Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Знання в дію: переддипломна практика на "Фармак"

Так швидко промайнули роки навчання в університеті… Ще пів року і в наших руках буде довгоочікуваний диплом! Але перед цим ми, фахівці з біотехнології, обов’язково закріплюємо наші набуті на кафедрі Біотехнології і мікробіології теоретичні знання практичними навичками.

Для кожного з нас настає саме той час «Х». Час, коли реактори та трубопроводи, які ти щойно креслив на апаратурній схемі до курсового проекту, постають на яву. Час, коли все упорядковується в голові та стає на своє місце. Назва ж цьому часу «Х» – технологічна та переддипломна практика.

Групі студентів – Росик Оксані, Солошенко Катерині, Танані Максиму, Гриненко Віталію та Шикираві Аліні – випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак».

«Фармак» є одним з найбільших виробників лікарських засобів в Україні. Сьогодні продуктовий портфель підприємства налічує понад 200 лікарських засобів різних терапевтичних напрямків та форм випуску. Щороку завод вводить на ринок до 20 нових препаратів.

ПАТ «Фармак» використовує найновіші технології і прагне, щоб їх продукція повністю відповідала вимогам GMP.

Перед тим, як почати практикуватись в стінах лідера ринку з продажу медичних препаратів, з нами була проведена співбесіда фахівцем відділу управління персоналом Удодовою Ольгою Олексіївною. Вона ввела нас в курс справи, розповіла про структуру та призначення цехів заводу, правила поведінки на території та провела вступний інструктаж для «першачків» в цій справі. Також розподілила нас по локаціям – Росик Оксана, Солошенко Катерина та Шикирава Аліна до цеху №1, а Танана Максим та Гриненко Віталій у дослідно-промислову дільницю відділу трансферу технологій.

У цеху №1, який випускає препарати у рідкій лікарській формі,  нас люб’язно та гостинно зустріла керівник – Латишева Ірина Миколаївна, яка розповіла нам про правила поведінки, структуру цеху та роботу різних ділянок. З першої хвилини перебування ми зрозуміли, що нам 100%-во сподобається, адже тут панує дружелюбна атмосфера та командна робота.

За нами був закріплений інженер по навчанню – Галємова Анна Володимирівна, яка ознайомила нас з історичними витоками, нормативними документами та технологічними і апаратурними схемами виробництва води ін’єкційної, вентиляційного повітря та ін. Нам люб’язно надали можливість опрацювати всі матеріали для написання звіту. Кожному видали «святая святих» –регламент виробництва певного препарату, що і зараз випускає ПАТ «Фармак». Також нам провели пізнавальну екскурсію по різним відділам нашого цеху. Перед нами відкрився незбагнений обрій магістралей, апаратури та установок.

Звичайно побувати на сучасному сертифікованому виробництві – мрія чи не кожного студента. Приємно було відчувати що предмети, які ми вивчали в університеті саме на виробництві знаходять своє практичне застосування. Цікаво було здобути практичні навички по переодяганню в різних зонах, адже з розповіді викладачів все це здавалося трохи дивакуватим, але після безпосереднього переодягання розумієш важливість кожної деталі цього процесу.

На ПАТ «Фармак» ти не відчуваєш себе самотнім, адже у кожному цеху та по за виробничим процесом працює випускник кафедри Біотехнології та мікробіології. Дуже приємно заходити до ділянки та бачити знайомі обличчя. Вкотре переконуюсь, що #бтекзавждиразом.

Даний завод є мрією будь-якого випускника-біотехнолога! Дуже дякуємо кафедрі за надану можливіть побувати на ПАТ «Фармак» та отримати для себе нові вміння, навички.

Студентки БТ 4-2

Росик Оксана та Солошенко Катерина

 

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка