Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Карлаш Юрій Васильович


Доцент кафедри біотехнології і мікробіології, кандидат технічних наук.

У  1974 р. закінчив з відзнакою Київський технологічний інститут харчової промисловості (КТІХП, нині НУХТ) за спеціальністю «Технологія мікробіологічних та вітамінних виробництв». Після закінчення інституту працював на Ладижинському заводі ферментних препаратів (Вінницька обл.) і  був  одним з спеціалістів, які брали участь у  запуску нових технологічних ліній.

У 1986 р. у КТІХП захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження закономірностей інтенсифікації газорідинних масообмінних процесів у ферментаторах з віброперемішуючими пристроями». У 1994 р. отримав   вчене звання доцента кафедри процесів та апаратів харчових виробництв.

З 1994 по 1995 рр. працював директором дослідно-промислового фармацевтичного виробництва Державної фірми «Дніпромед» Укрмедбіопрому України. З 1996 по 2010 рр. − державний службовець Міністерства освіти і науки України. Займав посади головного спеціаліста, начальника управління, заступника директора департаменту науково-технологічного розвитку.

З 1998 р. − доцент кафедри біотехнології мікробного синтезу НУХТ за сумісництвом, з вересня 2011 р. по теперішній час – доцент кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.  З квітня 2014 р. по квітень 2015 р. виконував обов’язки декана факультету біотехнології і екологічного контролю.

Загальний стаж роботи  46 років, у тому числі стаж науково-педагогічної роботи − 39 років.

Автор 67 публікацій, у тому числі 2 навчальних посібників, 6 авторських свідоцтв і патентів України, 12 методичних вказівок, 2 брошур з напряму наукової діяльності  вищих навчальних закладів МОН України.

За плідну діяльність у 2002 р. нагороджений нагрудним знаком  «Відмінник освіти України» Міністерства освіти і науки України. У 2009 р. нагороджений Подякою Прем’єр-міністра України, у 2016 р. – Дипломом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Викладає дисципліни:

  • Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв;
  • Основи проектування біотехнологічних виробництв;
  • Оптимізація технологічних процесів в галузі;
  • Стандартизація та системи якості в галузі;
  • Сучасні  фармацевтичні технології.

Сфера наукових інтересів: оптимізація технологічних процесів  біотехнологічних виробництв при проектуванні та експлуатації.

Відповідальний за курсове та дипломне проектуванні на кафедрі.

За час роботи на кафедрі був  керівником більш як 120 дипломних проектів бакалаврів, спеціалістів та магістрів денної та заочної форм навчання. Диломні проекти за  спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія» та «Промислова біотехнологія», керівником яких був Карлаш Ю.В., неодноразово визначалися переможцями в конкурсі на  кращий дипломний проект Національного університету харчових технологій.


Ви знаходитесь тут: Про кафедру Колектив кафедри Карлаш Юрій Васильович