Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Навчання на денній формі та робота за спеціальністю: все можна поєднати!

Ще з дитинства ми чуємо і завчаємо як мантру слова батьків, вчителів, старших друзів: «Закінчиш школу, університет, отримаєш диплом, а потім робота і сім’я» саме в такому порядку слів. Але чи справді все має бути так? Чи можна внести свої корективи? Адже це ж наше життя.

З такими думками я зустріла карантин 2020 року і вирішила не чекати на офіційне закінчення магістратури, а починати пошуки роботи прямо зараз. По правді сказати складно було знайти місце, де були б готові взяти студента, але ще важче це було зробити в післякарантинний період. Проте написання резюме, мотиваційних листів і ряд співбесід дали своє – в червні місяці мені запропонували посаду координатора клінічних досліджень в компанії «Pharmaxi». І я сказала «Так».

Спадковість поколінь здобувачів: Заярнюк Зоя

Профорієнтаційний сектор кафедр, факультетів та університету в цілому постійно знаходяться в пошуку дієвих способів спрямування абітурієнтів на нелегкому шляху вибору майбутньої професії, але, як і раніше, одним з найбільш ефективних залишається рекомендація. У кожного свої авторитети, хтось довіряє думці батьків, у когось є старші брати і сестри, у когось це найкращі друзі, цей перелік можна довго продовжувати, але безперечним залишається одне – це люди, яким довіряють.

Приємно констатувати той факт, що серед здобувачів-біотехнологів чимало тих, хто не просто обрав біотехнологію у НУХТ за покликанням, а й продовжив сімейну традицію. Нерідко нашими студентами стають ті, кого привели в свій час на кафедру їх батьки, братики чи сестрички, бабусі чи дідусі, які свого часу теж вдало навчались в нашому університеті.

Біотехнологія – впевнений вибір!

Проводячи профорієнтаційні заходи, ми завжди сповнені надією, що серед учасників присутні саме ті активні і талановиті майбутні студенти-біотехнологи нашої кафедри. Тож, коли такі сподівання виправдовуються, відчуваємо себе справді окриленими. Однією з таких студенток в цьому році стала Косяк Анна, яка не лише успішно навчається, приймає участь в культурному житті факультету, а й стала сама учасником профорієнтаційної команди та ділиться власним досвідом вибору професійного шляху:

«Як і в усіх майбутніх абітурієнтів, в старших класах у мене також стояло питання вибору майбутньої спеціальності. За своє шкільне життя я змінила дуже багато хобі, цікавилася багатьма сферами діяльності, але одного разу зі мною трапилася несподівана історія, яка визначила моє подальше майбутнє – свій шлях у біотехнологіях я розпочала з найкращого закладу позашкільної освіти, а саме Київського палацу дітей та юнацтва.

Новий крок на дорозі до успішного майбутнього

Час навчання промайнув дуже швидко. Здається, тільки вчора ми писали фахове вступне випробування, а сьогодні ми вже закрили першу сесію як магістри. Дуже шкода, що більшу частину семестру ми навчалися он-лайн, однак це не зашкодило нам знайти спільну мову з усіма викладачами та звикнути до нової групи. Хоча іноді під час пар і були невеликі технічні проблеми, ми можемо із впевненістю сказати, що даний семестр пройшов дуже продуктивно.

Впродовж даного семестру ми писали обґрунтування теми магістерської роботи. Обрати тему ми могли самостійно, що дозволило нам вибрати напрямки, які нас найбільше цікавлять. Нами було вирішено присвятити свої дослідження вивченню антибактеріальних та антифунгальних властивостей базидіоміцетних грибів. Наукову роботу за даною тематикою ми виконуємо у відділі мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного. Вдало написане обґрунтування значно спростить написання літогляду для майбутньої магістерської роботи. Незважаючи на те, що ми із викладачами працювали дистанційно, їх консультації допомагали нам зрозуміти, на які моменти необхідно звернути увагу, а підтримка нашого керівника – Красінько Вікторії Олегівни завжди підбадьорювала і додавала натхнення.

Новий челендж в житті студента-біотехнолога, або що чекає тебе на шляху до диплому магістра

Осінь – час випробувань для будь-якого студента. Отже, вступивши на омріяну спеціальність за ОПП «Фармацевтична біотехнологія» нові завдання не змусили себе чекати. Написання обґрунтування вибору тематики магістерської роботи – це той фундамент і база, які кожен БТЕКівець має створити для успішного початку. Це 80% нашого майбутнього диплому. І знаєте, навіть зважаючи на те, що ми могли самостійно обрати тему на свій розсуд, насправді це виявилось не так то і легко. Проте маючи наставника – свого керівника Скроцьку Оксану Ігорівну перешкоди одразу зникають. Вона не лише допомогла мені обрати тематику, але й вибудувала структуру правильного підходу як варто знаходити і опрацьовувати потрібний матеріал, а також розподілити свій тайм-менеджмент, щоб все встигати. І як то кажуть: «Все пішло як по маслу». Ми – майбутні магістри, а тому тематики у нас не з легких. Моя – «Використання мікроорганізмів у якості систем експресії для отримання субодиничних вакцин». На сьогодні ця тема є надзвичайно цікавою і актуальною, враховуючи нинішній період пандемії. Ви знали, що на відміну від традиційних вакцин для створення яких невід’ємним етапом є вирощування інфекційних віріонів, нереплікуючі субодиничні вакцини на основі рекомбінантних білків не потребують інфекційного агента у їх складі, а тому вважаються більш безпечними та стабільними, ніж традиційні вакцини. А також зменшують ризик побічних імунологічних ефектів і не потребують збереження в рефрижераторах.

Мій Перший семестр або «lag-фаза» першокурсника-біотехнолога

Життя досить часто кидає нам складні виклики та ставить перед новим вибором. І саме від нього залежить наше майбутнє. Тому важливо твердо і впевнено обрати правильний шлях, який приведе до самореалізації і великих звершень.

І ось 17 серпня, настав мій роковий день, коли я мала обрати вірний шлях в житті. Я обрала...

Тож 15 вересня почалося справжнє самостійне життя. Новим світом для мене першокурсниці став НУХТ – Національний університет харчових технологій. Про свій  університет я вперше дізналась від друзів, які теж навчались тут. В цей же рік я вступаю на найкращий факультет університету – біотехнології та екологічного контролю.

Gate to the future...

Ось і добігає до завершення такий непростий для освітян 2020 рік – як викладачі, так і студенти прийняли нові виклики – вчитися працювати і опановувати нове, незвідане в on-line форматі. Але якщо старшокурсники вже мали досвід спілкування, навчання наживо і дистанційно, то нашим першокурсникам з вступом і першим семестром навчання в університеті прийшлося не солодко.

Отже, враження першокурсника Вербіяна Володимира про навчання на початку семестру:

«Сподівання ніколи не співпадають з реальністю. Йдучи до університету, я уявляв собі величезні аудиторії, що підносяться амфітеатром до п’ятнадцятиметрової стелі, хімічні лабораторії з різноманітними колбами та пробірками, повними реактивів. Уявляв мікроскопи та чашки Петрі, центрифуги та кріокамери, заплутані коридори старовинних корпусів. Врешті-решт, я думав особисто познайомитись з Ешеріхеєю колі та Стафілококом золотистим.

Per aspera ad magisterium

Шлях до омріяної професії – до улюбленої справи свого життя ніколи не буває простим, а часом видається і досить тернистим. Із власного досвіду скажу, що шлях до усвідомлення себе як перспективного біотехнолога зайняв немало часу і коштував немало зусиль. Потрапивши із абсолютної іншої сфери діяльності у світ біотехнології, я спочатку відчувала себе розгубленою і зовсім не сподівалася на успіх реалізації свого рішення кардинально змінити професію. Це нагадувало ситуацію, коли бактерія потрапила до свіжого поживного середовища з новими для неї субстратами, і їй треба якнайшвидше насинтезувати ферменти аби пристосуватися до нових умов. Тим не менш, мої «адаптаційні механізми» спрацювали вдало, бакалаврська кваліфікаційна робота захищена і вже час ставати на новий щабель – здобуття ступеня магістра з біотехнології.

Як ми обрали біотехнологію

Вже незабаром сесія – студентське хрещення у першокурсників. Саме після цього вони повною мірою відчують себе студентами. На початку навчального року ми вже публікували враження від початку навчання та перших днів в університеті. А тепер на порозі сесії ділимось ще однією підбіркою відгуків наших першачків. Тож, що спонукало їх обрати саме біотехнологію своєю майбутньою спеціальністю, як приймалось одне з найважливіших у житті рішень…

Духота Тетяна:

«Мій шлях розпочався з вибору університету та спеціальності, з якою я б хотіла пов’язати своє життя. Насправді для мене це було досить складно, але все ж таки я змогла зробити свій вибір на користь Національного університету харчових технологій (НУХТ). Та все закінчитися на цьому не могло, адже по переду були підготовка та здача ЗНО.

Фітопатологічне обстеження або хто псує твої овочі та фрукти

Чим подобається студентам 4-го курсу дисципліна "Мікробіологія, санітарія та гігієна виробництв з основами HACCP"? Напевне тим, що навіть онлайн лабораторні заняття можна проводити цікаво та з користю!

Минулого тижня група БТ-4-1 презентувала свої дослідження на тему "Фітопатологічне обстеження плодів та овочів". Виконанню даної лабораторної роботи передувала ретельна двотижнева підготовка. Здобувачі старанно намагалися «зіпсувати» свіжі картоплю, цибулю, гарбуз, моркву, виноград, грушу, капусту, перець, кабачок, яблука та інші свіжі плоди та овочі. Під впливом несприятливих факторів зовнішнього середовища за два тижня на плодах були виявлені численні ураження, причинами яких були мікробні захворювання. А опис їх та ідентифікація і були основним завданням студентів.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують