Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Підготовка фахівців бакалаврського ступеня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна»

У нашому університеті здійснюється підготовка бакалаврів з біотехнологій за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», галузі знань 16 «Хімічна інженерія та біоінженерія» на базі повної загальної середньої освіти; освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст»; ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр».

Підготовка висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців даної галузі в університеті зумовлена світовими тенденціями бурхливого розвитку біотехнологій. Адже не випадково XXI ст. нерідко називають століттям біотехнологій. Особливого розвитку в останні десятиріччя отримала фармацевтична та медична біотехнології, харчова, агробіотехнології, екологічні біотехнології тощо.

Фахову підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» здійснює професорсько-викладацький склад випускової кафедри біотехнології і мікробіології з багаторічним науково-педагогічним стажем і практичним досвідом роботи на підприємствах біотехнологічної, фармацевтичної та харчової промисловості.

Викладачі кафедри регулярно підвищують рівень професійної майстерності.

Для якісної підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» у розпорядженні кафедри є навчальні лабораторії: біотехнологічна, дві мікробіологічні лабораторії, а також дві науково-дослідні лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, необхідним для забезпечення навчального процесу та реалізації науково-дослідної роботи здобувачів всіх рівнів вищої освіти на базі кафедри. Навіть у такий тяжкий для нашої країни час матеріально-технічна база кафедри постійно оновлюється завдяки підтримці стейкхолдерів – провідних підприємств нашої країни та міжнародній співпраці. На кафедрі продовжується наукова робота. За підтримки корпорації «Артеріум» проходить традиційний щорічний конкурс грантових студентських наукових робіт.

Практична підготовка здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» здійснюється на базі провідних фармацевтичних компаній, харчових та біотехнологічних підприємств, проєктних організацій, контрольно-аналітичних центрів, тощо, серед численних співробітників яких налічується чимала кількість випускників кафедри за більш, ніж п’ятидесятирічну історію підготовки висококваліфікованих фахівців.

Здобувачі освіти мають можливості: проходити закордонну практику і стажування; здобувати другу вищу освіту; поглиблено вивчати іноземні мови; брати участь у програмах студентських обмінів, брати участь у всеукраїнських, міжнародних науково-практичних конференціях, олімпіадах і форумах, наукових студентських гуртках («BIOTECH» та «Cella mirabilis»), виставках, майстер-класах, лекторіях і вебінарах із провідними фахівцями фармацевтичної та біотехнологічної галузі, брати участь у конкурсах наукових робіт, запроваджених стейкхолдерами кафедри; співпрацювати та налагоджувати ділові контакти з потенційними роботодавцями, як в Україні, так і за кордоном.

За освітньо-професійною програмою «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» здобувачі ґрунтовно опановують всі тонкощі біотехнологічних виробництв, в т.ч. промислові технології та технології мікробного синтезу лікарських засобів, пробіотиків, особливості проектування біотехнологічних виробництв (фармацевтичних, харчових та природоохоронних), сучасні методи контролю виробничих процесів, основи санітарії та гігієни, впровадження системи НАССР та нормативного забезпечення біотехнологічних виробництв.

Випускники освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» можуть працювати на підприємствах фармацевтичної, біотехнологічної, хімічної, харчової та парфумерно-косметичної галузі, у наукових і проєктних установах фармацевтичного, біологічного і хімічного профілів, діагностичних лабораторіях, установах екологічного нагляду, виробництвах, які займаються випуском харчових добавок, препаратів для ветеринарії, біодобрив тощо на посадах від лаборанта мікробіологічної лабораторії до головного технолога, від майстра зміни до виконавчого директора.

Сучасна біотехнологічна освіта, отримана в НУХТ – успішний старт професійної кар’єри!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка