, не вагаючись обрали своє «місце під Сонцем» – фармацевтичне підприємство для проходження практики. Вибір впав на Корпорацію «Артеріум» (яка, до речі, у своєму складі містить ПАТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Артеріум ЛТД», «Артеріум», ПАТ «Галичфарм»).

І ми з впевненістю можемо пояснити чому саме «Артеріум»:

по-перше, наших студентів тут знають, люблять і чекають, не дарма Корпорація виступає щорічним спонсором нашої олімпіади, у свою чергу ми знаємо і любимо «Артеріум» як підприємство з багатовіковою історією та лідера фармбізнесу в Україні;

по-друге, ще взимку у Корпорації стартувала програма стажування – можливість для студентів і випускників отримати знання та досвід, ознайомитися з робочими процесами компанії, цією можливістю деякі з нас скористалися, саме тому обирали практику вже як повноцінні працівники «Артеріум».

Екскурсію виробництвом ми проходили неодноразово, на 1-му, 2-му і 4-му курсах, тому на разі в цьому не було необхідності, адже до прикладу, систему підготовки води вже знаємо на пам’ять. Під час нинішньої практики більшість з нас познайомилась з робочими моментами (кожен в своєму відділі, починаючи з цеху виробництва твердих форм лікарських засобів (ЛЗ), закінчуючи HR), а також з цінностями компанії. Так, на рівні Корпорації діє Корпоративний університет для підвищення професійного рівня співробітників. Корпоративні тренери регулярно проводять навчальні заходи для тих, хто прагне розвиватися і професійно зростати, учасниками таких заходів стали і ми, чому надзвичайно раді.

Ну а що стосується робочих моментів, то завдяки нашій переддипломній практиці ми здобули безцінний досвід і ще більше наблизились до розуміння особливостей виробництва ЛЗ та фармацевтичної системи якості загалом. Так, більшість з нас ознайомились з принципом роботи обладнання на всіх стадіях технологічного процесу виготовлення твердих лікарських форм (ТЛФ): вологою та сухою грануляцією, сушінням у псевдозрідженому шарі. Змогли спробувати себе в оцінці протоколів партії/серії лікарських засобів, роботі з відхиленнями, написанням оглядів з якості ЛЗ. Достатньо цікавою була можливість спробувати себе у написанні технологічних інструкцій з експлуатації та очищення обладнання, проведенні самоінспекцій по виконанню персоналом цеху вимог даних і інструкцій та вимог GMP. Також хочеться додати, що практика відкрила для нас аспекти навчання персоналу за вимогами GMP. «Артеріум» нас просто вразив своїм рівнем організації даного процесу.

На останок лише згадаємо слова наших викладачів: «Вивчайте все сумлінно, адже воно вам ще знадобиться!» Зізнаємось Вам, що це – таки правда.

Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів За крок до диплома магістра…