Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Прокачуємо hard-skills разом з Уповноваженою особою з фармаконагляду Корпорації «Артеріум»

12 грудня нам, магістрантам першого курсу навчання ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія», випала нагода за сприяння лектора дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві» Світлани Старовойтової бути присутніми на гостьовій лекції, яку проводила уповноважена особа по фармаконагляду фармацевтичної Корпорації «Артеріум» Рима Батталова.

Фахівець у досить легкій та товариській формі розповіла нам про важливість фармаконагляду, адже завдяки постійному моніторінгу, збору, аналізу інформацiї система фармаконагляду завжди підтримує iнструкцiю лiкарських засобiв в актуалізованому стані, що сприяє безпеці пацієнта та відсутності випадків неефективності лікарського засобу при його терапевтичному застосуванні.

Також пані Рима закцентувала увагу на важливості звернень споживачів до Уповноважених осіб з фармаконагляду та надання зауважень щодо відсутності ефективності чи побічної реакції на ліки, що реалізує компанія. В свою чергу компанія повинна розглядати усі звернення, які надходять від медичних спеціалістів та споживачів, надавати зворотній зв’язок, та у разі необхідності впроваджувати дії, що спрямовані на запобігання небажаних проявів у майбутньому.

Тож, важливість фармаконагляду є передовим питанням у розробці та реалізації лікарських засобів. Фармаконагляд – запорука безпечності споживання лікарських засобів

Дар’я Синявська, магістрантка групи ПФБ-1-1М

Нещодавно здобувачі-біотехнологи ОС "Магістр" 1 року навчання мали чудову змогу долучитись до гостьової лекції на тему "Система фармаконагляду в Корпорації "Артеріум"" від уповноваженої особи з фармаконагляду Рими Батталової у рамках дисципліни "Системи менеджменту якості у виробництві" лектора доц. Світлани Олександрівни Старовойтової. Ми дізнались для чого необхідна процедура фармаконагляду; що немає безризикового лікарського засобу, навіть серед безрецептурних; що користь від препарату має перевищувати ризики, а також поговорили про такий відомий засіб як "Талідомід", який зараз застосовують у лікуванні мієломної хвороби шкіри. Дякуємо пані Римі за цікаву та актуальну інформацію!

Анастасія Охмакевич, магістрантка групи ПФБ-1-1М

Захоплива подорож у світ фармаконагляду відбулася під час нещодавньої лекції про систему фармаконагляду корпорації "Артеріум" від Рими Батталової.

Під час лекції ми послухали про нормативну базу фармаконагляду та визначення відповідальності юридичних або фізичних осіб за якість, ефективність і безпеку лікарських засобів на ринку. Пані Рима вдало розкрила процеси, які гарантують, що медичні засоби, які потрапляють на ринок, відповідають високим стандартам.

Не менш захоплююча частина лекції стосувалася історії Френсіс Келсі, яка в 1962 році запобігла введенню талідоміду в США, вистоявши за безпеку пацієнтів. Ця історія служить світлим прикладом того, як фармаконагляд може врятувати життя та вплинути на прийняття важливих рішень у сфері медицини.

Висновок лекції розкрив важливість фармаконагляду як наукової діяльності та практичних заходів для виявлення, оцінки та запобігання несприятливим побічним ефектам лікарських засобів. Висловлене порівняння сучасних ліків з атомною енергією наголосило на потребі уважності та обережності у використанні цих потужних інструментів.

Лекція залишила невимірно позитивне враження та збагатила нас новими знаннями в області фармаконагляду та медичної безпеки. Висловлюємо подяку Римі Батталовій за зацікавленість, професіоналізм та можливість поглибити розуміння цієї важливої галузі та Старовойтовій Світлані Олександрівні за надану можливість.

Вікторія Негретова, магістрантка групи ПФБ-1-1М

Щиро дякуємо пані Римі за цікаву та вельми корисну лекцію, яка викликала жваве обговорення серед здобувачів вищої освіти! 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Прокачуємо hard-skills разом з Уповноваженою особою з фармаконагляду Корпорації «Артеріум»