Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Дудченко Олександр Євгенович

Ще навчаючись в університеті почав свою наукову роботу у галузі біосенсорики. Дипломну роботу виконував під керівництвом проф. Карпова О.В. у Інституті молекулярної біології і генетики НАН України у лабораторії біомолекулярної електроніки. Вона була присвячена оптимізації кондуктометричного біосенсора для визначення мальтози.

У 2011 році, після закінчення НУХТ вступив до аспірантури Інституту високих технологій КНУ імені Шевченка. Протягом навчання в аспірантурі готував дисертаційну роботу на базі Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, який співпрацює з КНУ. У 2016 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Розробка і оптимізація кондуктометричного мультибіосенсора для визначення низки вуглеводів у харчових продуктах».

Олександре, скажіть, що Вам подобається у науковій роботі, якою Ви займаєтесь?

По-перше, це деякий ступінь свободи у виборі того, чим ти безпосередньо займаєшся, що не так часто зустрінеш у іншій діяльності. По-друге, так я можу реалізувати свій пізнавальний інтерес більш повноцінно, адже мене з дитинства захоплювала біологія. І, власне, цим я нині і займаюсь.

Що Ви маєте на увазі, коли кажете про свободу у виборі заняття?

Я маю на увазі те, що безпосередній напрямок і тема роботи може обговорюватись. Кожен, залучений до роботи, може вносити свої пропозиції, - це відкрита дискусія. І це мені дуже подобається. Я кажу так, бо маю з чим ще порівняти.

З чим?

Крім наукової роботи, я мав певний досвід і на фармацевтичному виробництві, бо суміщав цю роботу з навчанням в аспірантурі. Я можу сказати, що обидві роботи, звісно, дуже серйозні, і, головне, відповідальні! Наприклад, на фармацевтичному виробництві ти несеш відповідальність якщо не за збереження великих коштів, то за чиєсь здоров’я в кінцевому результаті. Тому всі операції і процедури повинні бути здійснені і проконтрольовані у відповідності з нормами. У науці, безумовно, присутня своя специфіка, але все-таки є і доля творчості, якщо можна так виразитись.

В зв’язку з цим, що Ви хотіли б побажати наших студентам?

З утилітарної точки зору важливо якомога раніше обрати собі головне заняття. Наша кафедра в цьому сенсі досить унікальна, адже крім того, що готує спеціалістів для виробництв, які користуються попитом на трудовому ринку, ще і активно прокладає, можна сказати, шлях в науку. Тому дізнавайтеся про обидва цих напрямки як тільки випадає нагода. Ви ніколи не дізнаєтесь, що вам більше до душі доки не спробуєте.

І, звісно, хочу подякувати нашим викладачам, які роблять велику справу!

Ви знаходитесь тут: Науково-дослідні установи Дудченко Олександр Євгенович