Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Коваленко Олена Юріївна

У 2019 році закінчила Національний університет харчових технологій та отримала диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітня програма «Фармацевтична біотехнологія»).

Дипломну роботу на тему «Вплив глікан-гліколіпідного комплексу мікробного походження на віруси рослин» виконала під керівництвом –к.т.н., доц. Красінько В.О. та к.б.н. Кириченко А.М. (с.н.с., завідувач лабораторії вірусів рослин «Інститут мікробіології та вірусології  ім. Д.К. Заболотного НАНУ).

Нині (лютий 2019 р.) працюю на посаді провідного інженера в Інституті мікробіології і вірусології ім. Заболотного НАНУ.

Скажіть, будь-ласка, як Ви знайшли роботу, або може вона «знайшла» Вас?

В моєму випадку робота дійсно «знайшла» мене сама. Ще на початку магістратури мені запропонували виконувати наукову роботу на базі Інституту мікробіології і вірусології у лабораторії вірусів рослин, де було вакантне місце провідного інженера.

В чому полягає Ваша робота, чи легко з нею справлятись?

В кожній роботі є свої плюси та мінуси. Але маючи за плечима вагомий багаж знань, отриманий за роки навчання, дозволяє відчувати себе спеціалістом, так би мовити своїм серед своїх. В даний час наш відділ досліджує мікробні гліколіпіди в якості допоміжних засобів для створення антивірусних препаратів.

Чи не шкодуєте ви про вибір професії?

Наразі, я точно не шкодую, що обрала професію біотехнолога. Адже отримані знання можна застосувати у багатьох сферах людської діяльності, зокрема в харчовій, фармацевтичній промисловості, у медицині, сільському господарстві  та багатьох інших галузях. Крім того, я з упевненістю можу сказати, що біотехнолог ніколи не залишиться без робот.!

Що б ви хотіли сказати викладачам кафедри БТМ і студентам ?

Викладачам нашої кафедри хочу подякувати за терпіння, щирість та увагу до кожного студента За те, що навчили нас бути самостійними, наполегливими та цілеспрямованими. Завжди були, і маю надію залишитесь, надійними провідниками, що допомагають обрати вірний шлях.

Студентам бажаю терпіння, наполегливості для досягнення поставленої мети, а також бажання вчитися та не зупинятись на досягнутому і йти тільки вперед.

Ви знаходитесь тут: Науково-дослідні установи Коваленко Олена Юріївна