Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Кутафін Вадим

Закінчив Національній університет харчових технологій у 2009 році, спеціальність “Промислова біотехнологія”. Дипломний проект був присвячений технології одержання протосубтиліну Bacillus subtilis.

В даний момент працює провідним інженером-технологом відділу фармацевтичних розробок, ТОВ Валартін Фарма.

Чи складно було Вам у пошуку роботи?

- Та особливих проблем не було. Після закінчення університету,  зірок з неба не хапав – підвернулась робота апаратника, на біотехнологічне виробництво інсуліну, – пішов не вагаючись.

 

Чи не шкодуєте ви про вибір професії?

- Поки ні, мабуть це завдяки роботі у фармрозробці. Тут немає рутини постійно нові задачі. А їх потрібно вирішувати. Необхідно оброблювати купу інформації – гуглити, займатись пошуком даних в літературі, статтях, патентах, генерувати ідеї. Ну а потім намагатись реалізувати щось самому, власними силами. Так що нудно тут точно не буває. Моя порада, якщо йдете в фарм і від одноманітної роботи ви не в захваті – намагайтесь попасти в розробку.

Як Ви оцінюєте рівень розвитку фармацевтичної галузі в Україні?

-  Серед країн СНД – то на доволі високому, а якщо порівняти зі світовими тенденціями, то не дуже. Майже всі  компанії займаються лише розробкою і виробництвом генериків (копії вже присутніх на ринку препаратів), а розробка оригінальних препаратів мало кого цікавить.

Чи стали у нагоді знання та навички, здобуті в університеті, у роботі?

-  Частково. Все таки хотілось би, щоб наша освіта стала все таки більш практичною та наближеною до реальності.

Ваші побажання студентам кафедри біотехнології і мікробіології

- Займайтесь спортом – це ваша безкоштовна інвестиція в своє здоров’я і ваш організм вам за це віддячить ;-). Вчіть англійську мову – вся актуальна інформація саме на ній.

Ви знаходитесь тут: ТОВ «Валартін Фарма» Кутафін Вадим