Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи зачаровані Українським Парламетом!

Нещодавно студенти-біотехнологи першого курсу на чолі з куратором групи БТ-1-1 Удимович Віктором Миколайовичем відвідали єдиний законодавчий орган нашої Батьківщини – Верховну Раду України.

Щодня з екранів телевізорів, у стрічці новин в Інтернеті, з радіопередач ми отримуємо інформацію про те, як депутати ухвалили той чи інший закон, який безпосередньо впливає на життя кожного громадянина України. І багатьом людям цікаво побачити, у якій атмосфері депутати приймають ці рішення.

Тому, отримавши пропозицію відвідати Верховну Раду, прийняли рішення скористатися цією нагодою.

Екскурсію Верховною Радою проводила головний консультант Апарату ВРУ Людмила Іванівна Савон. Почалася вона з історичного екскурсу про український парламентаризм – від скликання віча на майданах стародавніх міст до сучасної Верховної Ради. Було цікаво почути про традиції українського парламентаризму, які починалися з давньоруського віча – всенародних зборів середньовічної громади чи міста. У 15 столітті, у литовсько-польську добу, на українських землях з'явилася практика проведення зібрань шляхти – сеймів. У 16 столітті, під впливом традицій шляхетського сейму та елементів староруського віча, в Україні оформилася традиція проведення козацьких рад.

Першим попередником Верховної Ради України була Центральна Рада Української Народної Республіки, утворена 17 березня 1917 року. Вона розпочала розбудову української державності шляхом видання Універсалів. Найвагомішим став IV Універсал, ухвалений 22 січня 1918 року, який проголосив одним із важливих завдань створення Конституції України. На останньому засіданні Центральної Ради 29 квітня 1918 року було ухвалено проект Конституції Української Народної Республіки – «Статут про державний устрій, права і вольності УНР».

Безпосереднім конституційним попередником Верховної Ради України була Верховна Рада Української радянської соціалістичної республіки, яка після прийняття Акта проголошення незалежності України перетворилася на Верховну Раду України.

Потім екскурсанти пройшлися кулуарами парламенту, де побачили історичні документи та символи державності. І, нарешті, дійшли до самої сесійної зали. Студенти мали можливість побачили саме те місце, де народні депутати голосують і ухвалюють закони. Сама сесійна зала має досить великі площі, внизу знаходяться робочі місця депутатів, посередині президія ВРУ, по боках місця для міністрів і почесних гостей, на другому поверсі розташована ложа преси. Помітне місце в залі займає величезна люстра, яка важить 4 тонни.

Виявляється, екскурсія до Верховної Ради України – пізнавальна і цікава подія, відмітили для себе першачки-біотехнологи.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка