Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія». Вітаємо з перемогою студентів-біотехнологів!

2 квітня 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», в якому традиційно взяли участь студенти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. На конкурс було подано 64 студентських наукових робіт з 26 закладів вищої освіти, а після їх рецензування для участі у підсумковій конференції ІІ туру конкурсу було відібрано 43 роботи, серед яких 5 робіт наших студентів-біотехнологів – магістрантів І-ІІ року навчання та активних учасників студентського наукового гуртка «Biotech». Слід зазначити, що за результатами І етапу ІІ туру даного конкурсу (рецензування студентських робіт Галузевою Конкурсною комісією) роботи біотехнологів НУХТ були в першій десятці лідерів.

На урочистій частині відкриття підсумкової науково-практичної конференції ІІ туру конкурсу виступили спонсори та керівництво університету, які привітали учасників та побажали їм гідно захистити свої роботи, ознайомитись із сучасними напрямами та підходами біотехнологій, а також нового досвіду, друзів та спілкування і наукових дискусій. Проректор з наукової роботи Наталія Чухрай наголосила, що участь у підсумковій конференції – це вже перемога, і що майбутнє за наукою та інноваціями.

Презентації та оцінювання студентських наукових робіт відбувались по 4 секціям. На секції «Біомедична і фармацевтична біотехнології та біоінженерія» із доповіддю на тему «Синергізм антимікробної дії ефірних олій та поверхнево-активних речовин Nocardia vaсcinii ІМВ В-7405» виступив Ігор Ключка. Оксана Боднар оприлюднила результати наукового дослідження на тему «Підвищення біологічних ефектів інтерферону І типу під впливом іонів церію» у секції «Молекулярна біотехнологія та біоінформатика». Наталія Петренко та Дар’я Луцай презентували свої роботи у секції «Промислова, харчова і сільськогосподарська біотехнології». Наталя зробила доповідь на тему «Регуляція властивостей поверхнево-активних речовин в процесі культивування Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017», а Даша – «Деструкція біоплівок за дії поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241». Доповіді наших студентів зацікавили аудиторію, члени комісії та присутні задали їм велику кількість запитань, на які отримали ґрунтовні відповіді. Наукові роботи Ігоря, Наталії та Дар’ї були виконані на базі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ під керівництвом професора Тетяни Пирог. А робота Оксани, керівником якої є доцент Оксана Скроцька, складалась із двох частин: перша виконувалась на базі Проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ за безпосереднього консультування завідувача лабораторії Андрія Мариніна, а друга – в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ за підтримки с.н.с. відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів Надії Жолобак.

Даний захід також відвідала здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» (ІІ рік навчання), асистент кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ Лілія Ключка. Вона була присутня під час роботи секцій «Біомедична і фармацевтична біотехнології та біоінженерія» та «Молекулярна біотехнологія та біоінформатика».

Вже другий рік поспіль до складу Галузевої конкурсної комісії конкурсу була запрошена доцент кафедри біотехнології і мікробіології, к.б.н. Оксана Скроцька, яка відзначила високий рівень організації та проведення підсумкової конференції, гостинність та теплий прийом, а також широку тематику представлених робіт, що охоплювали все різноманіття сучасної біотехнології.

Організатори подбали про культурну програму для учасників, які після доповідей відвідали головний корпус НУ «Львівська політехніка» – найстарішого вищого технічного навчального закладу України та Східної Європи, побували у соборі Святого Юра, а також відвідали перлину львівської неготичної архітектури – церкву Святих Ольги і Єлизавети.

Гуляючи містом, наша команда потрапила у руки репортерів і на першу шпальту газети. Чи це правда, чи першоквітневий жарт – вирішувати Вам, але фотодоказ у нас є.

Нам дуже приємно, що серед цьогорічних переможців конкурсу є наші студенти. Так, Оксана Боднар нагороджена дипломом ІІ ступеня, а Дар’я Луцай і Ігор Ключка – дипломами ІІІ ступеня. Наталя Петренко була відзначена грамотою у номінації «Наукова надія».

Спонсори та організатори конкурсу подбали про цінні подарунки не лише для призерів, а і для всіх учасників, та назвали студентів, які на їхню думку заслуговують на призові місця. Так ПрАТ «Компанія Ензим» відмітила 12 талановитих студентів і запросила їх взяти участь в літній науковій школі «CREATIVE SPARK», серед яких наші біотехнологи – Оксана Боднар і Наталя Петренко.

Щиро дякуємо організаторам конференції за чудово проведений час і вітаємо наших студентів та їх наукових керівників із перемогою!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка