Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Знайомство з ПАТ «Фармак»

У січні ПАТ «Фармак» відкрив свої двері перед учасницями гуртка «BIOTECH» Лілією Никитюк та Іриною Павлюковець. Вже з першого дня, переповнені оптимізмом та впевненістю в собі дівчата, були готові використовувати теоретичні знання на практиці і, сьогодні, вже готові поділитися враженнями та здобутими знаннями.

Ліля: « Спочатку було важко обрати місце проходження практики, однак наш з Іриною вибір зупинився саме на лідері з виробництва лікарських засобів в Україні і це був ПАТ «Фармак». Вже з першої години перебування на підприємстві ми були вражені організованістю персоналу який нас вітав, відразу отримали перепустки, прослухали інструктаж з охорони праці та правил роботи і перебування на підприємстві і, звичайно, отримали направлення у виробничі цехи. Я була цілком задоволена, адже мені випала можливість проходження практики на дільниці з виробництва ін’єкційних лікарських засобів. Безпосередньою участі у виробництві я не приймала, однак мала можливість ознайомитися з принципами впровадження «Належної виробничої практики» на ПАТ «Фармак». Кожен з етапів виробництва (підготовка технологічного повітря, води, підготовка первинної тари та робота лінії розливу лікарських засобів) для мене теоретично був знайомий. Окрім цього я мала можливість відвідати цех з виготовлення субстанцій та дільницю виготовлення інсуліну, сучасну мікробіологічну лабораторію».

Ірина: «Коли розподіляли всіх практикантів по цехах, я уявлення не мала, що буду проходити практику безпосередньо не на виробництві, а у відділі аудиту. Спочатку я була трішки збентежена, адже «аудит» і біотехнологія поняття для мене зовсім несумісні. Однак вже після першого знайомства з цим відділом та його співробітниками все стало зрозуміло. Відділ працює з нормативними документами «Належної виробничої практики», а головною особливістю відділу є робота з постачальниками активних фармацевтичних інгредієнтів та допоміжних речовин при виробництві лікарських препаратів. Окрім цього я мала можливість разом з керівником відділу здійснити інспектування однієї з ділянок виробництва. Разом з Лілею, відвідали лабораторію з оцінки якості і відповідності вхідної сировини, були вражені технічним забезпеченням лабораторії, якому немає аналогів в Україні».

Хочемо висловити подяку кафедрі біотехнології та мікробіології за надану можливість закріпити теоретичний курс на практиці та керівництву ПАТ «Фармак» за отриманий досвід.

Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів Знайомство з ПАТ «Фармак»