Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Вперед, у доросле життя!

Сьогодні, 17 лютого 2020 року, найвизначніший день для студентів-магістрантів ІІ року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» – початок захистів випускових кваліфікаційних дипломних робіт. Ще півтора роки тому вони, випускники-бакалаври, нервово писали фахове вступне випробування для продовження навчання в магістратурі, а сьогодні – гордо представляють свої досягнення в науковій сфері.

Розпочалось засідання зі вступного слова Голови Екзаменаційної комісії Маргарити Ломберг (к.б.н., с.н.с. відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України), яка привітала магістрантів з визначною подією, а також побажала творчого натхнення та вміння вдало представити свої дипломні роботи. До речі, пані Маргарита – випускниця нашої рідної кафедри 1996 року.

З привітальним словом до здобувачів звернулась деканка факультету БТЕК Наталія Грегірчак. Вона побажала не хвилюватись, проявити усі свої професійні якості та успішно захистити магістерські роботи.

Слід зазначити, що заслухати захисти магістерських робіт прийшли не тільки члени екзаменаційної комісії (Віктор Стабніков – д.т.н., проф. кафедри БТМ; Оксана Скроцька – к.б.н., доц. кафедри БТМ та Тетяна Сулейко – асистент кафедри БТМ), а й деканка факультету БТЕК – Наталія Грегірчак та викладачі та викладачки кафедри БТМ – Вікторія Красінько, Юрій Карлаш, Ольга Слободян, Лілія Ключка, Віктор Удимович.

Честь відкривати захисти випала представнику когорти найкращих випускників 2020 року Ігорю Ключці, який виконав та представив магістерську роботу на тему «Синергізм антиадгезивної дії поверхнево-активних речовин Nocardia vaсcinii ІМВ В-7405 та ефірних олій» (керівник – д.б.н., професор Тетяна Пирог). Комісія була вражена не тільки науковими результатами, підґрунтям для отримання яких була як довга робота з літературними джерелами, так і опанування нових методик проведення експериментів, а й тим, як вони були представлені: чітко, логічно, зрозуміло, з науковим запалом в очах і гордістю за проведену роботу.

Слід відзначити роботу Наталії Петренко – найдипломованішої випускниці 2020 року. Саме її перемоги у наукових та творчих конкурсах найбільше поповнили «скарбнички» кафедри і факультету. Доповідь за результатами магістерської роботи на тему «Антимікробна та антиадгезивна активність поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017, синтезованих на гідрофобних та гідрофільних субстратах», виконаної під керівництвом д.б.н., професорки Тетяни Пирог, була представлена англійською мовою. А після доповіді розпочалась жвава дискусія між магістранткою та членами комісії, які поставили велику кількість різнопланових запитань. На всі запитання Наталею було надано ґрунтовні відповіді.

Усі доповіді зацікавили аудиторію. Запитання ставили не тільки члени комісії, а й всі присутні. Засідання Екзаменаційної комісії затяглося понад встановлений строк, але зупинятися не хотіли ні доповідачі, ні викладачі.

Друга зміна захистів розпочалась з доповіді Оксани Боднар – кращої старости 2016-2020 років, яка виконала магістерську роботу на тему «Модифікація інтерферонів І та ІІ типу іонами церію з метою підвищення його біологічних властивостей» під керівництвом к.б.н., доцента Оксани Скроцької та с.н.с., к.б.н. Надії Жолобак на базі відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

Естафету прийняла ще одна гордість кафедри – Анна Бондаренко, яка представила комісії результати своєї роботи на тему «Роль сульфатвідновлювальних бактерій в біодеструкції полімерних і гумотехнічних матеріалів», виконаної під керівництвом к.б.н., доцента Людмили Буценко та за консультативної допомоги к.б.н. Дарини Абдуліної на базі відділу загальної та ґрунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

Слід зазначити, що з 12 магістрантів, які захищали свої роботи в цей день, 9 вже зараз працюють за фахом на таких потужних гігантах фармацевтичної та біотехнологічної промисловості, як АТ «Фармак», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», АТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум», а також ТОВ «УНІ-СЕРТ», ТОВ «Ремос», ТОВ «Унітехнології ЮЕЙ» та інших.

В цілому в перший день засідань комісія заслухала захисти 12 магістерських робіт. Оцінку «Відмінно» отримали 10 магістрантів, оцінку «Добре» - 2. Щасливими володарями диплому з відзнакою стали 8 здобувачів: Ігор Ключка, Наталія Петренко, Анастасія Косів, Анна Мартинюк, Оксана Боднар, Анна Бондаренко, Іван Янчук та Вероніка Калабська.

Приємно розпочинати тиждень з гарних новин, а ще приємніше розпочинати нове доросле життя з успішного захисту магістерського диплому! Зичимо Вам невпинного руху вперед! Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчими перемогами!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка