Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наука в основі всіх процесів

Про це дізналися наші першокурсники на лекції з дисципліни "Вступ до фаху" від Валентина Моцара (випускник 2018 р., голова студради факультету, який ще під час навчання займався науково-дослідною роботою, в т.ч. і на базі АТ «Фармак»), нині інженер технологічної лабораторії центральної лабораторії фармацевтичної розробки (ЦЛФР) АТ «Фармак».

Емоції переповнювали здобувачів після інформаційної живої лекції, тому вони охоче поділились з нами своїми враженнями:

Ярослава Марковська (БТ-1-2): «З самого початку хочу відмітити легке подання інформації лектором. Завжди корисно отримувати інформацію з перших джерел, особливо від людини, яка навчалась в тому ж ЗВО, що і я зараз. Саме R&D напрямок – це пріоритет для компанії, АТ "Фармак" інвестує EUR 30 млн у будівництво інноваційного дослідницького R&D центру – і не де інде, а в центрі Києва. Тобто сучасний вітер фармацевтичної промисловості дує у бік R&D. Цікаво було б потрапити туди у майбутньому, бо я дізналася що на базі нового комплексу має бути спеціальна локація для молодих вчених, які не є співробітниками компанії, де вони зможуть займатися науковою діяльністю та створювати прототипи ліків, тобто цю можливість можна використовувати і нам студентам НУХТ за умови наполегливої праці в цьому напрямку. Лозунг «Наука в основі всіх процесів» - це лозунг майбутнього. З лекції дізналася, що "Фармак" – це лідер фармацевтичного ринку України. У продуктовому портфелі компанії майже 200 брендів. Принципи сталого розвитку впроваджені в усі сфери діяльності АТ «Фармак» і є основою його соціальної діяльності. Це навіть викликає почуття гордості, що і в нашій країні є такі виробництва.

Наразі окрім цікавостей щодо компанії дуже пізнавально і доступно розповідав лектор про створення генеричних лікарських засобів. Цей термін я почула сьогодні вперше. Генеричні лікарські засоби пропонують альтернативу інноваційним препаратам. Вони містять ті ж активні інгредієнти, що й оригінальні інноваційні препарати, і, як правило, доступні в таких самих дозуваннях, як і оригінал. «Мезим» - «Панкреатин», «Но-шпа» - «Дротаверин». У нас в домашній аптечці «брендована» но-шпа. Мені стало цікаво і я повивчала інформацію в мережі. Генеричні компанії пропонують лікарські засоби за значно нижчими цінами, ніж виробники оригінальних препаратів, оскільки вони не займаються: розробкою ліків з нуля та проведенням довготривалих дороговартісних токсикологічних та клінічних досліджень, які вже були проведені виробниками оригінальних ліків.

Саме шукаючи інформацію щодо таких ліків, я дізналася про те, що інша фармацевтична українська компанія програла декілька судових процесів компанії «Фармак» - за бренд «Корвалол». І в той же час виняткове право компанії «Фармак» на «Корвалол» підтверджено в Вірменії, Азербайджані, Болгарії, Казахстані, Латвії, Узбекистані, Польщі, Молдові, Таджикистані, а також в ряді інших країн. Майже детективна історія!

І це реальний кейс тієї компанії, про яку нам сьогодні розповідали, і суто в тій тематиці про особливості сворення ліків, які носять дивну назву – генеричні, від слова генерувати.

Однозначно, час такого навчання можна назвати дуже корисним та мотивуючим на подальше вивчення предметів щодо майбутньої професії біотехнолога».

Литвин Анастасія (БТ-1-4): «Ми дізналися, що історія компанії започатковується ще з 1925-го року.

На заводі випускають 27 найменувань продукції. Компанія стала лідером фармацевтичного ринку України та довела, що вона може виготовляти гідну продукцію, активні фармацевтичні препарати, діючі речовини. Сучасне обладнання забезпечує безперервне виробництво, тобто постійний розвиток. Фармак щорічно інвестує в розвиток і науку. 20 лікарських засобів щорічно виводиться на ринок. 250 працівників задіяно в розробці. Фармак співпрацює із шістьма провідними вишами та нашим Національним Університетом Харчових Технологій. Працівники компанії самі синтезують, перевіряють на якість і, власно, розробляють препарати. Фармак є спонсором науково дослідних робіт, на які залучаються студенти, адже студенти повинні показати, на що вони здатні, щоб потім легко реалізувати себе. Бо все в наших руках!

Фармак - це місце концентрації інновацій та технологій, що становлять арсенал сучасної фармацевтичної індустрії. Валентин говорив:“Круто, коли ти заходиш на виробництво і знаєш та розумієш все, що навколо тебе, адже до цього ти це вивчав і ознайомлювався з цим.”

Багаж знань, який він отримав у нашому університеті дуже йому допоміг та полегшив опанування та виконання деяких робіт. Валентин відразу зауважив на тому, щоб ми вели активну діяльність під час навчання в університеті, це була так сказати його “пропаганда”. Сказав, що потрібно завжди підтримувати один одного. Надалі буде багато командних завдань і потрібно вміти комунікувати в суспільстві, адже ці навички знадобляться в колективі майбутньої роботи. Також Валентин та Наталія Миколаївна запевнили нас, що в процесі роботи потрібно буде обов'язково розуміти все, а не окремо щось одне, тому потрібно вивчати і поглинати знання із всіх дисциплін, щоб мати великий багаж знань, який можна легко застосувати, бо будь-яка робота — це постійне навчання, а навички потрібно відпрацьовувати саме зараз».

Ось так, поступово наші першокурсники опановують ази спеціальності...

Шановні наші випускники, якщо у вас є чим поділитися з нашими допитливими студентами і бажання зустрітися в стінах університету чи on-line - пишіть, телефонуйте чи просто заходьте на кафедру та в деканат. Ми вам завжди раді!

Колектив кафедри біотехнології і мікробіології, а також біотехнологи-першокурсники висловлюють щиру вдячність Валентину, та з нетерпінням чекають на нові зустрічі!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка